Wesprzyj Kontakt

< 1 minuty czytania  •  02.01.2024

Strażacy walczą z plamą niezidentyfikowanej substancji na Bystrzycy

Udostępnij

Po Bystrzycy przemieszcza się plama niezidentyfikowanych zanieczyszczeń. Patrol strażaków przy ul. Muzycznej ustawił już zaporę, która ma powstrzymać jej rozprzestrzenianie. Policja wraz z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska ustalają źródło zanieczyszczeń.

Pomiędzy ul. Muzyczną a Mostem Kultury z łatwością można dostrzec zanieczyszczenia płynącą Bystrzycą. O jej obecności dziś o 9:40 jeden z mieszkańców Lublina poinformował służby ratownicze. Na miejscu pracuje Straż Pożarna, obecny jest też patrol policji.

Zdaniem pracujących na miejscu strażaków plama jest efektem zmycia zanieczyszczeń z powierzchni terenu przez padające ostatnio obficie deszcze. Na godzinę 11 strażakom udało się już rozstawić zaporę sorpcyjną, która ma powstrzymać rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń. – Ze zgłoszenia wynikało, że plama płynie już od dłuższego czasu. O takich zdarzeniach należy informować natychmiast dzwoniąc na numer alarmowy – apeluje mnie st. kpt. mgr inż. Andrzej Szacoń.

O zdarzeniu został też poinformowany Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Jego pracownicy będą ustalali przyczyny zanieczyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły