Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  25.11.2022

Dziennikarze Dziennika Wschodniego sprzedali swoje udziały w spółce Corner Media

Udostępnij

Duże zmiany nastąpiły u wydawcy Dziennika Wschodniego. Ośmioro dziennikarzy, będących mniejszościowymi udziałowcami spółki, sprzedało swoje udziały spółce Maxima Media z Lublina. Pierwszymi decyzjami po zmianie udziałowców były wymiana zarządu i odwołanie redaktora naczelnego.

– Od dziś nie jestem już członkiem zarządu Corner Media, spółki wydającej Dziennik Wschodni. Zostałem odwołany przez walne zgromadzenie, na moje miejsce jest już powołany nowy zarząd, który podejmuje pierwsze decyzje kadrowe – poinformował Paweł Buczkowski, dotychczasowy członek zarządu spółki.

Udziały w Corner Media, wydawcy gazety Dziennik Wschodni kupiła spółka Maxima Media z Lublina. Odkupiła je od dziennikarzy, którzy dysponowali 27% udziałów. – To wspólna decyzja wszystkich mniejszościowych udziałowców – mówi Krzysztof Wiejak, dotychczasowy redaktor naczelny gazety i jeden z jej mniejszościowych udziałowców.

Maxima Media to spółka zarejestrowana w 2019 roku w Lublinie. Ze sprawozdania z działalności za 2020 roku wynika, że nie prowadziła żadnej działalności. Sprawozdania za 2021 nie złożyła. Prezesem i jedynym wspólnikiem spółki jest Wojciech Nowak. To radca prawny z Lublina.

Decyzja o sprzedaży podyktowana sytuacją gospodarczą i polityczną

Decyzja o sprzedaży naszych udziałów była bardzo trudna. Uznaliśmy jednak, że zważywszy na obecną sytuację jest to jedyna możliwa decyzja, która może dawać nadzieję na przetrwanie spółki i Dziennika Wschodniego. Niestety sytuacja gospodarcza i polityczna nie daje nadziei na to, że tak mały gracz jak spółka prowadzona przez dziennikarzy, jest w stanie się utrzymać na rynku – uzasadnia decyzję o sprzedaży udziałów Buczkowski.

– Nie jestem zadowolony z tej decyzji, ale wynikała ze względów ekonomicznych – przyznaje Wiejak. – Poza tym kilkoro wspólników nie było już związanych z Dziennikiem, a dyskusje o sprzedaży udziałów prowadziliśmy w naszym gronie od kilku miesięcy. Aż w końcu uznaliśmy, że nadszedł ten moment – wyjaśnia powody sprzedaży udziałów Wiejak.

Jak udało nam się ustalić, większościowy udziałowiec spółki, Tomasz Kalinowski nie skorzystał z prawa pierwokupu udziałów.

Nowy zarząd już jest, naczelny będzie wkrótce

Wczoraj powołano nowy zarząd spółki. W jego skład weszli Anna Sztal i Grzegorz Zubala. To byli pracownicy działu handlowego Dziennika Wschodniego. Jedną z pierwszych decyzji zarządu było odwołanie redaktora naczelnego Krzysztofa Wiejaka i jego zastępczyni Agnieszki Mazuś. Nie podano powodów odwołania.

Nowy redaktor naczelny ma zostać powołany w przyszłym tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły