Wesprzyj Kontakt

3 minuty czytania  •  16.01.2023

W końcu dowiesz się, z którego peronu odjeżdża pociąg

Udostępnij

Kolejarze zapowiadają, że na dworcu kolejowym Lublin Główny, od strony ul. Kunickiego w końcu pojawi się wyczekiwana informacja pasażerska. Dzięki niej zmierzając na perony będzie wiadomo, z którego peronu i z jakim opóźnieniem odjeżdża pociąg. Termin realizacji znów się opóźnia. Realny termin to przełom 2023 i 2024 roku.

Tunel jest, informacji nie ma

Dworzec kolejowy Lublin Główny. Kilka lat temu do użytku oddano nowe wejście na perony. Wejście tunelem od strony skweru im. Grażyny Chrostowskiej cieszy się dużą popularnością.

Niestety w trakcie budowy tunelu łączącego dworzec z ulicą Kunickiego zapomniano o istotnym szczególe – informacji pasażerskiej. Wchodząc od strony placu dworcowego przechodzimy pod wielką tablicą z informacją pasażerską. Możemy zobaczyć jakie pociągi, kiedy, z którego peronu odjeżdżają. Pojawia się też informacja o opóźnieniach. To dosyć ważna informacja, bo pozwala zrobić dodatkowe zakupy przed odjazdem. Spóźnialscy nie muszą zaś biec ostatnich metrów.

Brak informacji pasażerskiej w tunelu na dworcu kolejowym Lublin Główny.

Takich udogodnień nie ma od strony Kunickiego. Jest to o tyle uciążliwe, bo kupując bilet nie mamy na nim informacji z jakiego peronu odjeżdża pociąg. W efekcie pasażerowie wchodzący z ulicy Kunickiego nie rzadko i tak muszą dojść pod tablicę informacyjną na pl. Dworcowym.

Stara, ale jara. Tak wygląda informacja pasażerska przy wejściu z pl. Dworcowego.

Takich problemów nie ma na dużo mniejszych dworcach, np. w Tarnowie.

Taką informację pasażerską można spotkać na dworcu w Tarnowie. Wyświetlacze przy każdym wejściu na peron.

Na szczęście ma się to niedługo zmienić. Zmiany mają objąć nie tylko stację Lublin Główny, ale wszystkie stacje między Lublinem a Otwockiem. – Nowe urządzenia mają być zamontowane na stacjach i przystankach między Lublinem Głównym a Otwockiem. Realizację inwestycji zaplanowano jest na przełomie 2023 r i 2024 r. – informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Opóźnienie może ulec zmianie

W zeszłym roku kolejarze informowali, że prace zostaną ogłoszone w 2022 roku, a zostaną zakończone w 2023 roku. Teraz termin się opóźnia. Realny termin to przełom 2023 i 2024 roku.

Powodem opóźnienia jest weryfikacja dokumentacji przetargowej. O co dokładnie chodzi? Tego kolejarze nie ujawniają. Podobną tajemnicą jest jak będzie wyglądała informacja pasażerska – czy pojawi się tylko przed wejściem do tunelu od Kunickiego, czy także przy każdym wejściu na peron? A może wymieniona zostanie także tablica przy placu Dworcowym. Pomimo dwukrotnych pytań kolejarze nie chcieli tego ujawnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *