var bwg_objectsL10n = {"bwg_field_required":"field is required.","bwg_mail_validation":"To nie jest prawid\u0142owy adres e-mail. ","bwg_search_result":"Nie ma \u017cadnych zdj\u0119\u0107 pasuj\u0105cych do wyszukiwania.","bwg_select_tag":"Select Tag","bwg_order_by":"Order By","bwg_search":"Szukaj","bwg_show_ecommerce":"Poka\u017c sklep","bwg_hide_ecommerce":"Ukryj sklep","bwg_show_comments":"Poka\u017c komentarze","bwg_hide_comments":"Ukryj komentarze","bwg_restore":"Przywr\u00f3\u0107","bwg_maximize":"Maksymalizacji","bwg_fullscreen":"Pe\u0142ny ekran","bwg_exit_fullscreen":"Zamknij tryb pe\u0142noekranowy","bwg_search_tag":"SEARCH...","bwg_tag_no_match":"No tags found","bwg_all_tags_selected":"All tags selected","bwg_tags_selected":"tags selected","play":"Odtw\u00f3rz","pause":"Pauza","is_pro":"","bwg_play":"Odtw\u00f3rz","bwg_pause":"Pauza","bwg_hide_info":"Ukryj informacje","bwg_show_info":"Poka\u017c informacje","bwg_hide_rating":"Ukryj oceni\u0142","bwg_show_rating":"Poka\u017c ocen\u0119","ok":"Ok","cancel":"Anuluj","select_all":"Wybierz wszystkie","lazy_load":"0","lazy_loader":"https:\/\/jawnylublin.pl\/wp-content\/plugins\/photo-gallery\/images\/ajax_loader.png","front_ajax":"0","bwg_tag_see_all":"see all tags","bwg_tag_see_less":"see less tags"};
Zarząd Dróg i Mostów unieważnił drugie postępowanie na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Przetarg zakończył się fiaskiem. Podobnie jak wiosną – zleceniem nie była zainteresowana żadna firma.
Na poprawę bezpieczeństwa pieszych miasto chciało wydać 539 tys. zł (prawie 400 tys. zł to dofinansowanie ze środków unijnych). To tyle samo co w majowym, nierozstrzygniętym przetargu. I podobnie jak wówczas – teraz również nie zgłosiła się żadna chętna firma. Na wykonanie prac miałaby niecałe dwa miesiące.
By dotacja nie przepadła, zlecenie musi zostać zrealizowane do końca grudnia. Co więc planuje miasto? – Analizujemy możliwości realizacji tego zadania, mając na uwadze otrzymane dofinansowanie ze środków funduszy europejskich na ten cel. Nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje w tym zakresie – informuje Justyna Góźdź z lubelskiego Ratusza.
W ramach projektu zaplanowano poprawę bezpieczeństwa pieszych na sześciu ulicach. W trzech na przejściach dla pieszych powstałyby azyle dla pieszych. – na ul. Zemborzyckiej, w pobliżu Zespołu Szkół Transportowo Komunikacyjnych na dwóch przejściach, – na ul. Wileńskiej pomiędzy Wajdeloty i Głęboką na dwóch przejściach, – na ul. Zana przy Krasińskiego – azyl powstałby kosztem jednego pasa ruchu.
Na kolejnych trzech ulicach miałyby pojawić się wyświetlacze prędkości. Takie urządzenia informują kierowców czy jadą zgodnie z przepisami. W sytuacji przekraczania dozwolonej prędkości wyświetla się czerwona smutna buźka, a przy jeździe zgodnie z przepisami – zielona uśmiechnięta. Urządzenia zaplanowano: – na ul. Witosa przy ul. Rolna Osada; montaż 4 wyświetlaczy prędkości, – na ul. Krańcowej przy ul. Kossaka; montaż 4 wyświetlaczy prędkości, – na ul. Nałęczowskiej przy ul. Gnieźnieniskiej; montaż 2 wyświetlaczy prędkości.
Dodatkowo miejscami pojawić się miały odblaski wmontowane w nawierzchnię jezdni czy wykonanie płytek z wypustkami dla osób z dysfunkcją wzroku czy pasów akustyczno-wibracyjnych.
document.getElementById( "ak_js_1" ).setAttribute( "value", ( new Date() ).getTime() );
Dołącz do ekipy Jawnego Lublina jako wolontariusz!
Fundacja Wolności ciągle poszukuje osób, którym bliskie są ideały jawności, przestrzegania prawa dobrego rządzenia czy racjonalnego wydatkowania pieniędzy publicznych.
Dodaj komentarz