Wesprzyj Kontakt

3 minuty czytania  •  03.01.2024

Regulamin nie uchronił. Karuzela z Placu Litewskiego znów nie działa

Udostępnij

Na Placu Litewskim nie gra już wesoła melodia, a karuzela przestała świecić. To kolejna awaria niezwykle popularnej świątecznej atrakcji za 140 tys. złotych.


O pierwszych awariach nowej swiątecznej atrakcji – kolorowej karuzeli – pisaliśmy 19 grudnia, gdy po weekendowym szaleństwie zniszczeniu uległy ozdobne ornamenty. Ustawiona na placu Litewskim Karuzela cieszyła się ogromną popularnością. Czasami chętnych było tak wielu, że zajmowali miejsca nie tylko na konikach, ale także na podłodze lub uwieszając się elementów dekoracji. Wtedy lubelski Ratusz zdecydował się wprowadzić regulamin użytkowania karuzeli.

Czytamy w nim, że na karuzeli może przebywać nie więcej niż 8 osób: po jednej na każdym koniku oraz czterech opiekunów. Jedno miejsce powinno być obciążone maksymalnie 100 kilogramami. Zakazane jest skakanie po konstrukcji, szarpanie jej elementów czy wchodzenie na szczyt. Miasto nie ponosi też odpowiedzialności za wypadki spowodowane złamaniem regulaminu. Na wynajęcie ochroniarzy urzędnicy się nie zdecydowali, licząc na „rozsądek użytkowników”.

Kolejnych napraw karuzela wymagała 28 grudnia. Do Lublina przybyła ekipa spawaczy z Warszawy.

Montuję i serwisuję dekoracje świąteczne w wielu miastach, jednak takiej sytuacji nie ma nigdzie. Tylko w Lublinie trzeba co dwa-trzy dni przyjeżdżać i naprawiać zniszczone elementy. Tym razem nie jest to już jednak drobne uszkodzenie. Konie zostały połamane i niezbędne jest ich spawanie – wyjaśniał portalowi Lublin112.pl przedstawiciel firmy opiekującej się miejską iluminacją.

Po sylwestrowej nocy, karuzela znów nie działa. – Bardzo mi się podoba, spędzam tu z dzieckiem całe dnie. Nawet kiedy karuzelę wyłączono – mówi nam mieszkanka Lublina, którą spotkaliśmy na Placu Litewskim.

Jak informuje urząd miasta, karuzela nie działa, bo doszło do awarii elementów podzespołów instalacji elektrycznej. Tym razem nie wynika to z nieprawidłowego użytkowania urządzenia.

Awarię zgłosiliśmy firmie sprawującej nadzór techniczny, która niezwłocznie rozpoczęła prace serwisowe. Aktualnie czekamy na dostarczenie zamówionych części zamiennych i ich wymianę – informuje Joanna Stryczewska z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. Jak podkreśla, miasto nie poniesie dodatkowych kosztów. – Naprawa jest realizowana w ramach umowy na utrzymanie prawidłowego działania iluminacji świątecznej, w tym karuzeli.

Niewykluczone jednak, że na naprawę urządzenia jeszcze poczekamy. Dziś rano zadzwoniliśmy do firmy Multidekor, która budowała karuzelę i dostała zlecenia od miasta na obsługę całej świątecznej iluminacji. – Do końca tygodnia nie pracujemy. Czas świąteczny to jest dla nas tzw. „martwy sezon”, gdy nic się nie dzieje – usłyszeliśmy od pracownika Multidekor.

Karuzela jest nowym elementem świątecznych ozdób, obok figury anioła, mieszczan czy świetlnej bombki. Kosztowała około 140 tys. złotych. Jest napędzana siłą mięśni, gdy się obraca wygrywa nastrojową muzykę. Na placu Litewskim karuzela pozostanie do 4 lutego.

Uzupełnienie z 5 stycznia

Otrzymaliśmy pismo od wykonawcy z prośbą o sprostowanie. Zamieszczamy je poniżej.

Jako Multidekor zapewniamy niezwłoczny serwis naszych dekoracji nawet w ciągu 24h, szczególnie w okresie świątecznym. Przy tak dużej co rocznej ilości realizacji udało nam się przez lata wypracować system dzięki któremu w bardzo krótkim czasie jesteśmy w stanie w zareagować i dokonać niezbędnych napraw w każdej miejscowości w kraju. Chociaż po świętach do nowego roku większość z nas przechodzi na pracę hybrydową, nasze zespoły serwisowe są dostępne przez całą dobę i zapewniają natychmiastową obsługę. Cieszy nas fakt tak miłego przyjęcia naszej atrakcji w Lublinie. Udało nam się dokonać szybkiego serwisu i karuzela znowu jest dla mieszkańców miasta dostępna – Mateusz Kaczorowski Marketing Multidekor.

Potwierdzamy. Już 4 stycznia po południu karuzela była przywrócona do działania.

Współpraca: Krzysztof Kowalik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

4 minuty czytania

09.02.2024

Bajm nie zagrał kolejny raz. I znów jest problem z odzyskaniem pieniędzy od mojbilet.eu

Najpierw Lublin, potem Kraków. Tu także został odwołany koncert zespołu…

3 minuty czytania

30.01.2024

Dyrektor państwowej agencji rezygnuje. „Nie będę kurczowo trzymał się stołka”

Krzysztof Gałaszkiewicz od lutego przestanie pełnić funkcję dyrektora oddziału Agencji…

2 minuty czytania

16.01.2024

Emerytowany pułkownik i były starosta lubelskimi wicewojewodami. Jeden z Polski 2050, drugi z PSL

Wojciech Wołoch i Andrzej Maj zostali powołani na stanowiska wicewojewodów…

2 minuty czytania

29.12.2023

Lubelskie. Niezidentyfikowany obiekt wleciał z Ukrainy na terytorium Polski. Wojsko przeczesuje okolice Wożuczyna

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych informuje o obiekcie, który wleciał do…

5 minuty czytania

21.12.2023

Oglądamy „nowe Wiadomości”. Inna nazwa, nie ma Tuska, pasków i für Deutschland

Telewizja Polska wraca do swoich widzów, do swoich właścicieli, do…

4 minuty czytania

14.12.2023

W sprawie pomnika Kaczyńskiego obywatelowi wolno niewiele. A właściwie nie może nic

Mieszkańcy apartamentowca nie mogą być stroną w sporze z miastem…

4 minuty czytania

05.12.2023

Kogo stać na Aqua Lublin? Tanie „Wieczorne pływanie” już nie dla wszystkich

„Realizowaną misją” tłumaczą władze miejskiej spółki fakt, że rok zakończą…

2 minuty czytania

27.11.2023

Zapłacimy niższy podatek za garaż. Przełomowy wyrok Trybunału

Sposób wyliczania podatku za miejsce postojowe w garażu podziemnym jest…