Wesprzyj Kontakt

4 minuty czytania  •  19.01.2024

„Co mi Panie dasz?” Na pewno nie zwrot za bilety na koncert Bajmu w CSK

Udostępnij

Bajm miał zagrać w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie 13 grudnia, ale w ostatniej chwili koncert został odwołany. Osoby, które kupiły wejściówki przez platformę mojbilet.eu, nie mogą odzyskać pieniędzy. CSK już zerwało z organizatorem współpracę, menager Bajmu takich deklaracji nie składa.

Uwaga, firma oszukuje ludzi i nie zwraca pieniędzy za wydarzenia, które się nie odbyły” – to jeden z komentarzy na facebookowym profilu mojbilet.eu. Nie jedyny tego typu.

Pod podany numer telefonu nie da się dodzwonić, a na e-maile nie odpowiadają. mojbilet.eu potwierdziliście zwrot, środki do tej pory nie dotarły na konto…” – to kolejny wpis.

I następny: „Jestem w tej samej sytuacji. Zapewniono mnie o możliwości zwrotu jednego z zakupionych biletów, a należności do tej pory brak. Zero kontaktu z firmą”.

Chodzi o koncerty, spektakle w całym kraju. Także w Lublinie.

Romantyczna Beata

13 grudnia Beata Kozidrak i Bajm mieli zagrać koncert w Lublinie z piosenkami o miłości. Miejsce prestiżowe, bo Centrum Spotkania Kultur.

Jedną z osób, która chciała zobaczyć Beatę Kozidrak na scenie była pani Anna. – Koncert był promowany przez sam zespół. Reklama wyświetliła mi się w internecie. Bardzo chciałam pójść – opowiada nam kobieta, która kupiła dwa bilety. Wydała 313 zł.

Spokojnie czekała na wydarzenie, ale nagle, na kilka dni przed koncertem koleżanka z pracy powiedziała jej, że chyba się jednak nie wybierze. – Nie wiedziałam na początku, o co chodzi, ale szybko sprawdziłam i okazało się, że dwa dni przed koncertem został on odwołany. Rozumiem, takie rzeczy się zdarzają – mówi pani Anna.

12 grudnia na Facebooku CSK pojawila się informacja. „Z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych koncert Beaty i Bajmu, zaplanowany na 13 grudnia 2023 roku, nie odbędzie się w planowanym terminie”.

Bajmu nie było, pieniędzy też nie ma

Organizatorem wydarzenia była zarejesterowana w Gdyni na ul. Szafranowej spółka cywilna HQE. Pani Anna otrzymała od HQE wiadomość, że bilety zachowują ważność, ale koncert zostaje przełożony na grudzień 2024. Czyli rok po planowanym wydarzeniu. – Zostałam także poproszona o wypełnienie internetowej ankiety, w której można było wskazać czy zatrzymuje się bilet czy nie. Odpowiedziałam, że oczekuję zwrotu pieniędzy – mówi.

Potem była wymiana maili między nią a HQE, w których padały zapewnienia, że pieniądze na konto pani Anny wpłyną w ciągu 30 dni. Nic takiego się nie stało.

A kontakt się urwał. Nie było już odpowiedzi na moje maile w tej sprawie. Początkowo na stronie internetowej firmy był nawet numer telefonu, pod który dzwoniłam i mogłam z kimś porozmawiać o sprawie. Potem numer został usunięty. Nie ma z organizatorem żadnego kontaktu. Pisałam także w tej sprawie do zespołu Bajm, ale bez odpowiedzi – narzeka pani Anna.

Kiedy zamieściła na Facebooku wpis, w którym skarży się na tę sytuację, zaczęły się do niej odzywać osoby z całej Polski z podobnymi problemami.

Andrzej Pietras, menadżer Bajmu tłumaczy, że nie może ujawnić okoliczności w jakich doszło do odwołania koncertu. – Kwestia zwrotu za bilety pozostaje po stronie organizatora – zaznacza. I dodaje, że nie może także powiedzieć, czy zespół nadal będzie współpracował z firmą HQE.

Za to wiadomo, co w tej sytuacji zrobi CSK. Tym bardziej, że to nie pierwsza tego typu sytuacja z tym organizatorem.

Natalia Przybysz, Waldemar Malicki i długi

W grudniu w Centrum Spotkania Kultur miała zagrać Natalia Przybysz. Stała za nim ta sama firma, która zapraszała na Bajm.

Grudniowy koncert Natalii Przybysz był wydarzeniem impresaryjnym. CSK było odpowiedzialne za udostępnienie Sali Operowej, technikę sceniczną oraz obsługę widza i sprzedaż określonej puli biletów. Wydarzenie zostało przeniesione do Radia Lublin decyzją organizatora na dwa dni przed terminem koncertu (w sobotę) z powodu małej liczby sprzedanych biletów. Wszystkie osoby, które za naszym pośrednictwem zakupiły bilet, zostały poinformowane o zmianie miejsca – tłumaczy Andrzej Goliszek, rzecznik prasowy CSK.

CSK z HQE współpracuje od 2023 roku. – Nasze doświadczenia nie są zbyt pozytywne. Od początku współpracy mieliśmy problemy z rozliczeniami i dopinaniem formalności. Z trzech wydarzeń zaplanowanych w grudniu 2023 odbył się tylko jeden koncert (Waldemara Malickiego), za który wciąż nie została uregulowana ostatecznie zawarta w umowie kwota. Po przeniesieniu koncertu Natalii Przybysz dyrekcja CSK pojęła decyzję o wstrzymaniu dalszej współpracy, ponieważ tego typu zmiany generują nam mnóstwo dodatkowej pracy i kosztów oraz uderzają w nasz wizerunek – ujawnia rzecznik, ale zastrzega, że nie może zdradzić ile HQE jest winna instytucji.

Kto bilet kupił w kasie CSK – pieniądze odzyskał

O tym, że Bajm jednak nie zagra, CSK dowiedziało się dzień przed koncertem. Oficjalna wersja to „przyczyny niezależne”, ale jak Goliszek chodziło o to, że sprzedało się za mało biletów. Samo CSK rozdysponowało tylko 18 wejściówek. Każdy z klientów, który zgłosił zwrot, otrzymał pieniądze.

Każdorazowo – a więc i w przypadku wskazanych koncertów – odpowiadamy wyłącznie za bilety zakupione za pośrednictwem CSK (w kasie CSK i poprzez naszą stronę internetową). Po odwołaniu/przeniesieniu koncertu uruchamialiśmy akcję informacyjną oraz indywidualnie kontaktowaliśmy się z naszymi klientami i dokonywaliśmy zwrotów. W przypadku biletów zakupionych za pośrednictwem innych bileterii informowaliśmy o konieczności kontaktu bezpośrednio z serwisem sprzedażowym lub organizatorem – mówi Goliszek. I przyznaje: – Dochodziły do nas informacje o kłopotach z kontaktem z tym organizatorem.

Pani Anna jest rozżalona i zła. Nie tylko na odwołanie koncertu i sytuację z biletami. – Jeżeli firma ma jakieś kłopoty, nie ma płynności finansowej, to nie powinna zapraszać na kolejne wydarzenia. Tymczasem cały czas reklamuje następne w całej Polsce – mówi nam kobieta.

Na nasze pytania HQE odpowiada krótko, że koncert został przeniesiony na grudzień tego roku. – Widzów, którzy nie uzyskali jeszcze zwrotu środków za bilety, prosimy o ponowny kontakt pod adresem [email protected] – informuje.

Aktualizacja – 23 stycznia 2024

Pani Anna, po naszej publikacji, otrzymała zwrot pieniędzy za niewykorzystane bilety na koncert.

Na zdjęciu: Beata Kozidarak i zespół Bajm mieli w Lublinie zagrać 13 grudnia 2023. Koncert się nie odbył (Fot. CSK)

17 odpowiedzi na “„Co mi Panie dasz?” Na pewno nie zwrot za bilety na koncert Bajmu w CSK”

 1. Marzena pisze:

  Niestety ja również kupilam bilety na Beatę i Bajm przykra sytuacja tuż przed świętami. Trochę mnie to zniechęcilo bo latami słucham Bajmu a oni umyli ręce trochę czuje się rozczarowana

 2. Marzena pisze:

  Trochę kiepsko, nie sprawdzając płynności finansowej organizatora podpisali się pod tym

 3. MałaRysa pisze:

  Sprzedano tylko 10-15% miejsc.

 4. Gosia pisze:

  Oszuści i tyle. Ja też zakupiłam bilet i pieniędzy do tej pory nie mam. Nie może to im pójść płazem. Kto podpisuje umowę z takim organizatorem? Będą zgłoszenia na policję, oszukani nie popuszczą.

 5. Gosia pisze:

  A może CSK ma jakiś wpływ, aby te pieniążki zostały zwrócone osobom poszkodowanym.

 6. Nico pisze:

  Pijaczka i stara Tundra. Niech spiepsza że sceny i zabierze Rodowicz. Te podgardle i pijacki fałsz.

 7. kronikidewelorozwoju pisze:

  Nie mogę po(c)hamować się od złośliwości: te lemingi, które kupują bilety na występy tej primadonny zasłużyli sobie na swój los tak samo jak ci, którzy „zainwestowali” w alko-byznesy paliklauna.

 8. Znak B-43 pisze:

  Czy jak ktoś przyjechał na podwójnym gazie to miał jakiś rabat?

 9. Mariusz pisze:

  W Krakowie ta sama sytuacja. Koncert zaplanowany na 23.01.2024 w ICE Krakow został odwołany w tym tygodniu. Otrzymałem krótkiego maila od organizatora, że pieniądze zostaną zwrócone do 14 dni, zobaczymy … Czytając ten artykuł słabo to widzę.

 10. esoes pisze:

  Nikt już nie chce słuchać ” miedzy szklanki brzegiem a dnem”?

 11. AZ pisze:

  Zwrotu za bilety na koncert w Lublinie nadal nie otrzymałam.

 12. Betty pisze:

  Do tej pory nie odzyskałam pieniędzy (850zł), nie ma kontaktu z firmą, brak odpowiedzi na maile. DRAMAT!!
  Nikomu nie polecam tej firmy. Dodatkowo uważam, iż przede wszystkim cierpi na tym wizerunek Beaty Kozidrak i Bajmu. Czuje się rozczarowana postawą Bajmu.

 13. Iz pisze:

  Do tej pory nie odzyskałam pieniędzy , firma hqevents nie odpowiada na maile , obawiam się że pieniędzy już nie odzyskam ( 650zl)

 14. MM pisze:

  Również nie otrzymałem zwrotu środków pieniężnych za zakupione bilety.
  Czy ktoś planuje zrzutkę na wytoczenie procesu sądowego? Nie ma zgody na oszustwa.

 15. Oszukani wszyscy pisze:

  Firma ma kłopoty finansowe i niestety zalega też z zapłatą pracownika którzy obsługiwali koncerty oraz za wynajem sal. Także nie tylko na pieniądze czekają widzowie,ale i również osoby pracujące przy koncertach które się odbyły. Ale wnioski są składane do sądów wiec niedługo ruszą egzekucje wobec organizatora.

 16. poszkodowana pisze:

  mam taką samą sytuację z mójbilet.eu.. kupiłam bilet na spektakl teatralny na 31.01.2024r.. 3 dni przed odwołali, zwrotu pieniędzy do teraz brak.

 17. X pisze:

  Tez nie dostałem zwrotu pieniędzy za bilety na koncert . W lutym dostałem wiadomość że już niedługo pieniądze będą wysyłane na konta . Pisałem tydzień temu e-mail o żadnej odpowiedzi do dziś .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *