Wesprzyj Kontakt

3 minuty czytania  •  29.02.2024

Gwiazda antyszczepionkowców i bojownik z globalnym komunizmem chce zostać prezydentem Lublina

Udostępnij

Ryszard Zajączkowski będzie walczył o fotel prezydenta Lublina. To związany z Grzeogrzem Braunem wykładowca KUL i aktywny uczestnik ruchów antycovidowych.

Paweł Górnik, rzecznik prasowy komitetu, który zgłosił właśnie kandydatów do Rady Miasta Lublin, określa Komitet Wyborczy Wyborców Lublin Przyszłość i Tradycja mianem „oddolnego, społecznego i centroprawicowego”.

>>>Wybory do Rady Miasta Lublin – wszyscy kandydaci [PEŁNE LISTY]<<<

Na naszych listach są społecznicy, ludzie nauki, członkowie i założyciele stowarzyszeń i fundacji oraz przedsiębiorcy. Jesteśmy osobami, dla których ważne jest nasze miasto i ważni są inni ludzie – dodaje.

Liderem listy wyborczej w okręgu I jest profesor KUL Ryszard Zajączkowski. W okręgu II jest to Mieczysław Konarski. W „trójce” startuje Grzegorz Robak, a w okręgu IV Jacek Jabłoński. W dwóch ostatnich (V i VI) są to odpowiednio Paweł Górnik i Jerzy Przerwa.

Ryszard Zajączkowski będzie także kandydował na urząd prezydenta Lublina. Oznacza to, że o głosy będzie walczył z oficjalnie potwierdzonymi: obecnym prezydentem Krzysztofem Żukiem (PO, ale własny komitet) i radnym miejskim i dyrektorem lubelskiego oddziału IPN Robertem Derewendą, kandydatem PiS.

Obrońca Brauna

Zajączkowski może być bardziej znany nie ze swojej działalności naukowej (profesor w Katedrze Historii Filozofii w Polsce KUL), ale z zaangażowania politycznego. To zwolennik posła Grzegorza Brauna. W grudniu 2023 pikietował przed Sejmem w obronie parlamentarzysty, który za karę został wykluczony z obrad za skandaliczne zachowanie – zgaszenie gaśnicą świec chanukowych.

Ryszard Zajączkowski i Grzegorz Braun (Fot. Ryszard Zajączkowski Facebook)

Kiedy po tym wydarzeniu rektor KUL potępił antysemityzm, prof. Zajączkowski odciął się od oświadczenia rektora.

Sam Ryszard Zajączkowski to także postać kontrowersyjna. Publicznie ostrzegał przed „globalistycznym komunizmem”, który „chce rzucić na kolana narody i zrobić z ludzi niewolników”.

Żydowskie ludobójstwo

Podczas jednego z wykładów wyliczał ludobójstwa, których ofiarami padli Polacy i zaliczył do nich „ludobójstwo żydowskie”. Tłumaczył, że chodzi mu Żydów, którzy po II wojnie światowej mieli działać w NKWD i w Służbie Bezpieczeństwa.

KUL na tego rodzaju słowa reagował w sposób stonowany. Katolicka uczelnia tłumaczyła, że „pozauniwersytecka aktywność prof. Zajączkowskiego jest podejmowana i prowadzona przez niego na własną rękę i własną odpowiedzialność, a głoszone tezy nie są stanowiskiem Uniwersytetu„.

Należy zauważyć, że pan profesor nie jest zawodowym historykiem, a jego wypowiedzi w ww. zakresie nie są głosem naukowca prowadzącego rzetelne, krytyczne badania źródłowe. Wypowiedzi profesora Zajączkowskiego dalece wykraczają poza publicystykę naukową, świadczą o instrumentalnym wykorzystywaniu historii, stanowią rozpowszechnianie nieprawdy i szkodzą dobremu imieniu Uniwersytetu – dodał KUL w oświadczeniu, ale sprawa została skierowana do rzecznika dyscyplinarnego.

I jeszcze globalny komunizm

Zajączkowski to także czynny uczestnik tzw. marszów antyszczepionkowców. – Nie musimy się słuchać marionetkowych polityków, sprzedajnych naukowców i terrorystów medialnych, którzy nazywają siebie dziennikarzami – przemawiał w 2020 roku podczas takiego zgromadzenia w Lublinie i dalej: – Prawda pozostanie prawdą, nawet gdyby ją tłamszono, schowano na margines i ośmieszano. Do niej należy przyszłość. My dzisiaj słusznie pytamy, co się dzieje. Obserwujemy niespotykaną od lat propagandę, zamach na własność, na ludzkie życie. Dzisiaj nie jest to tylko walka z jakimś koronawirusem, zagrożeniem epidemicznym. Jest to walka z globalistycznym komunizmem, który chce rzucić na kolana narody, który chce z ludzi uczynić niewolników.

A zanim zaczął przemówienie, zaznaczył, że wypowiada się jako osoba prywatna.

Komentarzami na swój temat chyba nie za bardzo się przejmuje. Przygotowując się do wyborów w 2023 roku (kandydował z listy Konfederacji do Sejmu) kpił: – Niektóre media nazwały mnie „gwiazdą lubelskich antyszczepionkowców”. Podobno popierają mnie też zwolennicy teorii spiskowych, antymaseczkowcy, foliarze i płaskoziemcy, których nazbierało się przez ostatnie trzy lata. Wszystkich łączy to, że zdecydowali się nie bać i zdali światowy egzamin na inteligencję.

Ryszard Zajączkowski w wyborach parlamentarnych dostał 3 816 głosów.

Na zdjęciu: Ryszard Zajączkowski jest kandydatem na radnego Lublina, a także ma walczyć o fotel prezydenta miasta (Fot. Ryszard Zajączkowski Facebook)

4 odpowiedzi na “Gwiazda antyszczepionkowców i bojownik z globalnym komunizmem chce zostać prezydentem Lublina”

 1. kronikidewelorozwoju pisze:

  Parada osobliwości – woda na młyn dla dewelo-bandy i jej Lidera, którego ego rośnie przy każdej wygranej w 1-szej turze.

 2. kronikidewelorozwoju pisze:

  PS. W Dziadogrodzie „globalny komunizm” objawia się w osobach dewelo-buraków, którzy są awangardą hasła 'każdemu według potrzeb’, a potrzeby mają znaczne.
  Na razie jednak nie widać, pomimo 14 lat „rozwoju”, aby ww. hasło stało się udziałem kogokolwiek innego.

 3. Kotek Mamrotek pisze:

  Antycovidovy nie rowna sie antyszczepionkowy. Plndemia i jej koryfeusze juz wystarczajaco sie skompromitowali, zeby brac ich na powaznie.
  Szermowanie haslem antyszczepionkowca byc moze przyniosloby jakies rezultaty – czyt. zdyskredytowanie i wysmianie – na Wilanowie i Jagodnie, ale w normalnym polskim miescie? Podobnie wymienianie Grzegorza Brauna. Az sie chce zapytac: a gdzie wady?

 4. . pisze:

  @Kotek Mamrotek

  Covid miał też swoje plusy, bo ludzie bardziej dbali o własną higienę, autobusy były myte, a teraz nieraz w zimie są tak zapieprzone z zewnątrz jakimś błotem czy co to to, że nieraz nic nie widać, a towarzystwo z Konstantynowa wolało zbijać bąki i ciąć kursy pseudokomunikacji miejskiej. Szczuto jednych na drugich w czasie całej pandemii dzieląc społeczeństwo na jakichś kurwa zaszczepionych niezaszczepionych wymyślając nowomowy (foliarz, szur), teraz już nikt się nie przyznaje czy się szczepił czy nie i nie ma z tego żadnej afery. Dlaczego tak wcześniej nie mogło być. W autobusach pseudokomunikacji miejskiej były limity osób, które nigdy przestrzegane nie były. Nie ma czegoś takiego jak antyszczepioniowiec bo każdy się szczepił na te obowiązkowe. Naprawdę pojebane to były czasy nawet w takim Luksmedzie na Królewskiej przy samych drzwiach stał ochroniarz i ledwo wszedł człowiek to psychol podbiegał i aby założyć maskę (nawet jak ktoś nie zdążył się jeszcze rozebrać) a na Orkana w Luksmedzie już każdy miał na to wywalone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

6 minuty czytania

17.04.2024

Ostra walka o fotel burmistrza w Lubartowie. Mówi się o „trzech kandydatach”

Do drugiej tury głosowania w wyborach samorządowych przechodzi dwóch kandydatów…

7 minuty czytania

16.04.2024

Świdnik: Pierwsze takie wybory w historii. Jemu jest dobrze, ona chce zmian

On – namaszczony przez burmistrza Waldemara Jaksona, który rządził w…

3 minuty czytania

12.04.2024

Ważny polityk PiS traci posadę w Bogdance. A członkowie zarządu zarobili po milionie

Piotr Breś, wciąż jeszcze szef klubu PiS w Radzie Miasta…

6 minuty czytania

10.04.2024

Przegrał, ale wraca z tarczą. Czarnek cieszy się, że postawił na Derewendę

34,26 proc. nie wystarczyło, by zmierzyć się z Krzysztofem Żukiem…

8 minuty czytania

09.04.2024

Co wiemy po wyborach. Żuk gra na siebie, Czarnek ojcem sukcesu PiS

Kilka brutalnych słów podsumowujących wybory samorządowe. Prezydent Lublina jest realnie…

6 minuty czytania

08.04.2024

Billbordy, gazetki, kask i przepis na babkę. Nowe twarze w Radzie Miasta Lublin

PiS do Rady Miasta Lublin wprowadził byłego prezydenta, członka zarządu…

2 minuty czytania

08.04.2024

Pełny skład Sejmiku Województwa Lubelskiego. Lista nowych radnych

Znamy pełne, oficjalne wyniki głosowania do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Podajemy…

3 minuty czytania

08.04.2024

Krzysztof Żuk świętuje wygraną i częstuje tortem. Do rady wejdzie też kilka osób, które nie zdobyły mandatów

Krzysztof Żuk, Mariusz Banach, Beata Stepaniuk-Kuśmierzak i Anna Augustyniak nie…