Wesprzyj Kontakt

4 minuty czytania  •  03.11.2023

Spółka, która miała zorganizować nagą sesję w Bogdance, „zaskoczona” doniesieniami prasowymi (zdjęcia)

Udostępnij

Zarząd spółki „Atut” z Cieszyna zarzuca dziennikarzom podawanie nieprawdy. Ale prawdy na razie nie poznamy, bo firma chce wcześniej zweryfikować medialne informacje.

To właśnie firma Atut Śląskie Przedsiębiorstwo Inwestycyjne z Cieszyna – według czwartkowego oświadczenia zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka – miała w ostatni weekend zorganizować sesję fotograficzną z udziałem roznegliżowanych modelek w polu Stefanów ok. tysiąc metrów pod ziemią.

Sprawa się wydała, bo zdjęcia z planu zaczęły krążyć wśród górników, którzy przesyłali sobie fotografie przez internetowe komunikatory. Kilka ujęć dotarło do posłanki KO Marty Wcisło z Lublina, która zdecydowała się – po odpowiednim retuszu – opublikować je na swoim profilu na FB. A post opatrzyła komentarzem: „Uwaga! To nie żart. To sesja zdjęciowa w kopalni Bogdanka (Pole Stefanów, sekcja warsztatowa 28/29 października 2023 r.). I to nie są górniczki. Czy po zaręczynach przyszedł czas na wieczór kawalerski pod ziemią? Skandal!” .

Wzmianka o zaręczynach to nawiązanie do głośnych oświadczyn pod ziemią nowo wybranego posła z Lubelskiego Michała Moskala (PiS), jednego z najbardziej zaufanych ludzi Jarosława Kaczyńskiego. W uroczystości uczestniczył sam prezes Bogdanki Kasjan Wyligała, jeden z nominatów rządzącej jeszcze partii. Wcisło zapowiedziała też, że zażąda od władz Bogdanki wyjaśnień w tej bulwersującej sprawie.

Nagie modelki zamiast Bizona

Jeszcze tego samego dnia zarząd kopalni wydał oświadczenie, w którym wskazał „winowajcę”: sesja zdjęciowa została wykonana na zlecenie spółki ATUT Śląskie Przedsiębiorstwo Inwestycyjne z Cieszyna. Tyle że wniosek o zgodę na fotografowanie nie mówił o sesji ze skąpo ubranymi modelkami. Fotografowanymi obiektami miały być bowiem górnicze ciągniki BIZON „w warunkach dołowych„.

Cieszyński Atut to firma prywatna, założona w 2002 roku. Specjalizuje się w produkcji urządzeń i maszyn dla przemysłu wydobywczego, a Bizon, czyli podwieszana lokomotywa, jest jednym ze sztandarowych produktów śląskiej firmy. W zeszłym roku spółka przy przychodach w wysokości 13,5 mln zł osiągnęła 2,3 mln zysku netto.

Wczoraj i dzisiaj próbowaliśmy uzyskać komentarz do zarządu Atutu. Gdy w końcu udało nam się dodzwonić, od pracownika sekretariatu usłyszeliśmy, że nikogo z prezesów już w biurze nie będzie. Odesłał nas do komunikatu na stronie internetowej firmy. Z jego lektury wynika, że władze spółki nie tylko nie przyznają się do rozbieranej sesji, ale wręcz podważają treść dziennikarskich relacji (informacja pojawiła się nie tylko w lubelskich, ale też ogólnopolskich mediach).

Z ogromnym zaskoczeniem przyjmujemy pojawiające się doniesienia medialne związane z sesją zdjęciową w kopalni „LW Bogdanka”. Wiele informacji – niezgodnych z prawdą – nie zostało zweryfikowanych przez ich autorów, co w naszej ocenie stanowi niedopuszczalną próbę kreowania tzw. faktów prasowych uderzających wprost w dobre imię spółki” – czytamy w stanowisku Atutu.

Z oświadczenie nie dowiadujemy się jednak, jakie – według zarządu firmy – są fakty dotyczące podziemnej „sesji z Bizonem w warunkach dołowych”. Możemy za to przeczytać, że „(…) władze spółki podejmują wszelkie działania mające na celu sprawdzenie i zweryfikowanie każdej pojawiającej się w przestrzeni medialnej informacji. Dopiero po przeprowadzonej analizie przedstawione zostanie oficjalne stanowisko spółki” – brzmi dalsza część komunikatu.

To zdjęcie opublikowane przez Martę Wcisło wywołało burzę na temat wykorzystywania państwowej kopalni do roznegliżowanych sesji fotograficznych. Fot. Marta Wcisło/FB

2 odpowiedzi na “Spółka, która miała zorganizować nagą sesję w Bogdance, „zaskoczona” doniesieniami prasowymi (zdjęcia)”

  1. Piotr pisze:

    a po co retuszować coś pieknego? Posłanka wcisło sama powinna przypozować do pisma dla panów a nie być zazdrosną

  2. Delt pisze:

    Robienie afery z niczego. Rozbierana sesja w kopalni, pewnie żeby zrobić kalendarz dla górników z tejże kopalni. Sprawa polityczna?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

2 minuty czytania

01.03.2024

W PGE Dystrybucja w jeden dzień wymiotło całą władzę. Kto teraz będzie zarabiał 50 tys. zł miesięcznie?

To było kadrowe tsunami: w środę odwołano i całą radę…

5 minuty czytania

19.02.2024

Miejscy aktywiści za burtą. W wyborach do Rady Miasta Lublina „karty rozdaje prezydent Żuk”

– To naprawdę była realna szansa na zmiany, dlatego zaczęliśmy…

12 minuty czytania

08.02.2024

UOKiK kłamie, a sąd skupił się na aferze medialnej. Świat według Janusza Palikota

Już drugi raz w tym tygodniu Janusz Palikot musi oderwać…

6 minuty czytania

19.01.2024

Jak się robi trzy portale za 7,7 mln zł. „Fundusz Ziobry” sfinansował również lubelskie.info

Ostatnia informacja na portalu jest sprzed dziesięciu dni, a zamiast…

7 minuty czytania

15.01.2024

„Wielki Mag” Janusz Palikot zaprasza na kolację dla WOŚP. „Czy on pamięta, ile jest nam dłużny?”

Alkoholowy holding lubelskiego biznesmena-celebryty tonie w długach, prokuratura i CBA…

5 minuty czytania

08.01.2024

Personalna miotła ruszy w lutym. Duże zmiany w PGE i Kurierze Lubelskim

Za kilka tygodni zmienią się władze w największej spółce w…

15 minuty czytania

31.12.2023

Nabici w beczki, nabici w gin. Jak Janusz Palikot pozyskał 10 tysięcy inwestorów

Pierwsza inwestycja była z własnej inicjatywy. Na te kolejne dali…

4 minuty czytania

16.12.2023

Protestujący przewoźnicy twardo: Dorohusk nie padł, wracamy na granicę

Sąd w Lublinie uchylił decyzję wójta gminy Dorohusk, którą chciał…