Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  08.11.2023

Tak się będzie jeździło koło Dworca Lublin. Oto nowe zasady

Udostępnij

Już od poniedziałku w okolicy nowego dworca autobusowego w Lublinie zostanie wprowadzona nowa i zarazem stała organizacja ruchu.

Zmiany zajdą 13 listopada z samego rana, bo jak zapowiada Urząd Miasta o godzinie 6. Od tego momentu kierowcy będą musieli stosować się do zasad, które mają już takie pozostać.

Na razie nie można przejechać ulicą Dworcową, ale to się zmieni właśnie w poniedziałek. Dworcowa zostanie otwarta dla ruchu.

Na pl. Dworcowym i ul. Dworcowej udostępnione zostaną postoje taxi oraz parkingi Kiss&Ride. To w sumie 25 miejsc.

Możliwy będzie też przejazd przez ul. Pocztową od ul. Kunickiego do ul. Młyńskiej. Dodatkowo na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Młyńskiej nastąpi zmiana pierwszeństwa – wylicza zmiany Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta w Lublinie. – Ul. Dworcowa będzie drogą z pierwszeństwem, natomiast ul. Młyńska podporządkowaną.

Na teren samego Dworca Lublin będzie się wjeżdżało od strony Gazowej, a wyjazd będzie możliwy od ul. Młyńskiej.

Tu jednak trzeba zaznaczyć, że z dworca jeszcze nikt nie będzie mógł skorzystać. Jego uruchomienie planowane jest na początku 2024 roku. Wtedy też mają zajść poważne zmiany w miejskiej komunikacji. Na razie jednak takich nie będzie. – Czyli przystanek w kierunku centrum na ul. Dworcowej, a przystanek w kierunku ul. Krochmalnej na ul. Młyńskiej – dodaje Góźdź.

Sama budowa dworca była częścią większej operacji. W tym rejonie została przebudowana ul. Pocztowa, część Młyńskiej i powstała na niej ścieżka rowerowa od ul. Dworcowej do ronda). Kolejna zmiana to dodatkowy prawoskręt przy rondzie.

Plac Dworcowy nie jest już miejscem do jeżdżenia samochodami (oprócz miejsc postojowych) i stał się szerokim chodnikiem.

Parkować za to można na ul. 1 Maja, gdzie jest wyznaczonych 60 miejsc.

Dworzec Lublin – parkowanie

Kolejny parking znajduje się w podziemnej kondygnacji Dworca Lublin. Jest tam miejsce dla 174 samochodów. Zostawienie tam samochodu ma być bezpłatne, ale trzeba być pasażerem. Trzeba korzystać z tego dworca lub sąsiedniego PKP.

Inwestycja kosztowała 340 mln zł, z czego niemal 194 mln zł to dofinansowanie unijne.

Na zdjęciu: Dworzec Lublin stanął w pobliżu Dworca PKP Lublin Główny. Ma zostać uruchomiony na początku 2024 roku (Fot. UM Lublin)

Jedna odpowiedź do “Tak się będzie jeździło koło Dworca Lublin. Oto nowe zasady”

  1. kronikidewelorozwoju pisze:

    Znacznie lepsze efekty od tego Bizancjum Metropolitarnego dla komunikacji miałoby wyremontowanie obecnego dworca, mostów na unii lub. oraz zorganizowanie przyzwoitej obsługi komunikacyjnej dworca L-n Zachód (parking, przystanek mpk) i jeszcze ze 100-150 baniek by zostało w kieszeni.
    To rozwiązanie miałoby jednak 2 zasadnicze „wady” – dewelo-buraczki nie mogłyby się dobrać do Podzamcza, a Dewelo-Neron nie miałby okazji zaP0zować na tle kolejnego pomnika Jego Megalomanii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły