Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  13.02.2023

Lubelski poseł odchodzi z partii

Udostępnij

W Sejmie powstało nowe koło poselskie, do którego wstąpił lubelski poseł Jakub Kulesza. Nowe koło poselskie Wolnościowcy założyli posłowie Jakub Kulesza, Artur Dziambor oraz Dobromir Sośnierz.

Lubelski poseł Jakub Kulesza poza Konfederacją

Poseł Jakub Kulesza odszedł z Konfederacji nie bez powodu. Jego kolega, poseł Artur Dziambor w jednym z ostatnich wywiadów powiedział, że prawybory zorganizowane przez partię zostały zorganizowane po to, aby pozbyć się niechcianych posłów.

W ub. piątek Dziambor poinformował, że został usunięty z partii Konfederacja. I to przesądziło o dalszych krokach Wolnościowców. Wcześniej z funkcji przewodniczącego koła poselskiego odwołano Kuleszę.

Nie jest przypadkiem, że wniosek o usunięcie Artura Dziambora napisał Bartłomiej Pejo, który prywatnie jest zięciem Korwin-Mikkego, ale politycznie jest radnym PiSu. Jest radnym powiatowym PISu. I to radnym nie byle jakim. Radnym jednej kadencji, radnym drugiej kadencji. W 2018 roku głosami innych radnych PiSu został wybrany wicestarostą. I taka osoba, która jest radnym PiSu, pisze donos, wniosek o usunięcie Artura Dziambora. Czyli radny pisowski pisze wniosek o usunięcie jednego z najbardziej medialnych, pracowitych posłów Konfederacji. Niestety (tak przebiega) proces dopinania koalicji powyborczej Konfederacji, którego elementem jest wypchnięcie Wolnościowców z Konfederacji mówił na konferencji w sejmie Kulesza.

Lubelski poseł Jakub Kulesza ogłosił odejście z Konfederacji
Trzej posłowie Konfederacji ogłosili założenie koła poselskiego „Wolnościowców”.

Koło poselskie Wolnościowcy

Dziś przed południem, podczas konferencji prasowej w sejmie, trzej posłowie ogłosili, że odchodzą z Konfederacji i zakładają własne koło poselskie.

Wolnościowcy opuszczają Konfederację i zakładają własne koło. To koniec Konfederacji oznajmił Dobromir Sośnierz. Po ich odejściu koło poselskie Konfederacja skurczy się do 9 posłów.

Lubelski poseł Jakub Kulesza należy do Komisji Finansów Publicznych. Jest jednym z aktywniejszych posłów z lubelskiego okręgu wyborczego. Złożył 476 interpelacji, występował 102 razy na posiedzeniach sejmu. Ma ponad 89% frekwencji w głosowaniach sejmowych.

Jedna odpowiedź do “Lubelski poseł odchodzi z partii”

  1. Wujek Wladek pisze:

    Tu nawet kanapa nie jest potrzebna. jak sie dobrze uloza, to i na fotelu sie zmieszcza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *