Wesprzyj Kontakt

3 minuty czytania  •  27.02.2024

Trener Motoru przeprasza. Za „alkoholika”, rzucenie kuwetą w prezesa i obrażanie rzeczniczki prasowej

Udostępnij

Roczna dyskwalifikacja w zawieszeniu na trzy lata, grzywna w wysokości 70 tys. złotych oraz oficjalne przeprosiny poszkodowanych. To kara dla Gonçalo Feio orzeczona przez Najwyższą Komisję Odwoławczą piłkarskiego związku.

To pokłosie głośnej awantury, do jakiej doszło wieczorem 5 marca ubiegłego roku po meczu z GKS Jastrzębiem wygranym 2:1. Wówczas poznaliśmy mniej sportowe oblicze pochodzącego z Portugalii trenera Motoru Lublin. Gonçalo Feio najpierw obraził rzeczniczkę prasową Paulinę Maciążek. Słowa były na tyle bolesne, że pierwszą część konferencji prowadziła wyraźnie podenerwowana, a na drugą w ogóle nie przyszła.

Za rzeczniczką wstawił się prezes klubu Paweł Tomczyk. Tu reakcja Feio była gwałtowna – w stronę prezesa rzucił kuwetą na dokumenty. Skutek? Rozcięty łuk brwiowy. Mimo tych skandalicznych wydarzeń właściciel klubu miliarder Zbigniew Jakubas zostawił trenera na stanowisku. Feio poprowadził klub do awansu do 1. Ligi. Obecnie Motor Lublin znajduje się na 4. miejscu w tabeli, co daje mu miejsce w barażu o Ekstraklasę.

Szybka kara, długie odwołanie

Sprawa zachowania Feio wobec rzeczniczki i prezesa trafiła najpierw przed Komisję Dyscyplinarną Polskiego Związku Piłki Nożnej. Ta już 23 marca uznała Gonçalo Feio winnym. Wymierzyła mu pisemne przeprosiny zarówno dla Maciążek jak i Tomczyka, roczną dyskwalifikację w zawieszeniu na dwa lata oraz grzywnę o wartości 30 tys. złotych. Od tej decyzji odwołali się zarówno poszkodowani jak i trener. Na decyzję Najwyższej Komisji Odwoławczej trzeba było czekać prawie rok – orzeczenie zapadło 16 lutego 2024 r. Komisja była surowsza dla Feio – dostał roczną dyskwalifikację w zawieszeniu na trzy lata, grzywnę w wysokości 70 tys. złotych (to maksymalny wymiar) oraz oficjalne przeprosiny poszkodowanych. Te pojawiły się już na stronie Motoru Lublin – motorlublin.eu – i będą widoczne przez 30 dni.

„Ja niżej podpisany Gonçalo Feio przepraszam Panią Paulinę Maciążek za moje zachowanie polegające na naruszeniu godności osobistej Pani Pauliny Maciążek w związku z pełnieniem przez Panią Paulinę Maciążek funkcji Rzecznika Prasowego klubu Motor Lublin.”

Ja niżej podpisany Gonçalo Feio przepraszam Pana Pawła Tomczyka za moje zachowanie, polegające na nazwaniu Pana Pawła Tomczyka alkoholikiem oraz na naruszeniu nietykalności cielesnej Pana Pawła Tomczyka w dniu 5 marca 2023 r. w związku z pełnieniem przez Pana Pawła Tomczyka funkcji Prezesa Zarządu klubu Motor Lublin”.

To nie koniec kłopotów trenera. Jeszcze będzie sąd

Niewątpliwie jest to wymiar odpowiedzialności dyscyplinarnej – komentuje orzeczenie NKO mecenas Adam Kuźnicki, pełnomocnik byłych działaczy Motoru (oboje po awanturze wywołanej przez Feio odeszli z klubu). – W naszej opinii sprawa trwała zdecydowanie zbyt długo – zaznacza.

W sądzie są natomiast jeszcze dwie sprawy z powództwa byłego prezesa Motoru Lublin Pawła Tomczyka: o naruszenie nietykalności cielesnej przez trenera Gonçalo Feio oraz o odszkodowanie z powodu rozwiązania umowy przeciwko klubowi oraz jego większościowemu akcjonariuszowi Zbigniewowi Jakubasowi.

Na zdjęciu: Przeprosiny Gonçalo Feio są widoczne na stronie motorlublin.eu

fot. FB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

6 minuty czytania

13.04.2024

Z Zakopanego aż na Hel, czyli deskorolką w depresję

Depresja to cichy zabójca i choroba cywilizacyjna, która zbiera coraz…

3 minuty czytania

09.04.2024

Były trener Motoru Lublin w klubie Ekstraklasy. Goncalo Feio poprowadzi Legię Warszawa

Sensacja w Ekstraklasie. Goncalo Feio, ex-trener Motoru Lublin obejmie Legię…

6 minuty czytania

22.03.2024

Przed wyborami budowę nowego stadionu obiecują wszyscy. Ale nie wiadomo za co i ile będzie to nas kosztować

Termin na przedstawienie kosztorysu już minął, ale Ratusz sam tłumaczy…

4 minuty czytania

14.03.2024

Totolotek z nowym stadionem. Obaj kandydaci na prezydenta bardzo go chcą, ale skąd pieniądze – nie wiadomo

Jeden obiecuje, że zrobi to szybciej, ale pytany o terminy…

3 minuty czytania

30.12.2023

Miasto podzieliło pieniądze na kluby sportowe. Drużyna miliardera dostała najwięcej

Nie mistrzowie Polski na żużlu, a piłkarze Motoru Lublin otrzymają…

4 minuty czytania

05.12.2023

Kogo stać na Aqua Lublin? Tanie „Wieczorne pływanie” już nie dla wszystkich

„Realizowaną misją” tłumaczą władze miejskiej spółki fakt, że rok zakończą…

3 minuty czytania

12.10.2023

Miliarder dokłada kolejne miliony do Motoru Lublin. Klub Jakubasa to worek bez dna

Mimo że Motor Lublin w końcu dostał się do Fortuna…

4 minuty czytania

05.09.2023

Nowy stadion żużlowy i wybory. PiS che załatwić pieniądze na budowę

Jeżeli wszystko pójdzie po myśli polityków PiS, to w ciągu…