Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  02.02.2021

Prezydent wycofał projekt uchwały

Udostępnij

W porządku obrad ostatniej sesji Rady Miasta znalazł się projekt uchwały dot. sprzedaży działek przy ul. Dudzińskiego. Jednak w ostatniej chwili Prezydent go wycofał. Co było przyczyną?

W porządku obrad sesji Rady Miasta Lublin, zwołanej na dzień 28 stycznia br., znalazło się kilku projektów dot. sprzedaży miejskich nieruchomości (działek). Jedna z nich dotyczyła wyrażenia zgody Rady Miasta na sprzedaż części nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Lublin położonych w Lublinie przy ul. Juliusza Dudzińskiego.

Właśnie ten projekt wydał nam się najbardziej interesujący. Analizując treść uchwały i dołączone mapy zauważyliśmy, że obie działki nie mają dostępu do drogi. – Zgodnie z opiniami Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie działki: nr 1/13 i nr 1/14 nie posiadają dostępu do drogi publicznej – napisano w uzasadnieniu do projektu. Przy czym obie działki są dość niewielkie – mają po 0,0341 ha.

Jednak w dniu sesji projekt został wycofany przez Prezydenta. Pytaliśmy jednego z radnych, jednak nie wiedział, jaki był powód. Odpowiedź znaleźliśmy w urzędzie miasta.

Uchwała była już podjęta w 2007 roku…

– Uchwała dotycząca wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości gruntowych położonych m.in. przy ul. Dudzińskiego była już podjęta w 2007 roku. Trwały natomiast analizy prawne, czy uchwała z 2007 roku może być podstawą dalszych działań z uwagi na upływ czasu od jej podjęcia i zmiany w przepisach prawa. Dlatego też został zgłoszony stosowny projekt na sesję w dniu 28 stycznia br. Po uzgodnieniu prawnym, że uchwała z 2007 roku nie utraciła mocy obowiązującej i może być wykonywana obecnie, podjęto decyzję o wycofaniu przedmiotowego projektu uchwały (druk nr 976 -1) z porządku obrad sesji – wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *