Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  27.12.2023

Był dziki parking, są słupki. Mała-wielka zmiana na Głębokiej

Udostępnij

Miasto ustawiło słupki, które uniemożliwiają jeżdżenie po chodniku na ul. Głębokiej. Patologia parkingowa w tym miejscu trwała latami. – Pozytywna mikro-zmiana – chwali rozwiązanie Szymon Furmaniak z Lubelskiego Ruchu Miejskiego.

Głęboka 8A to adres piętrowego pasażu handlowo-usługowego. Już wiele lat temu kierowcy uczynili sobie z chodnika parking. Choc w tym miejscu jest zakaz zatrzymywania się. Co więcej – parkowanie na chodniku jest dozwolone wyłącznie w sytuacji, gdy jest on zlokalizowany przy jezdni. Tutaj oddzielony jest pasem zieleni. Tymczasem w tym miejscu, wzdłuż pasażu, zawsze stało kilka aut. Auta parkowały też przy samym skrzyżowaniu (to też zabronione) ograniczając widoczność czy zasłaniając pieszych przechodzących przez jezdnie.

O patologii parkingowej w tym miejscu wielokrotnie donosił Facebookowy profil LubLublin, który publikuje „zdjęcia bałaganu w przestrzeni publicznej, który wynika z niechęci miasta do naprawy„. Pierwsze zdjęcia tego miejsca na profilu pochodzą z 2018 roku. Ostatnie – sprzed miesiąca.

W ostatnich dniach miasto w końcu ustawiło tutaj słupki uniemożliwiające wjeżdżanie autem na chodnik. – Po wielu, wielu latach patologii kierowcy nie będą już jeździć po chodniku i nie będą zagrażać bezpieczeństwu pieszych – chwali zmianę Szymon Furmaniak z Lubelskiego Ruchu Miejskiego. Co ważne dla kierowców: do parkowania urzędnicy pozostawili część chodnika przed sklepem.

Projekt został sporządzony z inicjatywy miasta – podkreśla Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego ratusza. Dodaje, że fragment zniszczonego przez auta chodnika był naprawiony jesienią 2022 roku. W przyszłym roku remont ma objąć kolejną jego część.

To nie jedyne działania miasta na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych. Zamontowane zostaną wyświetlacze prędkości w trzech miejscach: na ul. Witosa przy ul. Rolna Osada, na ul. Krańcowej przy ul. Kossaka; na ul. Nałęczowskiej przy ul. Gnieźnieniskiej. Finalizowane są też prace przy projekcie z Budżetu Obywatelskiego, który zakłada założenie terenów zielonych na chodnikach. Takie zieleńce w założeniu mają ograniczać parkowanie na chodnikach w miejscach niedozwolonych.

Na zdjęciu: Jeszcze nie dawno w tym miejscu na chodniku parkowało kilka aut. Teraz nie ma już takiej możliwości. Fot. Szymon Furmaniak

2 odpowiedzi na “Był dziki parking, są słupki. Mała-wielka zmiana na Głębokiej”

  1. Jan Kowalski pisze:

    Robiłem tam czasami zakupy. Już nie będę, bo nie będzie gdzie zatrzymać na kilka minut samochodu. Lokalni przedsiębiorcy zarobią mniej. Ale ruch miejski ma kolejne powody do radości, znowu udało się utrudnić życie zwykłym ludziom. I to za ich pieniądze. Bo przecież najłatwiej zapalikować i zakazać w imię krucjaty przeciwko samochodom.

  2. Neesa pisze:

    Jeżeli nie wiesz, w jakim celu powstały przepisy zakazu parkowania przy skrzyżowaniach i na chodnikach nieprzylegających do jezdni, to wróć do szkoły.
    To nie jest fanaberia ani żadna krucjata, tylko egzekwowanie istniejących od kilkudziesięciu lat przepisów ogólnokrajowych.
    Ale nie – panicz nie może podjechać pod same drzwi i od razu się obraził…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły