Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  02.08.2023

Wolała wyskoczyć przez okno niż wpaść w ręce partnera

Udostępnij

Rozjuszony mężczyzna miał zdzielić swoją dziewczynę butelką w głowę, okładać pięściami i gonić za nią z nożem w ręce. W obawie o swoje życie kobieta wyskoczyła z drugiego pietra.

Thasibo S. ma 27 lat. Do Lublina przyjechał z Zimbabwe. Przed aresztowaniem był operatorem komputerowym, pracował jako konsultant telefoniczny. Jak wynika z aktu oskarżenia, który właśnie wpłynął do Sądu Okręgowego w Lublinie, w opinii biegłych sądowych z zakresu psychiatryczno- psychologicznego, mężczyzna jest niedojrzały emocjonalnie, skoncentrowany na sobie i swoich potrzebach, wykazuje mała tolerancję na stres i frustrację, zaś „napięcie rozładowuje wybuchami złości i nadużywaniem alkoholu”. Trzeba też zaznaczyć, że Thasibo S. miał wyraźną przewagę fizyczną nad swoją dziewczyną, Takundanshe J.

Butelka, widelec, nóż, okno

Być może wszystkie te jego cechy miały wpływ na przebieg wydarzeń, do jakich doszło na jesieni zeszłego roku w jednej z kamienic przy ul. Narutowicza. Jak wynika z aktu oskarżenia przygotowanego przez prokurator Magdalenę Rutkowską z Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ, oznaki przemocy pojawiły się 31 października, kiedy mężczyzna uderzył kobietę otwartą dłonią w twarz, co zostało sklasyfikowane jako naruszenie nietykalności cielesnej.

Ale najgorsze nastąpiło 11 listopada. O godz. 6 rano Thasibo wrócił do mieszkania, które zajmował ze swoją partnerką. Zobaczył, że towarzyszy jej jakiś mężczyzna. Rzucił się na niego z pięściami, doszło do szarpaniny. Kobiecie udało się odciągnąć partnera. Ten moment wykorzystał napadnięty i uciekł z mieszkania. Wtedy Thasibo swoją agresję skierował na kobietę, zarzucając jej zdradę. Zaczął ją okładać po twarzy i całym ciele.

Kiedy napadnięta próbowała się wyrwać i uciec z mieszkania, uderzył ją w potylicę szklaną butelką. Kobiecie udało się jednak otworzyć drzwi i wybiec na korytarz. Jednak Thasibo był silniejszy i wciągnął ją do środka. Następny cios zadał widelcem, ale uznał prawdopodobnie, że to za mało, bo zaczął szukać noża. Gdy już go znalazł, ruszył na wystraszoną kobietę. Ta w obawie o swoje życie zdecydowała się na desperacki krok: otworzyła okno i wyskoczyła z mieszkania na II piętrze.

Śledczy nie uwierzyli w wersję mężczyzny

Skutki upadku z kilkumetrowej wysokości były poważne: kobieta doznała wieloodłamowego złamania kości miednicy z przemieszczeniem, złamania kości łonowych oraz rozległego krwiaka.

Przesłuchiwany przez prokurator Thasibo S. zeznał, że według niego kobieta sama dwukrotnie próbowała tego dnia wyskoczyć z mieszkania na wieść o tym, on od niej odchodzi. Za pierwszym razem miał ją odciągnąć od okna. Przewrócili się na podłogę, a jego partnerka runęła na stolik i zraniła się w głowę rozbitą butelką.

Ale śledczy uznali, że bardziej przekonujące są wyjaśnienia pokrzywdzonej, którą przesłuchiwano kilkukrotnie, a zeznania jej partnera tylko częściowo pokrywają się ze zgromadzonym materiałem dowodowym i wynikają z przyjętą przez niego linią obrony. Thasibo S. od czasu zatrzymania przebywa w areszcie.

Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

3 minuty czytania

21.05.2024

Znany prawnik ma kłopoty. Sprawą prof. Andrzeja Kidyby zajmie się rzecznik dyscyplinarny

Władze UMCS przekazały sprawę prof. Andrzeja Kidyby do Rzecznika dyscyplinarnego…

4 minuty czytania

21.05.2024

„Takiego dyrygenta w swojej karierze nie spotkałem”. Sprawa Rodka wraca do sądu

Wojciech Rodek decyzją sądu w ramach tzw. zabezpieczenia został zatrudniony…

4 minuty czytania

19.05.2024

Wojewoda sprawdza budowę na zboczu wąwozu. Miasto pozwoliło tam na piętrowy garaż

Wojewoda z urzędu prowadzi postępowanie, które może zakończyć się unieważnieniem…

6 minuty czytania

17.05.2024

Znany profesor może zostać wyrzucony z uczelni

Prof. dr hab. Andrzej Kidyba został odsunięty od prowadzenia zajęć…

3 minuty czytania

16.05.2024

„Nie powiedział wprost: molestowałem”. Czy nauczyciel faktycznie się przyznał?

Na początku kwietnia wojewoda Krzysztof Komorski i kurator oświaty Tomasz…

2 minuty czytania

14.05.2024

Zarząd województwa podzielił się zadaniami. Marszałek sam przypilnuje strumienia eurofunduszy

Wybrany tydzień temu przez sejmik województwa zarząd podzielił między sobą…

4 minuty czytania

14.05.2024

Rezerwat Dzikich Dzieci na Rusałce. Bo kuria chce mieć park i nie tylko

Rezerwat Dzikich Dzieci musiał się wynieść z kościelnej działki na…

5 minuty czytania

09.05.2024

Powrót dyrygenta i bunt części orkiestry w Filharmonii Lubelskiej

Kuriozalna sytuacja, kiedy Filharmonia Lubelska miała dwóch pierwszych dyrygentów, nie…