Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  23.01.2023

Zmiana na stanowisku prezesa w MKS Lublin

Udostępnij

Spółka miejska MKS Lublin S.A. poinformowała, że dzisiaj doszło do zmiany prezesa spółki. Bogusława Trojana zmienił Tomasz Lewtak, obecny prezes zarządu Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej.

MKS Lublin to miejska spółka (miasto Lublin posiada w niej 99,99% udziałów). Jej głównym obszarem działalności jest prowadzenie klubu piłki ręcznej kobiet.

Dziś popołudniu spółka opublikowała komunikat, z którego wynika, że od dzisiaj Bogusław Trojan przestaje pełnić funkcję prezesa spółki. Na jego miejsce powołano Tomasza Lewtaka. Wiceprezesem spółki pozostanie Sabina Włodek – b. piłkarka ręczna i b. trenerka drużyny MKS Lublin.

Bogusław Trojan objął stanowisko Prezesa Zarządu biało-zielonych 20 grudnia 2019 roku. Pod jego zarządem klub raz zdobył mistrzostwo Polski, raz wicemistrzostwo i raz zajął trzecie miejsce.

Drużyna piłkarek ręcznych MKS Lublin po 12 kolejce rozgrywek obecnego sezonu zajmuje drugie miejsce w tabeli PGNiG Superligi, ze stratą 3 punktów do prowadzących piłkarek Zagłębia Lublin.

Tomasz Lewtak to 34-letni menadżer od lat związany z lubelskim sportem. Od czerwca 2022 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej. Wcześniej był Wiceprezesem Zarządu ds. organizacyjnych LZPR. Jest także wiceprezesem Zarządu Fundacji MKS Lublin oraz Lubelskiej Unii Sportu, a także Kierownikiem Działu Administracji i Obsługi Gminy Lublin w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” Sp. z o.o. w Lublinie. W latach 2013-2018 pełnił Funkcję Członka Zarządu i Wiceprezesa AZS UMCS Lublin – zdobywcy Pucharu Polski w 2016 roku, występującego m.in. Energa Basket Lidze Kobiet. Współpracował również z KS Azoty-Puławy S.A.

W internecie kibice nie kryją zadowolenia z decyzji rady nadzorczej. „Nareszcie”, „Jedyna słuszna decyzja tylko szkoda że tak późno” oraz „Może nareszcie jakaś świeżość się w tym klubie pojawi.” – to tylko niektóre z komentarzy.

Koszty zarządu rosną z roku na rok

Jeszcze w 2020 prezes spółki zarabiał 10 tys. zł miesięcznie, a wiceprezes 7 tys. zł.

Od zeszłego roku wynagrodzenie członków zarządu dzieli się na część stałą i zmienną. Zarówno prezes jak i wiceprezes otrzymują wynagrodzenie stałe w kwocie do trzykrotności przeciętnego wynagrodzenia za IV kwartał poprzedniego roku, wyliczanego przez GUS. Czyli w ub. roku wynagrodzenia w zarządzie wynosiły od 6 220 zł do 18 660 zł miesięcznie. Dokładną wysokość wynagrodzenia ustala rada nadzorcza spółki.

Ponadto, w razie realizacji celów zarządczych, członkom zarządu przysługuje wynagrodzenie zmienne, w wysokości do 20% części stałej. Uchwała walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki w sprawie wynagrodzeń zarządu znajduje się w BIPie Miasta Lublin (link).

Na zdjęciu u góry Tomasz Lewtak, fot. LZPR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły