Wesprzyj Kontakt

4 minuty czytania  •  09.02.2024

Bajm nie zagrał kolejny raz. I znów jest problem z odzyskaniem pieniędzy od mojbilet.eu

Udostępnij

Najpierw Lublin, potem Kraków. Tu także został odwołany koncert zespołu Bajm organizowany przez firmę HQE. Pieniądze za bilety miały zostać zwrócone bezzwłocznie. Na obietnicach się jednak skończyło.

Wszystkie historie są podobne. – Na dwa bilety na koncert zespołu Bajm w Krakowie wydałam ok. 400 złotych. Na kilka dni przed wydarzeniem otrzymałam sms i maila od organizatora z informacją, że koncert zostaje odwołany a zwrot pieniędzy otrzymam w ciągu 14 dni – opowiada pani Roksana.

Bajm z Beatą Kozidrak miał zagrać w Krakowie 23 stycznia. Organizatorem była firma HQE, a wejściówki były rozprowadzane m.in. przez stronę mojbilet.eu.

Piosenek o miłości nie będzie

Bajm miał wystąpić z koncertem „Kocham Cię, piosenki o miłości”. Podobnie jak 13 grudnia w Lublinie, gdzie zespół Beaty Kozidrak miał wystąpić w Centrum Spotkania Kultur. Jednak w obu tych miastach koncert został odwołany na krótko przed wyznaczonym terminem.

Kiedy pani Anna, która nie mogła odzyskać pieniędzy na niewykorzystane bilety, zwróciła się o pomoc do Jawnego Lublina. Opisaliśmy sprawę i mieszkanka Lublina dostała zwrot środków.

Ale okazuje się, że nie każdy z niedoszłych widzów miał takie szczęście. Pani Agnieszka także chciała obejrzeć występ zespołu na na scenie CSK. Za dwa bilety zapłaciła blisko 400 zł. – Dzwoniłam, ale żadnej odpowiedzi. Wysyłałam maile do firmy na różne adresy. Żadnej reakcji – opowiada.

Problemy z odzyskaniem pieniędzy mają też osoby, które kupiły bilety na krakowski koncert. – 600 złotych za trzy bilety. Zero kontaktu ze strony organizatora – mówi nam kolejna osoba.

Bajm w Krakowie chcieli zobaczyć pan Walentyn i jego dziewczyna Joanna. – Koncert był bardzo mocno promowany na Instagramie. Pomyśleliśmy, że pójdziemy. Zawsze w takich przypadkach dokładnie sprawdzam organizatora. Tym razem też tak zrobiłem. Zobaczyłem, że organizuje inne wydarzenia i kupiliśmy bilety. Zwłaszcza, że to miała być jakaś promocja. Bilety kosztowały 316 złotych. Jedną rzeczą, która mnie zdziwiła, że z banku pobrało mi 322 zł, ale być może były jakieś koszty za obsługę – opowiada. Walentyn. Potem dostał maila z informacją, że koncertu jednak nie będzie. – Wypełniliśmy formularz, a którym wskazaliśmy, że oczekujemy zwrotu pieniędzy – relacjonuje.

Koncertu nie ma, pieniędzy też

Drugą opcją było zachowanie biletów i czekanie na kolejny koncert Bajmu. Ten – jak informował organizator – miał się odbyć za rok.

Nie chcieliśmy czekać – przyznaje mieszkaniec Krakowa. – W odpowiedzi na wysłanego maila dostałem taką samą informację jak wszyscy. Że pieniądze zostaną zwrócone i sprawa jest w toku – mówi nam mężczyzna.

Prezesem HQE jest Jędrzej Krajewski. W odpowiedzi na nasze pytania zaproponował rozmowę telefoniczną. Ale nie zadzwonił. Gdy dzwoniły na jedyny dostępny numer do firmy HQE włącza się poczta głosowa. Kiedy wreszcie, po kilku próbach, jest sygnał połączenia, to nikt nie odbiera.

Ostatnim postem na Facebookowym profilu mojbilet.eu jest ten z 20 stycznia. „W sprawie koncertow zespolu Bajm, ktore zaplanowane byly na 13 grudnia w Lublinie i 23 stycznia w Krakowie prosimy o kontakt z nami – HQE s.c. – [email protected]. Jako Organizator zobowiazujemy sie do szybkiej odpowiedzi na wszystkie Panstwa wiadomosci. Zmiany w koncertach zaszly z przyczyn niezaleznych od Zespolu” (pisownia oryginalna).

Firma aktualnie sprzedaje bilety na spektakl „Serca na odwyku” w Gnieźnie i Gdańsku w połowie lutego. Ceny zaczynają się od 100 zł.

CSK już z HQE nie współpracuje

Lubelskie Centrum Spotkania Kultur, zdecydowało już o wstrzymaniu współpracy z HQE. Także dlatego, że firma nie rozliczyła się z instytucją za koncert (Waldemara Malickiego), który doszedł do skutku.

W Krakowie Bajm miał zagrać w Centrum Kongresowym ICE Kraków 23 stycznia. Jak informuje dział marketingu ICE Kraków, rezerwacja sali na koncert Bajmu było pierwszym wydarzeniem organizowanym we współpracy z HQE.

Organizator wydarzenia poinformował o odwołaniu koncertu mailowo w dniu 17 stycznia 2024 – informuje nas dział marketingu krakowskiego centrum. – Organizator jako powód odwołania wskazał przyczyny niezależne, bez podania szczegółów.

ICE Kraków w tym przypadku nie sprzedawało biletów na koncert. Zajmowała się tym firma HQE, a na pytanie o to, czy HQE jest winne centrum jakieś pieniądze, odpowiedź jest krótka: – Tak.

Oświadczenie HQE

W piątek, 9 lutego, po południu otrzymaliśmy oświadczenie prezesa HQE, Jędrzeja Krajewskiego. Zapewnia, że firma jest w kontakcie z osobami, które kupiły bilety na koncerty i otrzymają one zwrot pieniędzy.

W związku z pojawiającymi się artykułami i pytaniami w sprawie zwrotów środków za bilety na przełożony koncert Bajmu w a Lublinie oraz odwołany koncert w Krakowie informujemy że zwroty są sukcesywnie realizowane a nasza pracownicy naszej agencji starają się w miarę możliwości odpowiadać na państwa wiadomości. 

Działamy na rynku od 2018 roku i nigdy nie spotkaliśmy się z taką falą krytyk, która jest jednocześnie lekcja dla nas. W przyszłości dołożymy wszelkich starań aby usprawnić proces zwrotów i aby wewnętrzne działania reorganizacyjne nie odbijały się na jakości świadczonych przez nas usług.

Zapewniamy, że jesteśmy firmą wciąż działającą na rynku i realizującą wydarzenia na terenie całej Polski. Dziękujemy za wszystkie przesłane do nas sugestie. Zapewniamy że proces zwrotu środków za bilety wkrótce się zakończy.

Na zdjęciu. Bajm z Beatą Kozidrak miał zagrać w Lublinie w grudniu. Na styczeń zaplanowano drugi koncert organizowany przez firmę HQE (Fot. Patryk Kowalski Bajm Facebook)

12 odpowiedzi na “Bajm nie zagrał kolejny raz. I znów jest problem z odzyskaniem pieniędzy od mojbilet.eu”

 1. kronikidewelorozwoju pisze:

  Sorki, ale ci, którzy gotowi są wydać 200 zł na obejrzenie szoł Primadonny dewelo-rozwoju, zasłużyli na swój los. Ja osobiście, będąc postawiony przed wyborem 'wytrzymać szoł Primadonny gratis vs. zapłacić 200 zł, żeby nie musieć’, wybrałbym opcje nr 2 tak jak podejrzewam większość ludzi szanujących swoje uszy i oczy, nie mówiąc już o szacunku dla pewnych ogólnie akceptowanych wartości, których anty-tezą jest Primadonna.
  PS. Obstawiam, że przyczyną odwołań była zbyt mała liczba sprzedanych biletów. Może Mecenas tego typu kultury i sztuki z Jakubowic ruszy z P0mocą Primadonnie i zorganizuje jej kolejny lukratywny występ na koszt Dziadogrodu, a jeśli nie, to może chociaż tebewałki ponownie zatrudnią Primadonnę do reklamowania ich apartamĘtów, bądź przynajmniej w charakterze oprawy muzycznej na kolejnym „festynie” na GCz., do czego Primadonna się idealnie nadaje?

 2. Małpa pisze:

  Andrzej, o gustach się nie dyskutuje.

 3. Andrzej pisze:

  Ten pan co pisze taki dlugi bzdurny komentarz pewnie slucha zenka …nie problem kto gra problem w tym ze organizator oszukuje ludzi….idioto

 4. Jaro pisze:

  A może by tak ktoś na agencję HQE nasłał prokuraturę bo widać że szef agencji coś kombinuje

 5. Gosia pisze:

  Miałam problem z odzyskaniem biletu. Czekałam na zwrot ponad miesiąc ale ja non stop pisałam do Pana Jędrzeja. Zbywał mnie cały czas. Wszędzie gdzie się tylko dało pisałam negatywne komentarze, opinie. Smsy telefony. W końcu oddano mi pieniądze. Także nie polecam tej strony.

 6. Ewa Grześ pisze:

  Czyżby Beatka wpadła w ciąg i co teraz pieniążków nie będzie na chlansko a w ogóle kto jeszcze na nią chodzi

 7. Mariano pisze:

  200 zł za bilet tej pseudo rockowe grupy?!!
  Zwariowali!!!

 8. . pisze:

  Pogrzało już ludzi z tymi cenami. Kurwa za takie pieniądze to można se o teraz zrobić wczasy trzydniowe na przykład w rejonie półwyspu helskiego, przy okazji ciszy i spokoju.

 9. Piotr pisze:

  Oszuści, pieniądze miały być zwrócone w ciągu 14 dni.
  Zwrotu nie było i nie będzie.
  Brak odpowiedzi na email, usuwane wszystkie komentarze.
  Złodziejstwo

 10. Jt pisze:

  Organizator prawdopodobnie ma kłopoty finansowe i czeka na wpływy z przyszłych koncertów, aby zrekompensować posiadaczom biletów odwołane koncerty. To piramida finansowa. Gdyby koncerty były odwoływane z powodu niskiej sprzedaży biletów, to zwroty nie trwałyby tak długo, ponieważ byłoby ich niewiele.

 11. Marek pisze:

  To wygląda na zorganizowane oszustwo. Po co się ma Beatka męczyć na kacu jak kasa od jeleni płynie sama?

 12. Al Pachinko pisze:

  2 stówy żeby pokrzyczeć „ebać PIS” i zobaczyć stara pudernicę śpiewającą z palybacku to cena w sam raz dla fajnopolaka. 😆

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

6 minuty czytania

22.03.2024

Opera (nie)Lubelska, czyli Jezus mdleje na próbie, a z obsady spadają rodzime gwiazdy

Na chwilę przed premierą musicalu „Jesus Christ Superstar” w Operze…

6 minuty czytania

22.03.2024

Przed wyborami budowę nowego stadionu obiecują wszyscy. Ale nie wiadomo za co i ile będzie to nas kosztować

Termin na przedstawienie kosztorysu już minął, ale Ratusz sam tłumaczy…

5 minuty czytania

21.03.2024

Głośny protest pracowników MOPR. Ratusz zamknął przed nimi drzwi. „Wstyd, panie prezydencie!”

W podobnej liczbie, ale znacznie głośniejsi niż dzień wcześniej rolnicy.…

2 minuty czytania

05.03.2024

Zmarła prof. Elżbieta Starosławska, dyrektorka Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Odeszła dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, prof. Elżbieta Starosławska. Miała…

< 1 minuty czytania

05.03.2024

Ogłoszenie

Likwidator spółki pod firmą EUROPA S.A. w likwidacji z siedzibą…

5 minuty czytania

02.03.2024

Dyrektor CSK na 7 lat. Czy tak marszałek spłaca dług za pomnik Kaczyńskiego?

Marek Krakowski zostanie w Centrum Spotkania Kultur na dłużej. Zarząd…

3 minuty czytania

28.02.2024

7 tysięcy nauczycieli z Lublina dostanie podwyżki. Ale są niższe niż obiecywano przed wyborami

Procentowo najwięcej dostaną nauczyciele początkujący (o 33 proc.), kwotowo –…

3 minuty czytania

30.01.2024

Dyrektor państwowej agencji rezygnuje. „Nie będę kurczowo trzymał się stołka”

Krzysztof Gałaszkiewicz od lutego przestanie pełnić funkcję dyrektora oddziału Agencji…