Wesprzyj Kontakt

Zbiórka na Jawny Lublin

Patrz władzy na ręce razem z nami – dołącz do grona wspierających Jawny Lublin.

Po wybraniu kwoty zaznacz „Wpłaty cykliczne”, aby regularnie wspierać Jawny Lublin.

Regulamin darowizn przekazywanych za pomocą wplacam.ngo.pl jest dostępny tutaj.

Dlaczego warto nas wspierać ?

  1. Niezależne media znikają z Lublina. W Dzienniku Wschodnim rządzą już deweloperzy a Nowy Tydzień przestał ukazywać się drukiem. Właścicielem Kuriera Lubelskiego jest Orlen, spółka skarbu państwa Orlen.
  2. Wspieramy lubelskich dziennikarzy. Agnieszka Mazuś została redaktorką naczelną naszego portalu a w maju do naszego zespołu dołączył Krzysztof Wiejak – oboje zostali zwolnieni z pracy w Dzienniku Wschodnim po tym, jak władzę w gazecie przejęli deweloperzy.
  3. JawnyLublin.pl jest portalem Fundacji Wolności – niezależnej organizacji strażniczej z Lublina, która patrzy na ręce lokalnym politykom i urzędnikom. Rocznie wygrywamy kilkadziesiąt spraw sądowych o dostęp do informacji.
  4. Przed nami wybory parlamentarne i samorządowe. Czy chcesz o nich czytać w gazecie wydawanej przez urząd miasta, gazecie należącej do Orlenu czy na portalu niezależnym od władzy i publicznych pieniędzy?
  5. Twoje wsparcie zapewni niezależność naszego portalu. Będziemy mogli pracować, śledzić, analizować, bez obaw o uzyskanie grantu na dalszą działalność. Wpłacając regularnie nawet niewielką kwotę, zapewnisz nam swobodę pracy.

Wszystkich regularnych darczyńców zaprosimy do zamkniętej grupy, gdzie będziemy dyskutować o problemach, którymi powinniśmy się zająć. Wcześniej od innych dowiesz się o naszych śledztwach.

Nasza redakcja

Redaktor Naczelna:

Agnieszka Mazuś – b. zastępczyni redaktora naczelnego „Dziennika Wschodniego”. Dziennikarka zajmująca się tematami bliskimi ludziom, sprawach społecznymi i dziennikarstwem śledczym. Jej ostatnim artykułem przed wyrzuceniem z pracy był tekst o powiązaniach b. przewodniczącego rady miasta z deweloperami i prezydentem Lublina (Artykuł o Piotrze Kowalczyku ocenzurowany). Tegoroczna laureatka dwóch nagród w ogólnopolskim konkursie SGL Local Press w kategoriach dziennikarstwo śledcze („Przewodniczący z wyboru, deweloper z zamiłowania„) i dziennikarstwo specjalistyczne („Ile zbieracz ma skarbonce? Charytatywna zbiórka czy pomysł na biznes„)

Kontakt: [email protected]

Dziennikarze:

Krzysztof Wiejak – przez całą karierę zawodową związany z „Dziennikiem Wschodnim”, którego redaktorem naczelnym był przez 16 lat. Uważa, że dziennikarstwo, szczególnie to lokalne, jest niezwykle istotnym elementem kontroli obywatelskiej i służy m.in. temu, by ci, którzy sprawują nad nami władzę, nigdy nie poczuli się zbyt komfortowo na swoich stanowiskach.

Kontakt: [email protected]

Joanna Gierak – absolwentka Wydziału Politologii UMCS w Lublinie. Współpracowała m. in. z lokalnymi czasopismami i gazetami oraz Radiem Lublin. Nie ma hobby, bo prawie wszystko uważa za interesujące. Laureatka konkursu dziennikarskiego „Lubelscy liderzy dostępności” w 2023 roku za artykuł „Urząd miasta – za wysokie progi na niesprawne nogi„).

Kontakt: [email protected]

Krzysztof Kowalik – absolwent budownictwa drogowo-mostowego na Politechnice Lubelskiej. Specjalista od dostępu do informacji publicznej. Codzienny rowerzysta. Factchecker. Specjalizuje się w analizie danych.

Kontakt: [email protected]

Krzysztof Jakubowski – absolwent Wydziału Politologii UMCS w Lublinie oraz Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego. Stypendysta Fundacji im. Lesława A. Pagi. Działacz pozarządowy. Fundator i Prezes Fundacji Wolności. Autor publikacji o współudziale obywateli w decydowaniu o sprawach lokalnych. Człowiek Roku 2017 wg Kapituły konkursu Dziennika Wschodniego.

Kontakt: [email protected]

Radosław Grudzień – Watchdog. Podróżnik. Zawsze w opozycji. Lubi zadawać pytania i szukać odpowiedzi.

Kontakt: [email protected]

.

Maksymilian Łuszcz – student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na KUL w Lublinie. Współpracował z Akademickim Radiem Centrum, obecnie pracuje w Radiu Lublin. Jego zainteresowania to m. in. polityka samorządowa i krajowa. Interesuje się również sportem.

Kontakt: [email protected]

.

Współpraca: Zbigniew KopećKlaudia Kowalczyk

Tak też możesz wesprzeć Jawny Lublin

Przelew tradycyjny:

odbiorca: Fundacja Wolności
adres: ul. Krakowskie Przedmieście 13/5A, 20–002 Lublin
nr konta: 71 1090 2590 0000 0001 4947 2615
tytułem: Darowizna na cel pożytku publicznego – Jawny Lublin
Załóż zbiórkę urodzinową

facebook ikona

regularna wpłata miesięczna
Zainstaluj Przypominajkę, dzięki której sklepy przekażą nam do 2% wartości Twoich zakupów
fanimani logo

Fundacja Wolności
KRS 0000428743
cel szczegółowy: Jawny Lublin