Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  03.01.2024

Ryszard Montusiewicz odwołany z TVP 3 Lublin. Znamy jego następczynię

Udostępnij

Dorota Grabowska – jako pełniąca obowiązki dyrektora – pokieruje oddziałem Telewizji Polskiej w Lublinie. Oznacza to koniec wieloletniej kariery dyrektora tej anteny Ryszarda Montusiewicza, który posadę zawdzięcza PiS.

Informację o tym, że likwidator TVP na następczynię Ryszarda Montusiewicza powołał Dorotę Grabowską, dziennikarkę tej stacji, potwierdziliśmy w dwóch źródłach w TVP 3 Lublin. Sam Montusiewicz nie odebrał od nas telefonu, ani nie odpowiedział na wiadomość SMS.

Z Grabowską nie udało nam się na razie porozmawiać. Z TVP Lublin związana jest od lat, ostatnio była na urlopie macierzyńskim. Prowadziła m.in. „Panoramę Lubelską” i poranne pasmo TVP Lublin, zajmowała się tematami interwencyjnymi.

Odwołanie Montusiewicza to skutek zmian w TVP po przejęciu władzy z rąk PiS. Decyzją ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza TVP, PAP i Polskie Radio zostały postawione w stan likwidacji. Z posadami pożegnało się już kilkunastu innych dyrektorów regionalnych stacji. Montusiewicz był jednym z ostatnich, którzy stracili posadę.

Jak pisaliśmy kilka dni temu, Ryszard Montusiewicz do końca wysoko trzymał gardę. Wśród materiałów opublikowanych 27 grudnia na FB stacji jest prawie 10-minutowy program „To nas dotyczy”, w którym były minister edukacji, poseł PiS Przemysław Czarnek szczegółowo rozprawia się z zamachem na publiczne media przeprowadzonym przez rząd Donalda Tuska. Ubolewając, że program jest widoczny tylko w FB, mówi m.in. o tym, jak „pan Sienkiewicz (nowy minister kultury – red.), pułkownik służb specjalnych, na rozkaz Tuska, z iście niemiecką precyzją, nakazał wyłączyć sygnał telewizyjny”.

Na zdjęciu: Dorota Grabowska to wieloletnia dziennikarka i prezenterka TVP Lublin. Fot. FB/Dorota Grabowska

Journalismfund

Ten artykuł został wsparty przez program grantowy „Media lokalne na rzecz demokracji” Journalismfund Europe

l>

Jedna odpowiedź do “Ryszard Montusiewicz odwołany z TVP 3 Lublin. Znamy jego następczynię”

  1. Agata pisze:

    Dużo ładniejsza niż poprzednik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *