Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  27.06.2022

W Lublinie znów będzie menadżer Śródmieścia. Po 6 miesiącach przerwy

Udostępnij

Prezydent Lublina przywrócił stanowisko Menadżera Śródmieścia. W grudniu ub. roku stanowisko to zostało zlikwidowane.

Wraz z końcem poprzedniego roku w wyniku „reorganizacji” zlikwidowano stanowisko menadżera Śródmieścia, które od kilku lat zajmował Marek Poznański. Nie zgodził się na zmianę warunków pracy i odszedł z pracy. Od tego czasu w urzędzie nie było osoby na stanowisku menadżer Śródmieścia.

Dzisiaj podczas konferencji prasowej prezydent przedstawił nowego menadżera. Od 1 lipca będzie nim Łukasz Bilik.

Nie będzie musiał zmieniać miejsca pracy. Do tej pory był rzecznikiem Zarządu Nieruchomości Komunalnych (który ma swoją siedzibę na Starym Mieście). – Pan Łukasz będzie łączyć pracę w ZNK z pełnieniem funkcji menadżera Śródmieścia – zapewnia prezydent Żuk.

Prezydent poradził sobie bez menadżera przez pół roku

Co ciekawe, funkcja menadżera Śródmieścia została zlikwidowana zaledwie pół roku temu. – Kierując się zasadą optymalizacji podziału zadań własnych miasta, zadania z zakresu rewitalizacji zostały włączone do komórek nowo utworzonego Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków i Rewitalizacji – tłumaczyła wówczas Katarzyna Duma, rzeczniczka prasowa prezydenta.

Z likwidacją stanowiska nie zgadzał się ówczesny menadżer Śródmieścia.

W mojej ocenie likwidacja funkcji Menadżera Śródmieścia wpłynie negatywnie na rozwój przestrzeni Starego Miasta i Śródmieścia. Jestem tym bardziej zdziwiony niezapowiedzianą likwidacją funkcji Menadżera Śródmieścia, skoro nie generowała ona dodatkowych kosztów dla miasta Lublina, a wręcz przeciwnie (…) – napisał w lutym br. w wypowiedzeniu umowy o pracę Marek Poznański. Czytaj też: Menadżer odchodzi z Ratusza.

Zadania – poprawa estetyki i promocja ginących zawodów

Nowy menadżer wskazuje na konieczność poprawy estetyki w zakresie instalowania reklam na budynkach i w pasach drogowych oraz gospodarki odpadami. Za ważne uważa również wsparcie i promowanie ginących zawodów oraz pomoc dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność gospodarczą. Z kolei przy współpracy z Radami Dzielnic, Miejskim Architektem Zieleni i Miejskim Konserwatorem Zabytków chce zwiększyć liczbę nasadzeń drzew i krzewów oraz tworzyć nowe zielone miejsca w centrum miasta.

Kilka zadań dla nowego menadżera wskazał już jego poprzednik na tym stanowisku. Są wśród nich kosze na śmieci zalegające na uliczkach Starego Miasta, skoszona i uschnięta trawa na Podzamczu, zboża rosnące przy Placu po Farze oraz luka po zieleni rosnącej przy Baszcie Półokrągłej.

Były Menadżer Śródmieścia wskazuje sprawy do załatwienia

fot. w nagłówku mat. prasowe UM Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *