Wesprzyj Kontakt

3 minuty czytania  •  19.07.2023

Tusk zapowiada marsz miliona serc. Po szokującej sprawie Joanny z Krakowa

Udostępnij

Kobieta zgłosiła się do ginekologa po tabletkę poronną. Nagle do gabinetu weszły dwie policjantki. Potem było przesłuchanie, rozebranie do naga i rewizja. Donald Tusk zwołuje marsz miliona serc.

Marsz w Warszawie ma się odbyć 1 października, czyli krótko przed wyborami parlamentarnymi. A te – chociaż pewnej daty nie ma – mogą się odbyć 15 października. Donald Tusk podczas swojego, środowego wystąpienia, nazwał to wydarzenie marszem miliona serc.

To nie tylko pani Joanna została upokorzona i ugodzona w samo serce. Pamiętamy Izę z Pszczyny, tragiczne przypadki z Częstochowy, Nowego Targu. (…)Mówimy dzisiaj także o tym, że Polska pod rządami PiS to nie tylko policjant, prokurator, ksiądz (…), to też zakusy PiS-owskiej władzy, potrzeba Kaczyńskiego i Ziobry, żeby wchodzić w nasze, wasze życie w każdym aspekcie — mówił Tusk podczas transmitowanej na żywo konferencji prasowej.

Joanna z Krakowa: Czego wy ode mnie chcecie?

Bezpośrednim powodem wystąpienia przewodniczącego PO była ujawniona przez TVN historia Joanny z Krakowa. Doszło do tego trzy miesiące temu, ale kobieta nadal zmaga się z traumą.

Kobieta była w ciąży, która miała zagrażać jej życiu. Zadzwoniła do swojej ginekolog i umówiła się na wizytę. Chciała zażyć tabletkę poronną. W Polsce nie jest to zakazane. Nie ma kary za wywołanie aborcji u siebie samej.

Kiedy kobieta była już w gabinecie, nagle weszły dwie policjantki. Zabrały do innego szpitala. Tam w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym została otoczona przez policjantów. – Rozebrałam się. Nie zdjęłam majtek, ponieważ wciąż jeszcze krwawiłam i było to dla mnie zbyt upokarzające, poniżające. I wtedy właśnie pękłam, wtedy wykrzyczałam im w twarz: „Czego wy ode mnie chcecie?” – mówiła dziennikarzom TVN pani Joanna.

Policjanci zabrali kobiecie telefon i komputer. Ich zwrot zarządził dopiero sąd, który ocenił, że kobieta nie była o nic podejrzewana.

Policja: To mogła być próba samobójcza

Krakowska prokuratura tłumaczyła, że policjanci mieli „asystować” ratownikom medycznym, a chodziło o postępowanie w sprawie pomocy w aborcji i namowie do samobójstwa. Ta druga kwestia miała wynikać z przebiegu rozmowy pani Joanny ze swoją lekarką, ale kobieta zapewnia, że nie chciała się zabić.

W środę policja wydała oświadczenie. Tłumaczy w nim, że interwencja miała miejsce po zawiadomieniu służb przez lekarza psychiatrę o możliwej próbie samobójczej jego pacjentki i przyjęciu przez nią substancji niewiadomego pochodzenia.

Kobieta przyznała, że zażyła środki zakupione przez internet, odmówiła jednak przekazania szczegółów dotyczących tego zakupu. W tej sytuacji, zgodnie z obwiązującym prawem (art. 124 ustawy Prawo farmaceutyczne – nielegalny obrót produktem leczniczym), Policja musiała zabezpieczyć nośniki (telefon komórkowy oraz laptop), z których dokonano transakcji, aby pozyskać informacje na temat osoby, rozprowadzającej produkty, mogące zagrażać życiu lub zdrowiu innych osób”. – czytamy.

Marsz miliona serc

Zapowiadając październikowy marsz, Donald Tusk mówił o różnych innych nadużyciach władzy PiS. Mówił, że władza chce kontrolować wszystko. – Chcę powiedzieć, że jest rzeczą niezwykle ważną, że te jesienne wybory będą decydować, jaka Polska stanie się w październiku. Nie trzeba dużej wyobraźni. Chodzi o życie każdego z was, gdziekolwiek jesteście. Jestem bardzo tym przejęty, polecam każdemu, w internecie możecie zobaczyć ten materiał. To odbiera mowę — powiedział lider PO.

Na zdjęciu: Donald Tusk zapowiada marsz miliona serc (fot. Screen FB Platforma Obywatelska)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

2 minuty czytania

05.04.2024

Dyrektor od lubelskich dróg stracił stanowisko. Ale został z niezłą pensją

Mirosław Czech nie jest już dyrektorem lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji…

7 minuty czytania

18.03.2024

Marszałek nie pożałował. Blisko 12 milionów na nagrody. Kto dostał najwięcej?

Po kilkadziesiąt tysięcy złotych wpłynęło na konta dyrektorek – specjalistek…

2 minuty czytania

06.03.2024

„Ślubuję”. Monika Pawłowska została posłem. Czy zostanie w PiS?

Serial pt. „Czy Monika Pawłowska przyjmie mandat” dobiega końca. Po…

3 minuty czytania

21.02.2024

Koniec sagi rodu kraśnickiego w bogatym funduszu. Pracę straci protegowana marszałka

Jest już czterech nowych członków rady nadzorczej. Wszyscy związani z…

2 minuty czytania

20.02.2024

Monika Pawłowska bierze mandat. Czy siądzie obok posła Czarnka?

Koniec spekulacji. Monika Pawłowska właśnie ogłosiła, że przyjmuje mandat po…

4 minuty czytania

19.02.2024

Weźmie, nie weźmie? Serial z Moniką Pawłowską dobiega końca

Do piątku była posłanka Lewicy, później Porozumienia Gowina, a ostatnio…

3 minuty czytania

14.02.2024

Radio Lublin SA jednak w likwidacji. Sąd odwoławczy uwzględnia skargę ministra

Proces wpisywania do rejestru otwarcia likwidacji wszystkich 17 spółek –…

5 minuty czytania

08.02.2024

Kto weźmie mandat po Mariuszu Kamińskim? PKW wskazuje trzy osoby – dwie już w Sejmie były

Jako pierwsza w kolejności jest Monika Pawłowska, była posłanka znana…