Wesprzyj Kontakt

< 1 minuty czytania  •  20.02.2023

Zmarł Paweł Babula. Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Kalinowszczyzna

Udostępnij

Jak informuje Rada Dzielnicy Kalinowszczyzna w Lublinie, zmarł Paweł Babula – wieloletni członek rady dzielnicy, zaangażowany społecznik.

Jak informują społecznicy z rady dzielnicy, śp. Paweł Babula (1983 – 2023) w Radzie Dzielnicy działał od 2006 roku czyli od pierwszej kadencji. Gdy zaczynał swoją działalność miał zaledwie 23 lata. Mimo tak młodego wieku szybko zyskał zaufanie członków Rady i przez trzy kadencje był wybierany na przewodniczącego Rady. Gdy w roku 2018 Adam Osiński przeszedł do Rady Miasta, Paweł przejął funkcję Przewodniczącego Zarządu Rady Dzielnicy. W obecnym roku skończyła się czwarta kadencja jego działalności.

Zawsze chętnie słuchał postulatów radnych jak i mieszkańców Dzielnicy Kalinowszczyzna. Poświęcał wiele czasu na kontakty z miejskimi organami, by uzyskiwać środki do realizacji zgłaszanych postulatów. Wszystkich ujmował kulturą bycia, szacunkiem wobec każdej osoby, niezależnie od wieku i przekonań. Człowiek pogodny, uśmiechnięty i bezkonfliktowy. Inteligentnie rozwiązywał problemy, a posiedzenia rady prowadził sprawnie i z poczuciem humoru. Zapowiadał się na świetnego działacza społeczno-politycznego, otwartego na problemy ludzi.

Swoje funkcje w Radzie Dzielnicy Paweł Babula pełnił przez 17 lat, w następujących kadencjach:
Jako przewodniczący Rady Dzielnicy: 2006-2011; 2011-2015; 2015-2019 oraz jako przewodniczący zarządu Rady Dzielnicy w latach 2019-2023.

Msza żałobna odbędzie się w środę 22 lutego o godz. 12 w kaplicy cmentarnej na cmentarzy przy Majdanku.

2 odpowiedzi na “Zmarł Paweł Babula. Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Kalinowszczyzna”

  1. AZ pisze:

    Sprostowanie.
    Paweł Babula pełnił w obecnej kadencji funkcję Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Kalinowszczyzna a nie Przewodniczącego Rady, jak to jest w w/w tekście.
    Proszę o sprostowanie,

  2. Krzysztof Jakubowski pisze:

    Poprawiłem tytuł. W tekście jest napisane prawidłowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *