Wesprzyj Kontakt

4 minuty czytania  •  12.03.2024

„Zwykłe kłamstwa” kontra „robię dużo”. Jak radna Kwiatkowska chwali się inwestycjami na LSM

Udostępnij

Monika Kwiatkowska, proprezydencka radna Lublina wylicza swoje sukcesy inwestycyjne w dzielnicy Rury. Dzielnicowi radni nie kryją zaskoczenia. – To zwykle kłamstwa i przypisywanie sobie nie swoich sukcesów – komentują.

Przebudowa ul. Wallenroda, zielony skwer przy ul. Zana, zatoka parkingowa przy ul. Siewnej… Monika Kwiatkowska randa z klubu prezydenta Krzysztofa Żuka, walcząc o reelekcję do rady przygotowała ulotkę wyborczą. Rozdaje ją na ulicach, publikuje na Facebooku. To mapka dzielnicy Rury, na której zaznaczono kilka punktów. Żeby nikt nie miał wątpliwości, ulotka jest zatytułowana: „Monika Kwiatkowska najważniejsze wnioski i inwestycje”.

Radna jest w RM pierwszą kadencję. Należy do klubu radnych prezydenta Krzysztofa Żuka a związana jest ze Wspólnym Lublinem (klub z dawnych radnych PiS stworzył Piotr Kowalczyk, były przewodniczący RM, który wycofał się z polityki, by zająć się deweloperką).

Zawodowo jest pełnomocniczką zarządu ds. inspekcji i nadzoru Lubelskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Miejską spółką kieruje znajomy prezydenta Grzegorz Siemiński, który kilka lat temu był nawet zastępcą Krzysztofa Żuka w Ratuszu. LPGK zarządza np. cmentarzami, publicznymi toaletami czy kamienicami. Choć to nieruchomości miejskie, to wiedzą na ich temat prezes z dziennikarzami się nie dzieli, jak wówczas gdy przez wiele tygodni zwlekał z odpowiedzią na pytanie o zaległości czynszowe spółki Janusza Palikota – najemcy restauracji Czarcia Łapa.

Kwiatkowska przez lata pracowała w podlegającej marszałkowi z PiS Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości, ale teraz ma stałą posadę w miejskim LPGK gdzie została pełnomocnikiem zarządu ds. inspekcji i nadzoru. Zgodnie z oświadczeniem majątkowym złożonym na koniec 2022 roku radna zarobiła tam 35,5 tys. zł (pracuje od sierpnia 2022), a w najnowszym, z lutego tego roku wskazuje 8780 zł dochodu.

Kto sieje ulotkę, ten zbiera burzę

Wróćmy do wyborczej ulotki. Jest na niej 15 punktów – inwestycji. Można to zrozumieć wprost, że wszystko to mieszkańcy LSM (tak zwyczajowo mówi się na Rury) zawdzięczają właśnie radnej Kwiatkowskiej.

Brawo Monika! – komentuje internetowy wpis Magdalena Kamińska, inna kandydatka KWW Krzysztof Żuk do Rady Miasta. Ale już kolejny wpis – Rady Dzielnicy Rury – miły dla radnej nie jest.

To zwykłe kłamstwa i przypisywanie sobie czyichś sukcesów! Są de facto śmiechu warte – tak zaczyna się ten komentarz. Potem następuje konkretna wyliczanka.

Kwiatkowska chwali się wymianą nawierzchni części ul. Nadbystrzyckiej. Tymczasem dzielnicowi radni przypominają, że wniosek został wystosowany podczas spaceru w ramach Planu dla Dzielnic, a jego autorem była Rada Dzielnicy. Podobnie jak prośba o zaprojektowanie przebudowy ul. Zana.

Co do remontu ul. Pana Balcera dzielnicowi radni przypominają, że nie została ona cała wyremontowana, a był to wniosek innej radnej – Moniki Orzechowskiej (także z klubu prezydenta). Z kolei zatoka parkingowa przy ul. Siewnej powstała za pieniądze Rady Dzielnicy (44 tys. zł plus ok. 10 tys. z miasta).

Radna chwali się też powstającym Domem Kultury przy Balladyny, ale dzielnicowi radni punktują, że to „zwykła mrzonka”, bo mieszkańcy liczyli na powstanie sklepu spożywczego lub apteki, których w tym rejonie brakuje.

Radna wtedy nie była radną

Dariusz Michałowski, przewodniczący Rady Dzielnicy Rury:Są na tej liście zasługi, które pani radna może w 100 procentach przypisać sobie jak parking przy ul. Glinianej, o który mocno zabiegała. Ale większość to inwestycje, nad którymi pracowało więcej osób, a decyzje należały do wszystkich radnych i prezydenta: Kładka nad ul. Filaretów, remont Nadbystrzyckiej, Wileńskiej – wylicza. I punktuje: – Remont ul. Pana Balcera to jeszcze historia z poprzedniej kadencji, kiedy pani radna Kwiatkowska nie była radną. Uważam, że to nie fair, że przypisywanie sobie nie swoich zasług to cios poniżej pasa – komentuje Michałowski.

Robię dużo, nie wszystko wychodzi

Monika Kwiatkowska przyznaje się tylko do jednego błędu. To wpisanie na listę remontu ul. Pana Balcera.

Osoba, która przygotowywała ten materiał wpisała inwestycję przez pomyłkę. Na wszystkie pozostałe zapracowałam – mówi nam radna. I tłumaczy, że do wyliczonych przedsięwzięć się przyłożyła. – Remont Zana czy Wallenroda. Przecież wiele razy o to wnioskowałam. Zabiegałam o wpisanie do budżetu i stawiając np. remont Wallenroda przed innymi inwestycjami – i przedstawia pisma z 2022 r. To odpowiedź władz Lublina na interpelacje Kwiatkowskiej w sprawie remontu Wallenroda. Jest tam mowa o tym, że miasto podejmie się zadania.

Wiem, że może nie każdy przy Balladyny oczekuje domu kultury, ale zdań jest wiele. Mnie zależało na zachowaniu architektury tego budynku i uchronieniu go przed sprzedażą – wyjaśnia.

Opowiada także, że 10 tys. zł z miasta na budowę zatoki parkingowej przy Siewnej to także jej zasługa. – Zadzwoniłam do zastępcy prezydenta Artura Szymczyka i poprosiłam o te pieniądze, żeby budowa mogła się zacząć szybko. Przecież takie rzeczy nie dzieją się same. Proszę mi wierzyć, że robię dużo, nie wszystko wychodzi, ale wiele rzeczy udaje się zrealizować – dodaje radna Kwiatkowska.

Na zdjęciu: Monika Kwiatkowska, miejska radna Lublina od 2018 roku. Teraz stara się o ponowny wybór do Rady Miasta (Fot. Monika Kwiatkowska Facebook)

8 odpowiedzi na “„Zwykłe kłamstwa” kontra „robię dużo”. Jak radna Kwiatkowska chwali się inwestycjami na LSM”

 1. kronikidewelorozwoju pisze:

  Konfabulacje, narcyzm, wyszczekana gęba w połączeniu z postawą pójścia w zaparte bez względu na fakty – to główne atrybuty tych, którzy palą się do służby dewelo-buraczkom w ramach ich fan-klubu imienia Dewelo-Ubogacacza, który prezentuje niedościgniony wzorzec P0wyższego.
  Zresztą, drugie – tj. W0lskie – skrzydło Zjednoczonej Partii Deweloperskiej zachowuje się prawie identycznie.
  I, co ciekawe, taka strategia znaK0micie się sprawdza, szczególnie jeśli towarzyszy jej odP0wiednia dawka banerozy.

 2. małpa pisze:

  Czy Dom Kultury Balladyny wyszedł poza fazę pomysłu Radnej?

 3. wyborca pisze:

  ogromne parcie na szkło, próba zawłaszczenia cudzych sukcesów, mam nadzieję że nie zostanie wybrana na kolejną kadencję

 4. . pisze:

  Szkoda komentować nawet te żukowe dyrdymały jakiejś radnej z czarną torebeczką. Ale fajnie, że napisaliście ten artykuł, może wstyd teraz dzieciom z wykopu i betoniarzom.

 5. Piotr pisze:

  to ni tak pikuś marszałek Wojciechowski dostał doctora honoris causa w Łucku na uniwersytecie ale nie odbiera go bo to przed wyborami źle by wyglądało ale za to jest na każdej imprezie żeby było selfie hahaha

 6. Mała91 pisze:

  Całe 5 lat tej Pani Kwiatkowskiej nie było nigdzie widać, a teraz nagle taka niby aktywna … NIE dla takich ludzi w Radzie Miasta Lublin !

 7. Członek RDW pisze:

  Na Wrotkowie wszystkie inwestycje przypisuje sobie Daniewski.
  A najbardziej stara Nałkowskich, o remont której zabiegali wszyscy od lat.
  Tylko w efekcie powstała w wyniku negocjacji między Rada Dzielnicy Wrotków a Prezydentem Szymczykiem, w których Daniewski nie brał udziału. I to Rada dofinansowała remont z rezerwy celowej, a nie Daniewski z własnej kieszeni.

 8. Członek RDW pisze:

  Na Wrotkowie wszystkie inwestycje przypisuje sobie Daniewski.
  A najbardziej stara Nałkowskich, o remont której zabiegali wszyscy od lat.
  Tylko w efekcie powstała w wyniku negocjacji między Radą Dzielnicy Wrotków a Prezydentem Szymczykiem, w których Daniewski nie brał udziału. I to Rada dofinansowała remont z rezerwy celowej, a nie Daniewski z własnej kieszeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

6 minuty czytania

08.04.2024

Billbordy, gazetki, kask i przepis na babkę. Nowe twarze w Radzie Miasta Lublin

PiS do Rady Miasta Lublin wprowadził byłego prezydenta, członka zarządu…

3 minuty czytania

08.04.2024

Krzysztof Żuk świętuje wygraną i częstuje tortem. Do rady wejdzie też kilka osób, które nie zdobyły mandatów

Krzysztof Żuk, Mariusz Banach, Beata Stepaniuk-Kuśmierzak i Anna Augustyniak nie…

12 minuty czytania

02.04.2024

Tłuste koty Żuka. Gdzie pracują i ile zarabiają zaufani radni i ludzie prezydenta Lublina

Nie PiS, a Platforma. Nie spółki państwowe, a miejskie. W…

4 minuty czytania

29.03.2024

W kampanii zaczęło się gotować. Radne prezydenta wpadają na konferencję PiS

Mdła i bezbarwna kampania wyborcza w Lublinie właśnie nabrała rumieńców.…

5 minuty czytania

28.03.2024

Strajk w Urzędzie Miasta Lublin. Zbuntował się newralgiczny wydział

Ludziom puściły nerwy. – Ile można stać na końcu łańcucha…

8 minuty czytania

20.03.2024

Kilkanaście lat pracy, a na koncie najniższa krajowa. MOPR Lublin znów protestuje. „Dla prezydenta Żuka nie istniejemy”

Kobieta, pracownik socjalny, 16-letni staż pracy. Zarobki? Najniższa krajowa. Nie…

4 minuty czytania

04.03.2024

177 nazwisk, wszyscy kandydaci do Rady Miasta Lublin [PEŁNE LISTY]

Znamy już oficjalne, zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta Lublin.…

3 minuty czytania

29.02.2024

Gwiazda antyszczepionkowców i bojownik z globalnym komunizmem chce zostać prezydentem Lublina

Ryszard Zajączkowski będzie walczył o fotel prezydenta Lublina. To związany…