Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  31.01.2024

Od jutra z Dworca Lublin częściej pojedziemy do Warszawy. Wkracza znany przewoźnik

Udostępnij

Zamiast ośmiu aż trzydzieści dwa kursy w kierunku Warszawy odbędą się z nowego Dworca Lublin. To dzięki znanej w Lublinie firmie przewozowej, która nie rezygnuje jednak z przystanku na dworcu PKS.

Dworzec Lublin to nowe centrum komunikacyjne w Lublinie, które zostało otwarte w połowie stycznia. Finalnie ma przejąć cały ruch autobusowy ze starego dworca PKS przy al. Tysiąclecia. Obecnie jednak sytuacja wygląda tak, że pasażerowie do autokarów czy busów wsiadają zarówno na starym jak i nowym dworcu. W zależności od tego, z którego miejsca odjeżdża przewoźnik.

Warszawa i zagranica

Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada, że od czwartku (1 lutego) z nowego dworca w Lublinie zaczną operować nowi przewoźnicy: Contbus Olszak Sp. j. oraz Sindbad Sp. z o.o. Pierwsza firma to znany i popularny przewoźnik kursujący z Lublina do Warszawy i na oba stołeczne lotniska – Okęcie i Modlin. Od czwartku wszystkie swoje 24 kursy w kierunku stolicy zacznie ze stanowiska nr 1 na Dworcu Lublin. W dalszym ciągu będzie się jednak zatrzymywać na dworcu PKS.

Druga firma – Sindbad – realizuje połączenia międzynarodowe m.in. do Norwegii, Niemiec, Francji czy Włoch.Zawsze szukamy bardziej komfortowych miejsc dla pasażerów – tłumaczy przenosiny Bogdan Kurys wiceprezes zarządu Sindbad i zapewnia, że zmiana lokalizacji odjazdu nie jest dla firmy problemem.

Sindbad oferuje też kursy do Ukrainy. Te dalej będą się odbywać się z dworca PKS przy al. Tysiąclecia. – Jesteśmy tylko partnerem przewoźników ukraińskich, którym pomagamy sprzedawać bilety. To do nich należy decyzja o miejscu zatrzymań – tłumaczy tę decyzję Kurys.

Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada, że to nie koniec zmian. – W lutym – marcu z Dworca Lublin odjeżdżać będzie 60 proc. przewoźników z całego rynku krajowego w ok. 70 kierunkach – czytamy na facebookowym profilu Dworca Lublin.

Od jutra z dworca będzie ruszać 185 kursów zamiejskich.

Na zdjęciu: Tablica odjazdowa Dworca Lublin powoli się zapełnia kolejnymi przewoźnikami (fot. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie).

9 odpowiedzi na “Od jutra z Dworca Lublin częściej pojedziemy do Warszawy. Wkracza znany przewoźnik”

 1. kronikidewelorozwoju pisze:

  Dopóki będzie działać dworzec na Podzamczu, do bizancjum metroP0litalnego będą wozić głównie powietrze.
  PS. Ciekawe, w jaki sposób dewel0banda skłoniła te firmy do nabijania operacji w bizancjum? Za pomocą kija czy marchewki? Dlaczego busiarze wchodzą w takie pakta z dewelo-bandą, wiedząc, że w ciągu max. 1 roku zostaną całkowicie wykurzeni z Podzamcza? Dostali proP0zycję nie do odrzucenia?

 2. OTWÓRZ OCZY! pisze:

  Czy Lublin jest jawny???
  Wzywam wszystkich, którzy mają wiedzę na temat związków prezydenta Lublina z innymi kobietami do upublicznienia tych informacji ❗

 3. Pio pisze:

  Dlaczego jeszcze funkcjonuje „podzamcze”? Zamknąć od przysłowiowego jutra i koniec. Zaorać ten syf. Budowa trwała 3 lata więc wszyscy mieli czas się przygotować.

 4. kronikidewelorozwoju pisze:

  @Pio – fanatyków dewelo-rozwoju (jak i troli dewelo-rathausowych) nic nie obchodzi los tysięcy ludzi dojeżdżających codziennie do Dziadogrodu, którzy dzięki dworcowi na Podzamczu mogli w miarę wygodnie dotrzeć do dobrze skomunikowanego, korzystnie zlokalizowanego centrum przesiadkowego bus->mpk. Tak jak nie obchodzi to dewelo-bandy zainteresowanej tylko dogadzeniem deweloburaczkom.

 5. Jarek pisze:

  UWAGA.
  TROLE PISOWSKIE.
  Oni naprawdę niemoga wytrzymać ze w Lublinie jest super dworzec!
  Te wieski wymyślają różnego typu niedorzeczności. To są chorzy ludzie na zawiść,zazdrośc.
  A Lublin ma super nowoczesny dworzec o jakim Rzeszów czy Białystok może tylko pomarzyć. Na miejscu starego dworca itak będą się zatrzymywać autobusy. Więc jest i wilk syty i owca cala.
  A kwik pisowców na nikim nie robi wrażenia.

 6. . pisze:

  A czego autobusy nie jeżdżą Pocztową, skoro autokar biłgorajskiej firmy może? A to na podzamczu powinno być dworcem przesiadkowym dla tych, co jadą na przykład na Lubartów bo po prostu bliżej jest stamtąd na Lubartów niż z dworca na ul. dworcowej, ale łysy na pewno pierdolnie tam bloki.

 7. . pisze:

  Chociaż żeby te autobusy jeździły Pocztową tylko w jednym kierunku.

 8. . pisze:

  Jarek, wczoraj byłem w wymienionym Rzeszowie i masz PIĘĆ minut do Galerii Rzeszów, a u nas pustkowie. Stawiają sraldi tam gdzie nie trzeba, a tam gdzie naprawdę potrzeba sieciówek, to ich nie ma. A nawet wystarczyłby głupi Carrefour Express w środku.

 9. kronikidewelorozwoju pisze:

  @Jarek „Na miejscu starego dworca itak będą się zatrzymywać autobusy. Więc jest i wilk syty i owca cala.”
  W ciągu roku ta opcja przestanie być dostępna, bo na Podzamcze wjadą dewelo-buraczki z apartamĘtami.
  Warto dodać, że projekt zaorania dworca na Podzamczu to dzieło wspólne P0lsk0-W0lskiej Zjednoczonej Partii Deweloperskiej: Dewelo-Duce zapewnił zmianę planu zagospodarowania + postawił Bizancjum metroP0litalne jako „alternatywę” (oczywiście w miejscu, gdzie żaden dewelo-buraczek nie zamierza inwestować z wiadomych przyczyn), a pisiorki ze swojej strony zapewniły, że stary dworzec wygląda jak wygląda (zero prób rewitalizacji), oraz na koniec P0dPiSzą umowę sprzedaży terenu na rzecz wybranych dewelo-buraczków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *