Wesprzyj Kontakt

3 minuty czytania  •  27.04.2023

Pod kołami ciężarówki na deptaku zginęła urzędniczka Ratusza

Udostępnij

Miała 47 lat, osierociła dwójkę dzieci. Pracowała w Wydziale Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Lublin. – Przeżywamy to cały czas, uczcijmy to minutą ciszy – zaapelował na sesji Rady Miasta Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj przed godz. 8. Urzędniczka szła deptakiem w kierunku Ratusza. Nie zauważył jej kierowca ciężarówki, który cofając wjechał w kobietę. W tym czasie na deptaku było sporo ludzi, na ulicę wybiegli też pracownicy zlokalizowanych tutaj biur i banków oraz robotnicy zatrudnieni przy remoncie jednego z lokali.

Usłyszałam krzyki. Krzyczała ona i kilka innych osóbopowiada jeden ze świadków wypadku. – Gdy wyjrzałam przez okno to samochód już jechał do przodu. Pod kołami była jeszcze jej kurtka.

Na zdjęciach, które nam pokazuje, kobieta leży na plecach. Klęczy przy niej kierowca ciężarówki. Jego pasażer stoi obok. Obaj są ubrani w szare bluzy z kapturem i czarne kurtki.

Gdy zbiegłam na dół ona się już praktycznie nie ruszała. Nie jęczała, nie wydawała żadnego dźwięku – opowiada świadek. – Leżała na wznak. Ktoś mówił, by ją przekręcić. Ktoś inny, by lepiej nie ruszać. Pytałam czy jest przytomna. Mówili też, że jest .

Jak szacuje, pogotowie jechało 12-15 minut. – To było dziwne, bo najpierw słyszeliśmy sygnał karetki z innej strony. W końcu podjechała od ul. Wróblewskiego. Kierowca, który ją potrącił, najbardziej tej karetki wypatrywał. I cały czas przy niej klęczał. Naprawdę był przejęty. Wcześniej, tuż po tym jak to się stało, wyskoczył z samochodu, przepraszał, tłumaczył, że jej nie widział. Że nic nie zauważył. Gdy ratownicy ją zabierali zebrał jej rzeczy, torebkę i buty, czarne szpilki, i zaniósł do karetki.

47-latka miała zmiażdżone narządy wewnętrzne. – W stanie ciężkim została przewieziona do szpitala – poinformowała policja. Niedługo później potwierdziła, że kobieta zmarła.

Policja zbadała alkomatem kierowcę dostawczaka. 25-latek był trzeźwy. Ludzie opowiadają, że siedział w szoferce jeszcze długo. W czasie, gdy na terenie nieszczęśliwego wypadku pracowali policjanci i prokurator.

Dziś na sesji Rady Miasta prezydent miasta Krzysztof Żuk przyznał, że ofiara tragicznego wypadku to urzędniczka lubelskiego Ratusza.

Dotarły do nas informacje o śmierci urzędniczki. Przeżywamy to cały czas, uczcijmy to minutą ciszy – zaapelował do radnych.

Jak ustaliliśmy, kobieta miała 47 lat, osierociła dwójkę dzieci. Pracowała w Wydziale Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Lublin.

W piątek. 28 kwietnia, w Ratuszu odbędzie się spotkanie, które „ma na celu analizę możliwości zmiany organizacji ruchu pod kątem ograniczenia wjazdu pojazdów na deptak”.

Wezmą w nim udział przedstawiciele Straży Miejskiej, Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością oraz wydziałów merytorycznych związanych z zarządzaniem i utrzymaniem deptaka. O szczegółach będziemy mogli mówić jak zapadną już konkretne ustalenia – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. I dodaje: – W wyniku wczorajszego tragicznego zdarzenia zginęła nasza koleżanka, pracowniczka Urzędu Miasta Lublin. Czynności w tej sprawie prowadzi policja. Zostały również podjęte działania wynikające z Kodeksu Pracy.

Dziś, dzień po tragicznym wypadku, ciężarówki z dostawą towaru do sklepów i lokali gastronomicznych nie wjeżdżały na deptak jak zwykle. Większość zaparkowała na ul. Wróblewskiego. Przypomnijmy, że zakaz ruchu pojazdów kołowych na tej części Krakowskiego Przedmieścia, nie dotyczy służb komunalnych i samochodów z dostawami. Te w godz. 22-8 mogą tu wjeżdżać bez ograniczeń.

6 odpowiedzi na “Pod kołami ciężarówki na deptaku zginęła urzędniczka Ratusza”

 1. Brak pisze:

  Przykra sprawa. Tak się kończy fatalne projektowanie miasta. Urzędnik sam zgotował sobie ten los.

 2. M pisze:

  Urzędnik nic sobie nie zgotował, bo nie jest osobą decyzyjną w Urzędzie. Skończcie ludzie te najazdy na urzędników, bo się niedobrze robi… Zginął człowiek a komentarze nadal plują w jego kierunku. Co za brak szacunku i jakiejkolwiek empatii.

 3. zdziwiony pisze:

  Deptak ma juz 20 lat i to pierwszy taki przypadek. Bardziej wskazane, by raczej ludzi ostrzegać, że deptak jest dopuszczony do ruchu kołowego w pewnych godzinach. Najlepiej by było to między 3 a 7 rano. W koncu zaopatrzenie musi jakoś dojechać. Czy zawsze musi dojśc najpierw do tragedii by zbierał sie sztab i radził co zrobić. Lepiej zapobiegać niż potem biadolić co było nie tak.

 4. Emilian pisze:

  Kierowca d*upa i tyle. Skoro miał pasażera i wykonywał manewr cofania z ograniczoną widocznością, w miejscu gdzie porusza się dużo pieszych, mógł poprosić o asystowanie pasażera na zewnątrz w celu bezpiecznego wykonania manewru.

 5. Janek z Cukru pisze:

  A ja uważam, że niestety to ta Pani była winna. Ciężarówka na deptaku na pewno poruszała się bardzo, bardzo wolno, ale ludzie uważają, że są doskonale widoczni, no i to ich gubi.

 6. Rew pisze:

  Ofiara nowych przepisów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

3 minuty czytania

26.10.2023

MPK Lublin chce przejąć całą Strefę Płatnego Parkowania

MPK ma chrapkę na przejęcie zarządzania całą Strefą Płatnego Parkowania…

4 minuty czytania

18.10.2023

Wyrok na górki czechowskie: Sąd oddala skargi wojewody i prokuratora krajowego. TBV krok bliżej budowy osiedla

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił dziś skargę kasacyjną wojewody lubelskiego. Co…

3 minuty czytania

15.10.2023

Śmiertelny wypadek na deptaku. W krwi kierowcy były ślady po marihuanie

– Bardzo żałuję tego, co się stało, chciałbym przeprosić rodzinę…

7 minuty czytania

14.10.2023

Blacha już jest, budowa trwa. Ludzie zaskoczeni i oburzeni dwoma budynkami przy parku JPII

Gwałt i oszustwo. Dawno nikt tak soczyście i brutalnie nie…

10 minuty czytania

30.09.2023

Kontrola w szkole po samobójstwie nauczyciela. Mamy wyniki

Miasto opublikowało wyniki kontroli w szkole podstawowej nr 52 w Lublinie, wszczętych…

3 minuty czytania

25.09.2023

Związkowcy chcą 1000 zł podwyżki. Prezydent planuje dać 300 zł

Działacze „Solidarności” nie zgadzają się, by przyszłoroczne podwyżki w Urzędzie…

4 minuty czytania

19.09.2023

IPN chce znaleźć wszystkich pogrzebanych na górkach czechowskich

Wyniki dotychczasowych badań, zdjęcia wykopanych kości i bukiet czerwonych róż…

5 minuty czytania

08.09.2023

Marcin Nowak mówi NIE na ultimatum prezydenta Żuka i kandydata opozycji

Wiceprzewodniczący Rady Miasta i radny klubu Krzysztofa Żuka nie ulega…