Wesprzyj Kontakt

< 1 minuty czytania  •  25.05.2023

Nie żyje Riad Haidar, poseł Koalicji Obywatelskiej

Udostępnij

Dziś, po długiej chorobie, w wieku 71 zmarł Riad Haidar, znany lekarz, polityk, samorządowiec i poseł Platformy Obywatelskiej z Białej Podlaskiej. Informację o jego śmierci podano na jego profilu na FB.

„Szanowni Państwo, z wielką przykrością i żalem informujemy, że dziś rano po długiej walce z chorobą odszedł Doktor Riad Haidar, Poseł na Sejm RP. Wszelkie inne informacje zostaną podane w odrębnym komunikacie” – brzmi komunikat.

Haidar urodził się 1 sierpnia 1951 roku się w Syrii, ale swoje życie związał z Polską. W 1989 uzyskał polskie obywatelstwo. W 1981 ukończył studia lekarskie na Akademii Medycznej w Lublinie. Był znanym i cenionym neonatologiem i ordynatorem Oddziału Neonatologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Stale współpracował z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Angażował się w działania społeczne, był także czynnym politykiem, m.in. radnym sejmiku województwa lubelskiego w kadencjach od 2010 do 2019. W 2019 roku z listy Koalicji Obywatelskiej startował do Sejmu z okręgu chełmskiego i dostał 21483 głosy, pewnie zdobywając mandat.

Na razie nie jest znana data pogrzebu.

Kto obejmie mandat w Sejmie po Haidarze? Pierwszym w kolejności jest Stanisław Żmijan, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w województwie lubelskim. W tych samych wyborach zdobył 6621 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *