Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  03.02.2022

Menedżer odchodzi z Ratusza

Udostępnij

Marek Poznański (Menadżer Śródmieścia) złożył wypowiedzenie umowy o pracę w urzędzie miasta Lublin. Dlaczego zrezygnował z pracy?

Poznański od prawie pięciu lat był zatrudniony na stanowisku Menadżera Śródmieścia. Dbał o ład przestrzenny, zwalczał nielegalny reklamy, wprowadzał innowacje. Był „gospodarzem” centrum miasta. To już jednak koniec. 1 lutego złożył wypowiedzenie umowy o pracę.

Na przełomie roku prezydent Krzysztof Żuk wprowadził reorganizację urzędu. Jednym z jej elementów była likwidacja stanowiska zajmowanego przez Poznańskiego.

– (…) wyrażam swój sprzeciw i dezaprobatę dla likwidacji piastowanej przeze mnie funkcji Menadżera Śródmieścia. W mojej ocenie likwidacja funkcji Menadżera Śródmieścia wpłynie negatywnie na rozwój przestrzeni Starego Miasta i Śródmieścia. Jestem tym bardziej zdziwiony niezapowiedzianą likwidacją funkcji Menadżera Śródmieścia, skoro nie generowała ona dodatkowych kosztów dla miasta Lublina, a wręcz przeciwnie (…) – napisał w wypowiedzeniu umowy o pracę.

To nie pierwszy raz, kiedy „reorganizacja” jest przeprowadzona bez uprzedzenia. Dwa lata temu w podobny sposób z pracą w urzędzie pożegnał się Krzysztof Łątka (wówczas dyrektor Wydziału Projektów Nieinwestycyjnych), gdy dowiedział się, że w związku z reorganizacją jego wydział przestał istnieć.

– Trzeba mieć zasady. Bida, ale honorowo – kończy wypowiedzenie Poznańśki.

Z własnych źródeł wiemy, że Poznańskiemu zaproponowano inne stanowisko pracy w Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków i Rewitalizacji, jednak nie przyjął tej propozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *