Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  30.11.2023

Galeria za galerią. Kolejny park handlowy i market spożywczy na Tatarach

Udostępnij

Na tyłach hipermarketu E.Leclerc przy ul. Turystycznej w przyszłym roku ma się rozpocząć budowa dużego obiektu handlowo-usługowego. Kolejny sklep w Lublinie chce też tu postawić Lidl Polska.

Chodzi o pusty teren o powierzchni ok. 3 hektarów po byłej bazie transportowej zakładów mięsnych przy Turystycznej 7. Już w zeszłym roku do Urzędu Miasta wpłynął wniosek spółki Baard, zarejestrowanej w Konstancinie-Jeziorna, ale za którą stoi m.in. lubelski przedsiębiorca specjalizujący się w obrocie ziemią na cele inwestycyjne. Spółka chce tu wybudować budynek handlowo-usługowy z zapleczem socjalnym i magazynowym. Kryje się za tym kolejny, piętnasty już w naszym mieście market niemieckiej sieci Lidl.

Sklep ten powstanie od frontu ul. Turystycznej. Jak informuje lubelski Ratusz, powierzchnia zabudowy wyniesie prawie 2200 mkw., a użytkowa 2040 mkw. Obok znajdzie się parking dla klientów na 125 miejsc. I będzie to pierwszy element większej całości. Bo za Lidlem inna spółka, Smart Park AS, zarejestrowana w Lublinie, ale będąca spółką-córką innej firmy o takiej samej nazwie z Mławy w Mazowieckim, stara się o pozwolenie na budowę większego obiektu.

Do Urzędu Miasta wpłynął jej wniosek dotyczący „budowy budynku handlowo-usługowego wraz z elementami zagospodarowania terenu oraz niezbędną infrastrukturą techniczną”. Tyle teorii – w praktyce oznacza to budowę galerii handlowej, w której znajdą się sklepy i lokale usługowe. Podobna – Park Handlowy Tatary – działa już od lat w pobliżu hipermarketu E.Leclerc. Są w niej popularne marki jak Jula, Media Expert, Rossmann czy Vive Profit. Branżę spożywczą reprezentuje Biedronka.

Spółka Smart Park wniosek o pozwolenia na budowę złożyła w Ratuszu pod koniec września. Jednak, jak informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta, 3 listopada inwestor został zobowiązany do uzupełnienia dokumentacji projektowej o wyszczególnione braki i nieprawidłowości. – Dokumentacja do dzisiaj nie została uzupełniona – zaznacza przedstawicielka Ratusza.

Smart Park to operator zajmujący się przygotowaniem inwestycji pod klucz: od pozyskania gruntu, przez pozwolenia na budowę, zapewnienie finansowania, budowę i na koniec oddania do użytkowania gotowego obiektu. Podobne parki handlowe buduje w całej Polsce, ale wybiera mniejsze miejscowości. Chwali się realizacjami m.in. w Zgorzelcu, Węgrowie, Mławie czy Sycowie. Rozpoczęcie budowy Smart Park Lublin planowane jest na przyszły rok, a oddanie do użytku w 2025. Jakie marki znajdą się w tej galerii? Tego na razie nie wiadomo, ale Smart Park współpracuje m.in. z Pepco, Tedi, Dealz czy Action.

To nie wszystkie inwestycje, jakie pojawią się już wkrótce przy Turystycznej. O pozwolenie na budowę stacji benzynowej w pobliżu linii kolejowej, po tej samej stronie co planowany Smart Park, stara się spółka PW Chil z Łęcznej. Jej wniosek z października jest rozpatrywany w Urzędzie Miasta.

Wizualizacja: Tak wyglądać ma zagospodarowanie terenu przy ul. Turystycznej za E.Leclerc: bliżej ulicy powstanie Lidl, a na jego tyłach galeria handlowa Smart Park Lublin. Grafika: materiały inwestora

3 odpowiedzi na “Galeria za galerią. Kolejny park handlowy i market spożywczy na Tatarach”

  1. kronikidewelorozwoju pisze:

    Cwaniaczki jeszcze się nie zorientowały, że w „galeriach” już od lat ma miejsce ostra padaka? Nie lepiej wejść w spółę z Tęgim Łbem i spróbować wejść w akademikowanie, choć i to już raczej poniewczasie.

  2. Zapalenie otrzewnej pisze:

    Niech to tylko polskie firmy buduja i niech na tym zarobia. A potem ch.. w d.., niech stoi puste, niech sie wali, niech sie pali, bo Polska na tym nie zyska nawet tysiaca zlotach w podatkach.

  3. . pisze:

    już tam wycięli drzewa – ziobro zaskoczenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły