Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  30.05.2023

Radni PiS chcą połączenia instytucji kultury

Udostępnij

Protesty – przynajmniej na razie – nic nie dały i niespodzianki nie było: dzisiaj podczas posiedzenia komisji kultury radni z PiS poparli projekt fuzji CSK, Teatru Muzycznego i Filharmonii.

Mimo wyczekiwania ze strony publiczności, którą stanowili przede wszystkim pracownicy Filharmonii im. Henryka Winiawskiego i CSK, happy endu w tym przedstawieniu nie było. Wszystko potoczyło się po myśli nieobecnego na spektaklu reżysera. Ale miał swoich asystentów z klubu PiS i to wystarczyło, by poprowadzić sztukę zgodnie ze scenariuszem. A scenariusz przewidywał, że komisja – mimo oporów artystów – pozytywnie zaopiniuje projekt fuzji trzech instytucji.

Wtorek był drugim dniem posiedzenia komisji kultury, które zostało przerwane w poniedziałek. Już na samym początku okazało się, że dyskusji nad projektem kontrowersyjnej uchwały już nie będzie, a przewodniczący komisji Ryszard Majkowski (PiS) ogłosił głosowanie. Ale zanim do niego doszło, radny Piotr Rzetelski z PSL, ubrany w czarną koszulkę „Dyrektorem będę ja”, chciał uzyskać odpowiedź na swoje zadane dzień wcześniej pytanie: – Czy pani Lendzion (Kamila, szefowa TM – red.) i jej mąż zna się prywatnie z kimś z zarządu województwa?

Odpowiedzi nie usłyszał, bo i nie miał kto jej udzielić: na komisji nie było nikogo z zarządu. Nieobecna była także dyrektor departamentu kultury Elżbieta Kędzierska.

W głosowaniu padł wynik 5:4, co oznacza rekomendację komisji kultury dla sejmiku do prac nad fuzją. Rezultat wywołał niezadowolenie licznie zgromadzonych pracowników łączonych instytucji. Padły okrzyki o zdradzie i hasła „Nie dla fuzji”. Wsparł ich, również ubrany w koszulkę „Dyrektorem będę ja”, radny Krzysztof Komorski (KO). – Im dalej brniecie, tym będzie ciężej – przestrzegł, po czym gładko przeszedł do porównania. – Na górze CSK są pszczoły. Wiecie, że pszczoły nie tracą czasu, by przekonywać muchy, że miód jest lepszy od gówna. Was też już nikt nie będzie przekonywał, ten czas się kończy. Zarząd jest od zarządzania, a nie od rządzenia, to nie jest prywatny folwark.

O godz. 13. Zaczyna się plenarne posiedzenie sejmiku województwa, na którym będzie głosowana uchwała intencyjna w sprawie połączenia CSK, TM i FL. 

l>

8 odpowiedzi na “Radni PiS chcą połączenia instytucji kultury”

 1. Komentator pisze:

  Proszę opublikować nazwiska radnych, którzy byli za.

 2. Rejtan pisze:

  Pisowcy… Zakłamane nieudaczniki tylko chcące się nachapac… Bezmózgie ameby.. Podziękuję Wam suweren Oj podziękuję..

 3. Wstyd pisze:

  Wiecie, że pszczoły nie tracą czasu, by przekonywać muchy, że miód jest lepszy od gówna
  Taki język może zrozumieją… Choć G to oni mają w gaciach bo szef im kazał…
  W głowie też nie lepiej… Potrafią tylko judazowe srebrniki liczyć… Ale by pokazać swoją dumę i honor to ich nie stać… Bo go nie mają
  Opublikujcie listę kto jak głosował.
  Skoro można było robić tzw banery hańby w sprawach o Gorki Czechowskie, to tym bardziej tu…
  Niech ludzie widzą kto jest marionetka bezmyslna

 4. A gdzie opozycja pisze:

  A gdzie są „nasi” posliwie z opozycji? Czemu o tym nie mówią? Czemu mają to w poważaniu? Dlaczego Pani Poseł Wcisło do tej pory nie nagłośniła sprawy? Gdzie „nasz” Eurodeputowany Hetman? Czemu im na to pozwalacie?
  Czemu nie krzyczycie o ich bezkarności?
  Niech kraj się dowie. Może spowoduje to, że ktoś na nich nie zagłosuje i przegrają wybory. Ludzie mają jyz dość złodziejstwa i bezkarnością.
  Dlaczego tu nie ma jeszcze TVN?

 5. Pisior pisze:

  Pis = Pazerność i sukinsynstwo

 6. Kisiel pisze:

  Fuzja dokona sie nie dlatego że radni i marszalek i pare innych osòb chce tylko dlayego że związeczki teatralne były za (poza jednym).

  „Policzmy glosy”cytat z” Nocnej zmiany”
  Jakby tak przyjzec sie dogłębniej to ilu członkòw maja te związki i jak naprawde sa wazne te ich wszyskie glosowania i sprawozdania skoro gro czlonkòw jest pozapisywanych do paru zwiazkòw naraz.
  Ile glosowań i uchwał w zwiazku z tym jest ważnych albo nie ważnych…
  Rozliczyć zarządy za przywileje u dyrekcji, za sprzedawanie się jak….
  Tak, bo w TM nie ma związków, są kolaboranci

  Ale wszystko będzie rozliczone…

 7. Bekon pisze:

  Trzeba podziękować Dyrekcji TM. Żeby nie nadmierna pycha i pewność siebie to by się pewnie udało „po cichu” przepchnąć sprawę.

  Dziękujemy

 8. Mateusz pisze:

  Można gdzieś znaleźć nagranie z tej komisji? Słyszałem dziś (4.06.) w Radiu Lublin i się uśmiałem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *