Wesprzyj Kontakt

3 minuty czytania  •  03.03.2023

Od czytelników: ulica Nałkowskich i Chemiczna. Kandydatki na „odcinek specjalny” w slalomie po Lublinie

Udostępnij

Dziś w naszym redakcyjnym plebiscycie na najpiękniejszą dziurę w jezdni przedstawię ulicę Chemiczną i Nałkowskich.

Opisywałem już ulicę Firlejowską oraz Pogodną, a w zasadzie to stan ich nawierzchni i rodzaje ubytków. Dziś kolejne zgłoszenia.

Dwoje naszych Czytelników już odpowiedziało na apel przysyłania zdjęć do redakcyjnego konkursu. Brawo WY! Na kolejne zgłoszenia czekamy, zarówno przez messengera/profil na fb Jawnego Lublina, jak i na e-mail: redakcja@jawnylublin.pl

Nałkowskich. Jest, a jakby jej nie było

Pani Katarzyna zgłosiła ulicę Nałkowskich do zawodów „Sprawdź zawieszenie swojego pojazdu”. Na szczególną uwagę zasługuje stara część tejże ulicy, wzdłuż rzeki Bystrzycy. Na poparcie swoich słów przysłała trzy zdjęcia.

Zadeklarowała również: Jeśli zajdzie potrzeba, to dla dobra Dzielnicy Wrotków zgłaszam się na kierowcę 😉

Na razie nie skorzystamy, bo polecenie służbowe przejazdu po Nałkowskich zostało w gronie redakcyjnym uznane za mobbing bądź torturę równą co najmniej naganie z wpisem do akt. Na tak poważne represje póki co nikt w Jawnym Lublinie nie zasłużył. Podpowiadamy prezydentowi, aby wprowadził taką karę porządkową do regulaminu pracy UM Lublin. W szczególności dla osób, które pominęły tę ulicę w tegorocznych planach budżetowych.

Chemiczna, czyli kurs krawiectwa

Od pana Przemysława dostaliśmy zgłoszenie ulicy Chemicznej. Jako że najstarsi kierowcy nie pamiętają już jak ta nawierzchnia wyglądała bez dziur i łat, to polecamy wycieczkę wirtualną za pomocą Google Street View. Zdjęcia w google są z kwietnia 2021, więc od tego czasu odbyło się tam co najmniej jedno wiosenne cerowanie ulicy asfaltem. Należy się spodziewać, że za kolejny miesiąc czy dwa krawcy znowu ruszą do pracy, bo Chemicznej nie ma na liście obiecanych przez prezydenta Żuka ulic do remontu w tej kadencji.

Przypominam Czytelnikom, że zgłoszenia do plebiscytu ciągle przyjmujemy. Obecna pogoda, kiedy temperatury w dzień są dodatnie, a w nocy ujemne, sprzyjają powstawaniu nowych ubytków w nawierzchni. Niemniej jednak nie ma na co czekać, wiele dziur zasługuje już dziś na uwiecznienie i sławę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *