Wesprzyj Kontakt

< 1 minuty czytania  •  09.02.2021

Plany zakupowe miasta Lublin na 2021 rok: 58 mln zł na nieruchomości

Udostępnij

Urząd miasta w tym roku planuje wydać prawie 58 milionów zł na zakup nieruchomości. Jeśli jednak myślicie, że urzędnicy zostaną kamienicznikami, to uspokajamy, Chodzi o wykup gruntów pod inwestycje drogowe i komunikacyjne.

Jak dowiedzieliśmy się w ratuszu, w budżecie miasta na 2021 rok na nabywanie nieruchomości zaplanowano środki w łącznej wysokości ponad 32 mln zł.

Zakup nieruchomości pod inwestycje drogowe

– Środki przeznaczone zostaną na zakup nieruchomości, głównie pod inwestycje drogowe, wykup tzw. resztówek czyli nieruchomości poza pasami drogowymi, w celu dokonania ich zamiany na nieruchomości położone w pasach drogowych lub wydzielania ich w tych pasach w postępowaniu scaleniowo-wymiennym, bądź jeżeli przejęta jest część nieruchomości, a pozostała część nie nadaje się do prawidłowego wykorzystania na dotychczasowe cele oraz inne nieruchomości zgodnie z planami inwestycyjnymi Gminy Lublin. Powyższa kwota obejmuje zarówno zakup gruntów, jak też wypłatę odszkodowań za wywłaszczone nieruchomości pod inwestycje drogowe. Zakup nieruchomości następuje w drodze prowadzonych rokowań z właścicielami nieruchomości. Środki przeznaczone zostaną również na nabycie w drodze zamiany nieruchomości gruntowych – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego urzędu miasta.

Grunty na inwestycje transportowe

– Ponadto zaplanowano środki w wysokości 25,9 mln zł na wykupy gruntów realizowane w ramach projektów europejskich z branży transportowo-komunikacyjnej – tłumaczy Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego urzędu miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *