Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  01.02.2024

Szef lubelskich leśników odwołany. Suwerenna Polska traci wpływy

Udostępnij

Andrzej Borowiec nie jest już dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. To już kolejny leśnik związany z partią Zbigniewa Ziobry, który w ostatnich dniach stracił stanowisko.

Andrzej Borowiec przez większość kariery zawodowej był związany z nadleśnictwem w Biłgoraju (mieszka w pobliskim Aleksandrowie). Jego kariera nabrała tempa za rządów Zjednoczonej Prawicy. Uchodzi za człowieka Marcina Romanowskiego, wpływowego polityka Suwerennej Polski, posła z okręgu chełmskiego, który w rządzie PiS pełnił funkcję wiceministra sprawiedliwości.

Borowiec najpierw awansował na nadleśniczego w Biłgoraju, a w marcu zeszłego roku – na dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. W biłgorajskim okręgu poseł Romanowski jest prezesem, a Borowiec wiceprezesem Suwerennej Polski. Prywatnie jest bratem byłej już posłanki PiS Agaty Borowiec.

Jak pisaliśmy, szef lubelskich leśników w styczniu 2023 zorganizował w budynku Nadleśnictwa w Biłgoraju przy ul. Zamojskiej spotkanie opłatkowe Zjednoczonej Prawicy. Na zaproszeniach było wyłącznie logo Solidarnej Polski (tak wcześniej nazywała się Suwerenna Polska) i to politycy tej opcji grali pierwsze skrzypce.

– Przed nami wyjątkowy rok i ważne wybory. Życzę nam wszystkim, abyśmy mogli za rok ponownie się spotkać w przekonaniu, że udało się obronić Polskę, naszą tradycję i kulturę – mówił, składając życzenia, minister Romanowski, stojąc na tle standu z logo swojej partii.

Porządki w lasach

Zmiany kadrowe w Lasach Państwowych, w których dyrektorskie stanowiska obsadzili głównie ludzie Ziobry, nowy rząd zaczął wprowadzać na dobre na początku stycznia. Najpierw minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska odwołała dyrektora generalnego LP Józefa Kubicę. Jego następcą został Witold Koss. I po kolei zaczął odwoływać dyrektorów regionalnych. 31 stycznia przyszła kolej na Andrzeja Borowca.

Dziękuję za okazane mi zaufanie przez ten czas pełnienia funkcji Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Było to dla mnie niezwykłe doświadczenie. Cieszę się, że miałem okazję pracować z lubelskimi leśnikami. Życzę wszystkim dalszych sukcesów w służbie Polskim lasom. Dziękuję – napisał Borowiec na swoim profilu na Facebooku.

Nazwisko Borowca zniknęło już ze strony internetowej RDLP w Lublinie. Pozostawiono jedynie informację o zastępcach dyrektora. Są to Mirosław Waniewski i Aleksandra Kasprzak. Roman Sakowicz, rzecznik prasowy lubelskiej dyrekcji, przekazał Jawnemu Lublinowi, że na razie nie ma informacji, kto zastąpi Borowca na stanowisku dyrektora.

Borowiec jest również radnym gminy Aleksandrów. Z jego oświadczenia majątkowego wiemy, że w 2022 roku jako dyrektor RDLP zarobił 201 tys. zł, co daje około 16,7 tys. zł miesięcznie.

Na zdjęciu: Andrzej Borowiec podczas styczniowego występu w Telewizji Republika, w której mówił o lasach i sprawach społecznych. Fot. Facebook/Andrzej Borowiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

4 minuty czytania

28.02.2024

Incydent na granicy. Policjanci zatrzymali ukraińskich dziennikarzy

Dziennikarze śledczy „Ukraińskiej Prawdy” zostali zatrzymani przez policję w pobliżu…

3 minuty czytania

27.02.2024

Eryk umierał w centrum miasta. Matka 16-latka nie usłyszała od sprawców nawet „przepraszam”

Adekwatnego i uczciwego – takiego wyroku oczekuje matka 16-letniego Eryka.…

5 minuty czytania

26.02.2024

Muzeum na miarę naszych możliwości: wypchany pingwin i puszka pogryziona przez misia

Kosztowało kilka milionów, ale 40 minut w zupełności wystarczy, żeby…

6 minuty czytania

25.02.2024

PiS w kinie w Lublinie. Widzowie zobaczyli spektakl Czarnka, Kamińskiego i Wąsika

O kłótni Żuka z Wcisło czy konieczności „pogonienia brukselskiego establishmentu”…

2 minuty czytania

24.02.2024

Zmiana bez zmian w „Gardzienicach”

Wojciech Goleman został pełnoprawnym dyrektorem Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Zarząd województwa…

4 minuty czytania

22.02.2024

Dyrektor Teatru Osterwy uciekł spod marszałkowskiego topora. Pomógł Czarnek, czy ministerstwo kultury?

Tak jak niespodziewanie marszałek Jarosław Stawiarski wszczął procedurę odwołania dyrektora…

4 minuty czytania

19.02.2024

Policja ochrania wagony ze zbożem, a rolnicy zaglądają do tirów. Jutro wielka blokada dróg

Jeżeli nie da się zatrzymać importu, to sami zamkniemy granicę…

2 minuty czytania

12.02.2024

Była dziennikarką, redaktorką naczelną, teraz walczy o prezydenturę

Wanda Jaroszczuk, społeczniczka i dziennikarka, wystartuje w wyborach na prezydenta…