Wesprzyj Kontakt

3 minuty czytania  •  23.02.2024

Pisarz, motocyklista i urzędniczka. Kogo Trzecia Droga wysyła do Rady Miasta Lublin

Udostępnij

Siedem osób ze wskazania Polski 2050 i PSL startuje w wyborach do lubelskiej Rady Miasta. Trzecia Droga idzie w tym wyścigu razem z Krzysztofem Żukiem.

Jeżeli wierzyć nieoficjalnym informacjom, to PSL te wybory już w pewien sposób wygrało. Miało zostać ustalone, że gdy Krzysztof Żuk ponownie zostanie prezydentem Lublina, i będzie miał większość w radzie, to stanowisko zastępcy prezydenta otrzyma Anna Augustyniak.

>>>Wybory do Rady Miasta Lublin – wszyscy kandydaci [PEŁNE LISTY]<<<

Nie rozmawialiśmy na ten temat. Rozmawialiśmy tylko i wyłącznie o wyborach – mówi sama zainteresowana.

Anna Augustyniak to miejska urzędniczka, była sekretarz województwa, którą PSL teraz wystawia w wyborach do Rady Miasta Lublin. Kandyduje z pierwszej pozycji na liście w Śródmieściu (okręg nr 1). – Niektórzy twierdzą, że mam gen wrażliwości, więc chciałabym ten gen wykorzystać do pracy właśnie w Radzie Miasta Lubin po to, żeby mieszkańcom żyło się jeszcze lepiej – mówi kandydatka.

Stanęło na siódemce

Krzysztof Żuk na swojej liście wyborczej osoby rekomendowane przez KO, Trzecią Drogę, Nową Lewicę i Wspólny Lublin (byli radni PiS). Jak tłumaczył prezydent, każda z tych sił ma otrzymać dobre miejsca wyborcze. Finalnie Trzecią Drogę będzie reprezentowało siedem osób.

>>>Miejscy aktywiści za burtą. Na liście Żuka ich nie będzie<<<

Chciałbym podziękować bardzo serdecznie panu prezydentowi Krzysztofowi Żukowi za ogromną wrażliwość przy budowaniu tej, wcale niełatwej koalicji, którą udało się zrealizować właśnie wokół pana prezydenta – mówi prezes lubelskiego PSL Krzysztof Hetman.

Kandydaci Trzeciej Drogi do Rady Miasta Lublin (Fot. sko)

Ta wrażliwość przejawia się tym, że do RM szansę startu otrzymało siedem osób. Trzy z PSL i cztery z Polski 2050. Oprócz Anny Augustyniak do RM z TD kandydują:

Magdalena Szczygieł-Mitrus (1. miejsce w okręgu numer 3). To przedsiębiorczyni, reprezentantka Polski 2050. – Społecznie od wielu, wielu lat jestem związana z Radą Dzielnicy jak również jestem przewodniczącą Rady Rodziców w szkole, do której uczęszcza trójka moich dzieci. Hasłem, które będzie mi przyświecało będzie „Nowa perspektywa dla Lublina” – mówi kandydatka.

Marcin Wroński (2. miejsce w okręgu numer 2). To pisarz, autor popularnych retrokryminałów, który sam chciał kandydować na prezydenta Lublina, ale wycofał się z wyścigu. – Jako że od wielu lat zajmuję się kulturą, to zapewne się państwo domyślają, że będzie to dla mnie bardzo ważny obszar działalności. Wierzę, że kultura w Lublinie, chociaż ma się całkiem nieźle, może być, po pierwsze jeszcze lepsza, a po drugie wiele bardziej wielofukncjonalna – mówi kandydat Polski 2050 i wskazuje, że jednocześnie może służyć promocji zewnętrznej jak i kultura ma być mocno obecna w dzielnicach.

Waldemar Kępa, także PL 2050 (miejsce 2., okręg nr 5). To radny dzielnicowy, ekonomista, przedsiębiorca. – Jako że nie tylko pracą żyje człowiek, to pomyślałem chciałem być aktywy społecznie. Założyłem ze znajomymi Motoinicjatywę – stowarzyszenie, które zrzesza motocyklistów chcących coś zrobić dla Lublina, lubelskiej turystyki – mówi.

Aneta Lis, rekomendowana przez PSL, radna dzielnicy Ponikwoda (miejsce 3., okręg nr 5). Kandydatka opisuje się jako fanka żużla i samorządowiec. – Jestem tzw. społecznicą, dlatego trzy lata temu założyłam, wspólnie z koleżankami, stowarzyszenie Kobiety w Centrum. Jestem również ambasadorką fundacji Onkocafe, która pomaga kobietom – wylicza.

Sebastian Błaszczyk (miejsce 3., okręg nr 4), pracownik banku, radny dzielnicowy. Nieobecny na prezentacji kandydatów. Reprezentant Polski 2050.

Michał Marciniak (miejsce 6., okręg nr 6) ze strony PSL. – Start w wyborach do Rady Miasta jest dla mnie dużym wyróżnieniem, aczkolwiek dużym zobowiązaniem wobec mieszkańców. Cieszę się, że będę mógł się podzielić moimi pomysłami i energią – mówi.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia.

Na zdjęciu: Waldemar Kępa, Marcin Wroński, Magdalena Szczygieł-Mitrus, Jacek Bury, Krzysztof Hetman, Michał Marciniak, Anna Augustyniak (Fot. sko)

20 odpowiedzi na “Pisarz, motocyklista i urzędniczka. Kogo Trzecia Droga wysyła do Rady Miasta Lublin”

 1. . pisze:

  Trzeba przyznać, że zajebiste te wybory, naprawdę. Elektorat antypopisowski już nie ma po co iść na te wybory plus ci, którzy mimo że popierają pis/platformę, nie chcą Derewendy/Żuka. Jak w Stanach Zjednoczonych tylko partia demokratyczna i pertia republikańska. I takie mamy wybory samorządowe właściwie łysorządowe u nas.

 2. kronikidewelorozwoju pisze:

  Czy wszyscy kandydaci złożyli już ślubowanie wierności przed Lożą Deweloperską? Wasz promotor Gietman chyba nie na darmo zwija się jak w ukropie, żeby przepchnąć kolejny program dewelo-ubogacania pod kryptonimem 'kredyt 0%’.
  PS. Panie Wrona, P0 co Panu udział w tej hucpie? Za mało hajsu z nowel?

 3. opopo pisze:

  czy naprawdę w tym mieście nie ma alternatywy dla Żuka ??????????????????????? litości!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. . pisze:

  Łysemu już puszczają nerwy bo cenzuruje niewygodne treści „Przykładem tego jest działanie niektórych polityków, którzy zamiast otwarcie dyskutować z mieszkańcami, decydują się na blokowanie ich opinii i komentarzy w mediach społecznościowych. ????
  Tak właśnie postępuje prezydent Lublina Krzysztof Żuk, który zamiast akceptować krytykę czy inne punkty widzenia, blokuje osoby, których opinie mu nie odpowiadają” Nie chcę mówić o kogo dokładnie chodzi, ale trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy Żuk kiedykolwiek odpisywał mieszkańcom pod swoimi postami facebookowymi? Nie bo ma w dupie. On woli deweloperów i tak od lat, a ciemnota łyka jego bzdury i lajkuje jak te odnośnie mpk jakie to jest u nas zajebiste, łekologiczne i wgl. I to ma być prezydent 340 tysięcznego miasta?

 5. . pisze:

  To są jego propagandowe, gebelsowe zagrywki, kierowane tylko i wyłącznie do jego mocno zaufanych wyborców, którzy nie mają zielonego pojęcia jak działa u nas komunikacja, ponieważ od lat korzystają z własnych pojazdów. Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa, znajduje czas na dyskusje z mieszkańcami, a oto to? Kto go krytykuje, to blokuje albo jeszcze wyrzuca ze stanowisk (Hagemejer). Wstyd i hańba, a teraz idzie najgorsze bo jego morda będzie wisieć w środku bilboardów i to lada moment na każdym skrzyżowaniu Lublina.

 6. kronikidewelorozwoju pisze:

  @. – Przedmiotowe media są tak „społecznościowe”, jak platforma jest „obywatelska”, czy Dziadogród „ekologiczny”.

  PS. I tak dziwne, że GJL nie została jeszcze spenetrowana przez agencję dewelo-PR, która swego czasu szalała na DW.

 7. . pisze:

  Oni mają dziennik „wschodni”, po co im do tego JL, raj z poblokowanymi komentarzami w imię walki z urojonym hejtem. Tylko dziwne, że na facebooku ten hejt jakoś nie występuje, bo komentowanie jest dozwolone. Marszałek województwa lubelskiego i ten nie daj boże prezydent miasta frustracji do eliminacji. Życie stanie się lepsze.

 8. . pisze:

  Równo rok temu byłem świadkiem innej wycinki na ulicach Lublina – ulica Wojenna. Wszystkie krzewy rosnące wzdłuż płotu poszły pod piły. I nic.

 9. ??? pisze:

  Genialne. Ludowiec w radzie miasta… Co ma wspólnego wieś z miastem. Ta Pani tu wogóle mieszka czy tylko przyjeżdza na zakupy do Felicity?

 10. Wiktor pisze:

  @. pisze Naprawdę myślisz, że media społecznościowe to odpowiedni kanał do dyskusji w kwestiach związanych z poprawą życia mieszkańców? Dlaczego miejscy aktywiści nie zasypują urzędu pismami, tylko zamieszczają komentarze pod wpisami? Najłatwiej zostawić komentarz i kilka wykrzykników, bo to zerowa odpowiedzialność, nie wymaga podjęcia realnego działania ani zainwestowania czasu. Założę się, że Żuk nawet nie wie o tych komentarzach, bo ma ludzi od prowadzenia mediów społecznościowych. Skoro nawet na stronach ruchów miejskich, konkretnych dzielnic czy rad osiedlowych rzadko kto publikuje regularnie, to jakim cudem miałby to robić ktoś, kto rządzi miastem?!

  @kronikidewelorozwoju Jak sobie wyobrażasz pokonanie obecnej władzy inaczej niż od środka, krok po kroku? Porozmawiaj na przykład z urzędnikami albo z osobami z rad dzielnic. Co druga siedzi w kieszeni wiadomo kogo, ma fuchę w spółce miejskiej albo wprost przyznaje, że gdy pojawi się chociaż podejrzenie, że nie zgadza się z obecną narracją, to pracę straci ktoś z rodziny.

 11. . pisze:

  Oczywiście, odpowiedni. Twoim prawem jest wiedzieć. Wiele skandalicznych działań Lublina nie jest nigdzie nagłaśnianych w portalach społecznościowych, bo straciliśmy normalny Dziennik. Wnuk może dyskutować na osobności. Żuk to ma najczęściej czas na pierdolenie bzdur o mpk na portalach społecznościowych oraz podniecanie się pod ESK. Aktywiści regularnie wysyłają pisma do ratusza i tworzą petycje, czego przykładem była Lipowa. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

 12. kronikidewelorozwoju pisze:

  @Wiktor – „@kronikidewelorozwoju Jak sobie wyobrażasz pokonanie obecnej władzy inaczej niż od środka, krok po kroku?”
  W ogóle już sobie nie wyobrażam. Moje nadzieje na to zostały pogrzebane w 2018, kiedy „plebs” wręczył na tacy mandat Dewelo-Duce i jego drużynie pomimo tego, że wtedy dla każdego posiadającego choćby minimalny aparat poznawczy było jasne, kogo reprezentuje ta ekipa.
  I oczywiście wiem, że jak najbardziej jednym z narzędzi utrzymania dyscypliny są wilcze bilety.

 13. kronikidewelorozwoju pisze:

  PS. @Wiktor – notabene podejrzewam, że pamiętna akcja z 2019 P0szczucia policją krytyków Duce udzielających się na forach DW i fb (która objęła prawdopodobnie nawet kilkadziesiąt przesłuchanych w sprawie osób, ponoć z inicjatywy Głównej Kadrowej – Pani na Zamku) miała na celu głównie pozyskanie danych osobowych celem zidentyfikowania ewentualnych „wichrzycieli” wewnątrz układu i umieszczenia ich na czarnej liście.

 14. . pisze:

  Pierwsze słyszę o takiej akcji

 15. . pisze:

  Pamiętam coś tam z Dziennika takiego Janusza Paliwasa, prożukowego użytkownika wielbiciela „drzew w lasach” wielkiego wielbiciela także szczepień covidowych i te jego kłótnie z _XD__ i innymi, to było złoto, Monisia, Jasin ???? tam to były dopiero awantury w komentarzach prożuki vs aktywiści

 16. errrrykson pisze:

  Dziś w Lublinie Czarnek i Kamiński – Lepszej ekipy na wsparcie Derewendy Żuk nie mógł sobie wymarzyć . Mam wrażenie , że sama opozycja chce zwycięstw obecnego prezydenta. Ta prezydentura jest fatalna – to miasto naprawdę potrzebuje zmiany. Nowe osiedla zapchane betonowymi klockami. Bez zielonych miejsc rekraacji, bez boisk , bez parkingów – upchać ile się da.

 17. cyng pisze:

  A najlepsze że kolejny klocuszek betonowy zapewne wyrośnie przy ul. Fabrycznej obok Parku Bronowice. Płotek już stoi a paliki powbijane. I ciekawe czy przypadkiem część Parku nie będzie wymagała „rewitalizacji” po przez usunięcie drzew kolidujących z budową.

 18. . pisze:

  Tak, faktycznie jest ogrodzone naprzeciwko kościoła Ave, poruszyć ten temat, bo za niedługo znowu popierdoleńcy powycinają wszystko w Europejskiej Stolicy Deweloperów 2024, Smaga w Dzienniku zaraz by pisał że rzeź ma nastąpić ale to już nie te czasy niestety.

 19. osierocony wyborca KO pisze:

  Wybory, bez wyboru. Siąść i płakać. Żadnych nie opuściłam, więc pójdę. Kandydatów na prezydenta skreślę wszystkich, bo dzięki głu(p)chocie władz centralnych PO prodemokratyczny wyborca nie ma tu wyboru. Aktualny prezydent, który grzechami przeciwko demokracji, mieszkańcom i środowisku zupełnie się nie przejmuje, jest poza opcją dla szanującego się wyborcy KO, pora by zmienił barwy polityczne, na bardziej zgodne z własną praktyką. Szkoda, że władze jego partii nie pomogły mu w podjęciu tej decyzji. Kandydaci z jego komitetu do RM w okręgu nr 5 to też zupełna porażka – wierni wykonawcy woli prezydenta lub zdeklarowani do takiej postawy, bo wdzięczni za m-ce na liście. O komitecie słusznie minionych nie ma co wspominać, a poza tym pozostaje komitet jedynie prawdziwych Polaków. Koalicjo, jeśli nie zadbasz o personalia, zapomnij o głosach. Dla takich kandydatów, jak Ci w Lublinie w tych wyborach, Twoi wierni wyborcy musieliby zmienić poglądy, by na nich głosować. Platformo, pomóż przenieść się tym, którzy ukrywają się pod Twymi sztandarami, tam, gdzie bardziej pasują (zanim im zdelegalizują tę opcję).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

5 minuty czytania

17.04.2024

W PO szok. Prezydent Lublina popiera ultraprawicowego kandydata na wójta

W podlubelskiej gminie Garbów w drugiej turze wyborów zmierzą się…

6 minuty czytania

17.04.2024

Ostra walka o fotel burmistrza w Lubartowie. Mówi się o „trzech kandydatach”

Do drugiej tury głosowania w wyborach samorządowych przechodzi dwóch kandydatów…

7 minuty czytania

16.04.2024

Świdnik: Pierwsze takie wybory w historii. Jemu jest dobrze, ona chce zmian

On – namaszczony przez burmistrza Waldemara Jaksona, który rządził w…

8 minuty czytania

11.04.2024

Dziś wielka wycinka na ul. Zorza, jutro na Samsonowicza. Jak prezydent „zazielenia” miasto

W czasie gdy miasto chwali się nowymi pomnikami przyrody i…

6 minuty czytania

10.04.2024

Przegrał, ale wraca z tarczą. Czarnek cieszy się, że postawił na Derewendę

34,26 proc. nie wystarczyło, by zmierzyć się z Krzysztofem Żukiem…

8 minuty czytania

09.04.2024

Co wiemy po wyborach. Żuk gra na siebie, Czarnek ojcem sukcesu PiS

Kilka brutalnych słów podsumowujących wybory samorządowe. Prezydent Lublina jest realnie…

6 minuty czytania

08.04.2024

Billbordy, gazetki, kask i przepis na babkę. Nowe twarze w Radzie Miasta Lublin

PiS do Rady Miasta Lublin wprowadził byłego prezydenta, członka zarządu…

2 minuty czytania

08.04.2024

Pełny skład Sejmiku Województwa Lubelskiego. Lista nowych radnych

Znamy pełne, oficjalne wyniki głosowania do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Podajemy…