Wesprzyj Kontakt

3 minuty czytania  •  05.02.2024

Siedmioro chętnych na fotel prezydenta Puław

Udostępnij

Nawet siedem osób – ale tylko dwie kobiety – może stanąć do walki o mandat prezydenta Puław w kwietniowych wyborach samorządowych. Zapowiada się wyjątkowo zacięta rywalizacja.

Jako pierwsza swój komitet wyborczy „KWW Beata Kozik Razem dla Puław” zarejestrowała była radna i była wiceprezydent miasta. – Chodźcie z nami, Razem zmieniajmy nasze miasto – napisała kilka dni temu na Facebooku Beata Kozik.

Kozik przez ponad dwa lata zajmowała stanowisko zastępcy prezydenta Puław (od października 2020 do stycznia 2023), wcześniej była miejską radną. Żeby zostać urzędnikiem, Kozik musiała zrezygnować z mandatu radnej. W wyborach w 2018 roku zdobyła wprawdzie tylko 283 głosy, ale to wystarczyło na miejsce w Radzie Miasta, bo Paweł Maj (w wyborach na radanego) zdobył ich aż 1275, co pociągnęło w górę całą listę „Niezależnych Wyborców”. Zanim zaczęła karierę w samorządzie, zajmowała się prowadzeniem firmy taksówkarskiej.

Paweł Maj powalczy o drugą kadencję

Prezydent Paweł Maj też zamierza ponownie wystartować w wyborach na prezydenta miasta. Tłumaczy to „silną potrzebą kontynuacji rozpoczętych inicjatyw, które mają na celu podniesienie jakości życia mieszkańców oraz dalszy rozwój infrastruktury miejskiej.”

Dalej opowiada o „budowanie mostów pomiędzy społecznościami”, „wspieraniu mieszkańców” i tworzeniu „jeszcze bardziej otwartego i zrównoważonego miasta”.

Przekonuje, że Puławy pod jego rządami to miasto „dynamiczne i otwarte miasto dla każdego„, które ciągle się rozwija. – Jak dotąd udaje się to, mimo wielu niespotykanych od dziesiątków lat okoliczności, jak wojna czy pandemia. Dlatego pragnę kontynuować tę drogę sukcesu zapowiada Paweł Maj.

Maj z wykształcenia jest architektem krajobrazu. Zanim sześć lat temu został prezydentem (wybory wygrał w II turze zdobywając 10 509 głosów) był opozycyjnym radnym. Zasłynął kontrowersyjnymi wypowiedziami, m.in. na temat przesiedlania dłużników z lokali komunalnych do kontenerów. W Puławach mówi się, że jedną z pasji prezydenta są media społecznościowe. W kampanii wyborczej dało mu to ogromną przewagę nad konkurentem – wieloletnim prezydentem miasta Januszem Groblem.

„Zjednoczona opozycja” na razie podzielona

– W wyborach na prezydenta Puław będziemy mieli swojego kandydata – mówi Jacek Bury, szef regionu lubelskiego Polski 2050. Tym kandydatem jest Sławomir Seredyn. – Ma szanse uzyskać poparcie innych partii, tworzących koalicję – przekonuje były senator.

Seredyn to miejski radny, członek Polski 2050 Szymona Hołowni. W październiku kandydował do sejmu z listy Trzecia Droga (uzyskał 1772 głosy). Mandatu nie udało mu się zdobyć.

Koalicja Obywatelska również ma swojego kandydata na prezydenta miasta. Jest nim Grzegorz Nowosadzki. Nowosadzki jest ekonomistą. W przeszłości był prezesem klubu sportowego Wisła Puławy. W 2023 kandydował do sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej (dostał 2395 głosów).

W rozterce będzie Nowa Lewica. – Chcemy, aby w miastach grodzkich wystartowali wspólni kandydaci, uzgodnieni w ramach „koalicji 15 października” – mówi nam Piotr Zawrotniak, Sekretarz Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy. I dodaje – Rozdrabnianie kandydatów do niczego nie prowadzi i ułatwia PIS-owi walkę wyborczą.

Prawo i Sprawiedliwość też ma kandydata

Działacze Prawa i Sprawiedliwości rekomendowali Mariusza Wicika. To właśnie jego nazwisko lokalni działacze partii zgłosili prezesowi PiS. Bo to na Nowogrodzkiej zapadnie decyzja o tym, kto będzie kandydatem PiS na fotel prezydenta czy burmistrza w poszczególnych miastach. Wicik to radny powiatu puławskiego, a od lutego br. członek zarządu powiatu. Prowadzi też działalność gospodarczą w zakresie usług geodezyjnych.

Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, nad startem w wyborach myśli również Leszek Gorgol, wicestarosta puławski.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Ewentualna druga tura głosowania odbędzie się dwa tygodnie później.

Aktualizacja 7.02.2024, godz. 10:15

Kolejna radna włącza się do gry

Jak informuje portal LPU24, swój start w wyborach ogłosiła również radna Ewa Wójcik. 6 lutego zgłosiła do PKW swój komitet wyborczy – „Komitet Wyborczy Wyborców Ewy Wójcik Wybieramy Puławy”. Ewa Wójcik jest radną wybraną z komitetu wyborczego b. prezydenta Janusza Grobla. W przeszłości była zastępcą prezydenta.

6 odpowiedzi na “Siedmioro chętnych na fotel prezydenta Puław”

 1. Kazik pisze:

  Wicik. Lech stratuje u siebie w Kazimierzu Dolnym.

 2. . pisze:

  Andrzej Filipowicz gratuluję filmiku o wycince koło sraldi https://www.youtube.com/watch?v=e9IKDR3Idbc KTO z imienia i nazwiska odpowiada za tę RZEŹ?

 3. Marta.J pisze:

  Nie wiem na kogo, ale na pewno nie na Maja. Jest nieudolny. Nie dotrzymuje obietnic. Porażka. Taksówkarka też nie.

 4. . pisze:

  Jestem coraz bardziej pewien, że te zamordowane drzewa sześć tygodni temu przy Mełgiewskiej 6, były pozbawione w sposób nielegalny. Metropolita z Jakubowic Konińskich tym by mógł się pochwalić. Sadzi się głośno drzewa w donicach na dachu Dworca Lublin vel Metropolitalnego, dziwnie gubiąc ww. kwestie. Przygłup, który dał zezwolenie na lubelską masakrę piłą mechaniczną, powinien codziennie tam robić zakupy już od szóstej rano, a w lipcu stać bez czapki i okularów przeciwsłonecznych na tym pustkowiu pomiędzy przystankiem a sklepem. Naprawdę kurwa jakby nie było pilniejszych inwestycji w Mieście Irytacji, a nie stawianiu kloców, w środku których diabeł mówi dobranoc. Od brania pieniędzy za każde wycinki to pierwsi tak. Ekościema nie ekologia. Miejskie trawniki były często jeszcze te parę lat temu przyozdabiane wieloma roślinami, róże aż po słoneczniki. Kiedyś posadzono nawet krokusy pod Zamkiem. Ale teraz przyjdzie lato i znowu syf po skoszonej nieuprzątanej trawie będzie się pałętać, bo nikt już tego chyba nie kontroluje. To przykre co się przez te kilka lat zrobiło z tym miastem, z szalejącymi dziurami po marnotrawieniu soli.

 5. JohnnyTravolta pisze:

  Na pewno NIE na kogoś z partii tego TVNowskiego klauna szymusia płaczka znanego z tego , że celebruję barbarzyńskie święto odpalając jakiś świecznik. PiS PO jedno zło wraz ze swoimi przystawkami z Lewicy PSLu czy innej Hoojowni , a o Nowośmiesznej już nie wspomnę

 6. Arczi pisze:

  Z tych wymienionych nie ma żadnego super kandydata, na ten moment najrozsądniejsza wydaje się Kozikowa. Miasto jesteś w złej kondycji i potrzebny jest ktoś do ciężkiej pracy a nie lansu na fejsbuku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

3 minuty czytania

27.02.2024

Świdnik. Burmistrz Jakson po 25 latach schodzi ze sceny. I namaszcza następcę

Waldemar Jakson nie będzie kolejny raz kandydował na burmistrza Świdnika.…

5 minuty czytania

27.02.2024

Po ultimatum posłanki Wcisło prezydent Żuk daje Platformie więcej biorących miejsc

Spięcie w lubelskiej PO. Z jednej strony Marta Wcisło, szefowa…

6 minuty czytania

25.02.2024

PiS w kinie w Lublinie. Widzowie zobaczyli spektakl Czarnka, Kamińskiego i Wąsika

O kłótni Żuka z Wcisło czy konieczności „pogonienia brukselskiego establishmentu”…

3 minuty czytania

23.02.2024

Pisarz, motocyklista i urzędniczka. Kogo Trzecia Droga wysyła do Rady Miasta Lublin

Siedem osób ze wskazania Polski 2050 i PSL startuje w…

4 minuty czytania

23.02.2024

Szef PO awansuje na szczyt, brat posła spada. Listy KO w wyborach do Sejmiku Województwa Lubelskiego

Zarząd Platformy Obywatelskiej zaakceptował listy kandydatów do sejmiku województwa lubelskiego.…

4 minuty czytania

23.02.2024

Były baron SLD wysoko na listach KO do sejmiku. „Zniesmaczenie” kontra „to jest ich ból, nie mój”

Grzegorz Kurczuk, przed laty szef lubelskiej lewicy, nieoczekiwanie wystartuje z…

3 minuty czytania

22.02.2024

Logo Lublina bez zgody miasta w materiałach wyborczych. Podwładny prezydenta poucza jego sztab wyborczy

Kandydat na prezydenta Lublina Krzysztof Żuk w sposób nieuprawiony wykorzystał…

3 minuty czytania

21.02.2024

Marcin Wroński skończył rozdział, zanim na dobre go zaczął. Nie będzie kandydował na prezydenta Lublina

Znany pisarz kryminałów nie będzie walczył o prezydenturę Lublina. Chciał…