Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  10.11.2023

Nowy fotoradar na wylotówce z Lublina. Istna pułapka na kierowców

Udostępnij

Żółty, wysoki, smukły. Na drodze wylotowej z Lublina w stronę Chełma i Zamościa stanął nowy fotoradar. Tuż przed nim znak ograniczenia prędkości.

Urządzenie jest jednym z puli blisko 250 fotoradarów, które staną w zupełnie nowych miejscach lub zastąpią obecnie używane starsze maszyny. Wymiana sprzętu trwa i np. w marcu tego roku fotoradar wymieniono w miejscowości Modliborzycach w powiecie janowskim.

Teraz kolejne urządzenie Inspektorat Transportu Drogowego postawił przy drodze wylotowej z Lublina w kierunku Chełma i Zamościa. Fotoradar znajduje się na przedłużeniu al. Witosa za zjazdem do stacji paliw Orlen, a przed skrzyżowaniem ul. Piaseckiej z S17.

Uwaga, na tym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę. Odpowiedni znak znajduje się tuż przed fotoradarem.

To nie koniec zmian. Plan ITD zakłada, że w województwie lubelskim zostanie zainstalowanych 13 nowych fotoradarów. Przybędzie też odcinkowych pomiarów prędkości.

To system, który jeszcze lepiej wyłapuje przekraczających dozwoloną prędkość. Kierowca musi przejechać przez dwie bramki oddalone od siebie o kilka kilometrów. Na każdej rejestrowana jest prędkość pojazdu i wyliczana jest średnia z jaką samochód poruszał się na każdym odcinku.

Takie bramki zostaną uruchomione w dwóch miejscach w województwie lubelskim. W miejscowości Gołąb między Puławami a Dęblinem. Tu pomiar obejmie odcinek 3,7 km. Druga lokalizacja to wjazd do Hrubieszowa od strony Chełma. To 6,2 km.

17 odpowiedzi na “Nowy fotoradar na wylotówce z Lublina. Istna pułapka na kierowców”

 1. Piotr pisze:

  Ograniczenie prędkości pojawiło się na potrzeby fotoradaru. Wcześniej go nie było. są niebezpieczne skrzyżowanie za nim pozostaje niebezpieczne i nadal będzie zabijać. Za kwotę wydana na bankomat dla władzy można było przebudować (przemalować pasy) skrzyżowanie. Zrobić lewy pas tylko do skrętu, prawy tylko do jazdy na wprost. Zaraz za skrzyżowaniem i tak łączą się w jeden przed wjazdem na s17. Trzeba by jeszcze dobudować pas rozbiegowy w stronę Lublina, aby skręcajacy z ulicy Lalka nie musieli wypatrywać aut że zjazdu 2 pasmowego z s17. Wypadkowość i śmiertelność by spadła, ale nie byłoby przychodów. Jak bilans przestanie się zgadzać proponuję zmienić znak z 50 na 40 to się poprawi….Miłego dnia.

 2. Jacek pisze:

  Kłamiesz. Ograniczenie prędkości pojawiło się wraz z nowym przejściem dla pieszych, kilka miesięcy temu.

 3. Nielot pisze:

  Po tym kraju nie da się już jeździć dlatego od 10ciu lat jeżdżę po zachodzie.Tutaj jest polowanie na kierowców radar stacjonarny, odcinkowy pomiar prędkości, radar mobilny, grupa speed, a naród na to się godzi.

 4. Bobinobody pisze:

  Ale czy już ten fotoradar działa? Powiem szczerze że jechałem tamtędy kilka dni temu i ,,zaskoczył” mnie jego widok w tamtym miejscu. Umknęły mi nawet znaki z ograniczeniami prędkości czy informacja
  o fotoradarze. Kilka lat tamtędy nie jeździłem i szczerze mówiąc pojechałem na pamięć

 5. Aaa pisze:

  Na bramkach nie jest mierzona prędkość….trzeba doczytać trochę Autorze „niusa”.

 6. Amadeusz pisze:

  Sorry nie tutejszy jestem ale zgadzam się z Piotrem jak wylotówka na Zamość tak i wylotówka na wawe to porażka nabijanie kasy w baniak bez dna. Bądźcie czujni pozdro😀

 7. Deer pisze:

  Lewackie łajzy i z g…na krew wypiją

 8. Kierowca 90 pisze:

  Czy fotoradar jest już działający ? Kiedy będzie był uruchomiony

 9. Xhp pisze:

  Niektórzy tutaj piszą,że najlepiej przebudować skrzyżowanie a niektórzy,że po zachodzie się lepiej jeździ…Jakby ludzie nie zapierdzielali w tym miejscu tyle co po autostradzie to pewnie nie było by tego fotoradaru.Jest to miejsce o tyle niebezpieczne że jest przejście dla pieszych i skrzyżowanie..ludzie odpuścicie gaz na moment i jedźcie dalej nie widzę problemu. Na zachodzie to jest dopiero polowanie…. Fotoradar mobilny gdzie tylko umyślą tam postawią (kosz na śmieci,to w jakimś krzaku,za barierką i to bez znaku,u nas jest oznaczone takie miejsce. W Polsce tolerancja około 10km na takim urządzeniu a w Niemczech czy Holandii..przekroczysz 2/3km i wali mandat.Ktos jak jedzie w takich miejscach chwilę przepisowo to nie ma powodu do frustracji. Trochę mniej na chwilę i też dojedziemy bez mandatu i o czasie

 10. Lublinianin pisze:

  No właśnie,w Polsce ta tolerancja na radarach jest za duża, powinna być 2-3 km ponad limit i już mandat.
  A sam tytuł wyjątkowo debilny – ” pułapka na kierowców” – bo u nas kierowcy łamiący przepisy to taacy uciśnieni…redakcja jawnego Lublina popiera takie podejście? Że niby fotoradary to „pułapki”?

 11. Raf pisze:

  Czy ten fororadar mierzy w 2 strony?

 12. Rav pisze:

  Czy mierzy w obie strony?

 13. Zdziwiony pisze:

  Bardzo przykra sprawa że zastawia się takie pułapki na kierowców. Szczególnie na wylotówce miasta wojewódzkiego.
  Panowie i panie bądźcie uważni bo bardzo łatwo jest popełnić tam błąd

 14. Noras pisze:

  Fotoradar robi nie słuszne zdjęcia. Może jawny lublin się tym zainteresuje. Mianowicie w dniu 27 stycznia jechałem tamtędy w stro e Chełma. Najpierw na Witosa mamy ograniczenie 80 później 70 i kilka metrów przed fotoradarem 50. Fotoradar jednak robi zdjęcia przed znakiem ograniczenia prędkości 50 czyli tam gdzie mamy jeszcze 70 dopuszczalnej prędkości. Na swoim liczniku miałem 74 i fotoradar zrobił zdjęcie na 70ntce przed znakiem 50. Chyba kogoś tam poniosła fantazja. Przyjdzie fotka to będę odwoływał się do sądu. Jednak jak wiele spraw tak trafi to jakiś nieudacznik co to kalibrowal narazi budżet państwa na straty poprzez zbędne sprawy w sądzie. Chyba, że to celowe działanie by ludzie płacili i się nie odwoływali. Specjalnie zawróciłem autem by sprawdzić to o czym mówię i tak jest na co mam nagranie dla sądu.

 15. Tomasz Bosiacki pisze:

  Jechałem wg nawigacji Janosik 76 km/h gdy zobaczyliśmy wszyscy w aucie błysk flesza. Ograniczenie 70 km/h zmienia się nagle na 50 km/h i dokładnie w tym momencie strzela system Mesta Fusion RN. Powtórzę. Mamy 70. Jedziemy 76. Nagle jest 50 i od razu fotoradarowy system. Dziś przyszedł mandat. 800 zł za przekroczenie o 36. Przekroczyłem o 26 wg Android Janosik, a błysk był gdy chciałem ograniczyć prędkość do 50 w systemie Nagły Hamulec. Za mną na zdjęciu kolejne 3 auta. Ciekawe, czy też dostali wezwania ? Tomek.

 16. Noras pisze:

  Tomasz Bosiacki a kiedy Ci ten fotoradar strzelił fotkę?

 17. Yogi pisze:

  Nie płacić i do sądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

3 minuty czytania

01.03.2024

Lubelski Rower Miejski wróci na ulice. Na początek 10 stacji i 100 pojazdów

Rowery do wypożyczenia wrócą na ulice 4 marca. Jeszcze niedawno…

4 minuty czytania

14.02.2024

Rusza rozbudowa ul. Wallenroda. Prace rozpoczną się od wycinki

Dziś ruszają prace przy rozbudowie ul. Wallenroda. Drogowcy zaczną od…

3 minuty czytania

02.02.2024

Najdrożej w Lublinie? 190 zł opłaty dodatkowej za parkowanie

Zgodnie z zapowiedziami Galeria Gala wprowadziła płatne parkowanie. Cztery pierwsze…

2 minuty czytania

31.01.2024

Od jutra z Dworca Lublin częściej pojedziemy do Warszawy. Wkracza znany przewoźnik

Zamiast ośmiu aż trzydzieści dwa kursy w kierunku Warszawy odbędą…

3 minuty czytania

30.01.2024

Miały być miliony euro na drogi wojewódzkie. Jest kompromitacja i odwołania

Żaden z czterech wniosków samorządu województwa lubelskiego na przebudowę dróg…

2 minuty czytania

24.01.2024

Lublin. Skargę na spóźniony autobus i dziurawą drogę złożysz w jednym miejscu

Na czwartkowej sesji radni mają zdecydować o połączeniu Zarządu Transportu…

5 minuty czytania

24.01.2024

„Skandal i wtopa”. Przetargi ogłoszone, firmy się zgłosiły, tylko milionów na drogi nie ma

Województwo lubelskie starało się o unijne fundusze na inwestycje drogowe.…

4 minuty czytania

21.01.2024

Dworzec Lublin: Po wielkim otwarciu jest szara codzienność. „A gdzie są autobusy?”

Tydzień temu było huczne otwarcie i dziesiątki zdjęć w mediach…