Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  26.04.2023

Śmiertelny wypadek na deptaku. Kobietę przejechała ciężarówka. Będzie zakaz wjazdu?

Udostępnij

Nie żyje 47-letnia kobieta, którą dziś rano potrąciła jadąca deptakiem ciężarówka. Niewykluczone, że w wyniku tego tragicznego wypadku Urząd Miasta ograniczy wjazd samochodów na Krakowskie Przedmieście.

Cieżarówka wjechała na deptak po godz. 8 rano. Robiła to codziennie – tą drogą dostarczany jest towar do Żabki czy Rossmana. Zakaz ruchu kołowego na tej części Krakowskiego Przedmieścia nie dotyczy zaopatrzenia i służb komunalnych. Ciężarówki z towarem do zlokalizowanych tu sklepów mogą tu wjeżdżać od godz. 22 do 9 rano.

wypadek na deptaku, fot. Danuta Kowalska

47-latka szła w stronę ratusza. Początkowo policja podawała, że kierowca potrącił kobietę cofając. Potem – po obejrzeniu nagrań z kamer miejskiego monitoringu – policjanci stwierdzili, że było jednak inaczej. I ona, i kierowca podążali w tym samym kierunku. Nie widzieli siebie nawzajem.

Pogotowie przyjechało na sygnale. Stan 47-latki był ciężki. Miała zmiażdżone narządy wewnętrzne.

Leżała na boku, twarzą do chodnika. Nie miała na nodze jednego buta. Czarnej szpilki – opowiada jeden ze świadków. – Ktoś pozbierał jej rzeczy i zaniósł do karetki.

wypadek na deptaku, fot. Danuta Kowalska

Kobieta w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala – poinformowała policja. Niedługo później potwierdziła, że 47-latka zmarła.

Białą cieżarówką kierował 25-letni mężczyzna. Policja zbadała go alkomatem – był trzeźwy. Siedział w szoferce jeszcze długo. W czasie, gdy na terenie nieszczęsliwego wypadku pracowali policjanci i prokurator.

Jak podaje Dziennik Wschodni, będzie reakcja miasta na wypadek. Jeszcze w tym tygodniu ma odbyć się spotkanie, „które ma na celu analizę możliwości zmiany organizacji ruchu pod kątem ograniczenie wjazdu pojazdów na deptak”.

wypadek na deptaku, fot. Krzysztof Kowalik

2 odpowiedzi na “Śmiertelny wypadek na deptaku. Kobietę przejechała ciężarówka. Będzie zakaz wjazdu?”

  1. inż pisze:

    Jeszcze przedwczoraj kierowca powiedziałby, że jeździ tam codziennie i nikogo nie potrącił i wogóle co się czepiasz społeczniaku.

  2. Mario pisze:

    Taa zakazać jazdę dostawczych w całym mieście a najlepiej zamknąć całe miasto dla samochodów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły