Wesprzyj Kontakt

4 minuty czytania  •  01.03.2024

Wybory Samorządowe. Konfederacja chce w Lublinie darmowego parkowania i stoku narciarskiego

Udostępnij

Gdyby rządzili, Lublin stałby się najlepszym miastem do życia w Polsce, mielibyśmy też stok narciarski, a prezydentem byłby ten, który przez obecnego został zepchnięty na margines. KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy przedstawiła kandydatów do Rady Miasta.

>>>Wybory do Rady Miasta Lublin – wszyscy kandydaci [PEŁNE LISTY]<<<

Konfederacja idzie w wyborach do Rady Miasta Lublin razem z Bezpartyjnymi Samorządowcami? Na to mogłaby wskazywać nazwa komitetu wyborczego, ale nie do końca jest to prawda. Co prawda komitet ochrzczono KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy, ale z BS nie ma to nic wspólnego. Ta formacja o mandaty miejskich radnych walczyć nie ma zamiaru.

Bohdan Stawiski, koordynator medialny ruchu Bezpartyjni Samorządowcy uczula, że nie ma żadnej współpracy z Konfederacją. A nawet jeżeli byłaby taka propozycja, to BS by się na nią nie zgodzili. – Konfederacja dokonała zwykłej kradzieży tożsamości – ocenia i tłumaczy powody: – Będąc w takim położeniu, przy słabych prognozach wyborczych, Bosak, Mentzen oraz Braun, postanowili uciec się do typowo bolszewickich metod znanych i praktykowanych w Rosji Sowieckiej, czyli kradzieży mienia pod pozorem legalności. To nie tylko nieakceptowalna forma walki politycznej, ale także przykład niszczenia państwa i jego systemu wyborczego.

Marcin Nowak się odnalazł

KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy właśnie przedstawiła część swoich kandydatów na radnych. „Jedynką” w okręgu pierwszym będzie Marcin Nowak. Obecnie to radny niezrzeszony, po tym jak został usunięty z klubu prezydenta Żuka (koledzy pozbawili go również funkcji wiceprzewodniczącego RM). Była to polityczna kara z to, że Nowak kandydował do Senatu, konkurując o głosy z Jackiem Trelą z Paktu Senackiego.

Co ciekawe, Nowak stoi za projektem „Lublin Przyszłość i Tradycja”, który na prezydenta forsował pisarza Marcina Wrońskiego. Ostatecznie Wroński nie będzie walczył o najważniejsze stanowisko a skusił się na romans z Jackiem Burym i Polską 2050. W efekcie wylądował na listach KWW Krzysztof Żuk.

Sam Nowak przylgnął do Konfederacji, a jego autorski projekt („LPiT”) będzie w wyborach komitetem konkurencyjnym. Oficjalnie Nowak walczy o mandat radnego, ale nieoficjalnie mówi się, że będzie także kandydował na prezydenta Lublina. Szczegóły mają paść w ciągu najbliższych dni.

Radny i obrończyni górek

Rafał Kulicki (jedynka w okręgu II) uważa, że Lublin potrzebuje zmiany myślenia. – Mamy potencjał, by stać się najlepszym miastem w Polsce, dlatego potrzeba współpracy – mówi.

Z Konfederacją do wyborów idzie też Stanisław Brzozowski (jedynka w okręgu 4), radny z 9-letnim stażem, kiedyś PiS, teraz niezrzeszony. To też jeden z najaktywniejszych radnych (wg badania Fundacji Wolności), który w mijającej kadencji złożył aż 316 interpelacji i miał 100-procentową frekwencję na sesjach RM. Czy będzie miał szansę, by potrzymać ten trend? – Mam nadzieję, że po tych wyborach znajdę się w grupie radnych, która będzie decydowała o kształcie polityki miejskiej – mówi Brzozowski.

W okręgu V listę Konfederacji otworzy Dariusz Staszczak. To profesor Instytutu Ekonomii i Finansów KUL, który chce by Lublin był tańszy, miał większą ilość darmowych parkingów i zieleni, a także stok narciarski.

Dariusz Staszczak to jedynka KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy w okręgu 5 (Fot. Dyba)

Konfederacja listy układała zgodnie z parytetem płci (stosunek jest mniej więcej 50:50). Znalazła się na niej także Urszula Chłopicka (okręg IV), społeczniczka zaangażowana w obronę Górek Czechowskich przed zabudową deweloperską. – Będziemy chcieli wykorzystać nasze obserwacje, które mieliśmy w czasie bojów z obecnym panem prezydentem i je wykorzystać w następnej kadencji. Jeśli prezydent ignoruje głosy mieszkańców to trzeba mu je zafundować w Radzie Miasta – mówi.

Kandydaci do rady miasta KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy podpisali wspólną deklarację programową. Są w niej słowa o kierowaniu się dobrem miasta i szanowaniu praw i wolności mieszkańców.

Deklaracja KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy podpisana przez wszystkich kandydatów (Fot. Dyba)

KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy. „Jedynki” w okręgach wyborczych:

Okręg I (Bronowice, Stare Miasto, Śródmieście, Wieniawa, Za Cukrownią): Marcin Nowak

Okręg II (Konstantynów, Rury, Sławinek, Szerokie, Węglin Północny): Rafał Kulicki

Okręg III (Czuby Południowe, Czuby Północne, Węglin Południowy): Sylwia Barańska

Okręg IV (Czechów Południowy, Czechów Północny, Sławin): Stanisław Brzozowski

Okręg V (Kalinowszczyzna, Ponikwoda, Tatary, Felin i Hajdów-Zadębie): Dariusz Staszczak

Okręg VI (Abramowice, Dziesiąta, Głusk, Kośminek, Wrotków, Zemborzyce): Katarzyna Jałowiec  

Na zdjęciu: W piątek pod ratuszem KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy zaprezentowali kandydatów do Rady Miasta (Fot. Dyba)

7 odpowiedzi na “Wybory Samorządowe. Konfederacja chce w Lublinie darmowego parkowania i stoku narciarskiego”

 1. . pisze:

  Odbudowa mpk, to są konkrety. Gór w lubelskim nie ma, stoki nie są rzeczą pierwszej potrzeby. Nowe szkoły, szpitale, punkty gastronomiczne, to jest mieszkańcom na co dzień potrzebne, na pewno bardziej niż stok czy Sraldi na Mełgiewskiej 6

 2. lubelak pisze:

  Szkoda, że w artykule ani słowa o jedynkach w postaci Pań nie ma. W pozostałych opisywanych komitetach też je pomijaliście?

 3. . pisze:

  Świetny dzień dzisiaj. Zaczyna się oficjalnie okres lęgowy ptaków i odpoczniemy od rzezi na jakiś czas. Starczy kurwa, w 3 miesiące widziałem wycinki na trzech ulicach, Mełgiewska, Nowy Świat i Montażowa (jedno drzewo na tej ostatniej wycięli mimo tego że w dokumentacji nie było to uwzględnione, a chodnik będzie przebiegał trochę inaczej)

 4. kronikidewelorozwoju pisze:

  Wyskok z pomysłem stoku narciarskiego nadaje tej cokolwiek eklektycznej formacji akcentu egzotyki – może autor miał na myśli, że członK0wie sekcji Dewelo-Narciarskiej na czele z Mistrzem Szusowania z Jakubowic nie będą już nabijać kabzy ośrodkom pięcio-gwiazdkowym w Dolomitach, a zamiast tego zadowolą się zjeżdżaniem na miejscu z …. no właśnie skąd?
  Należy pamiętać, że poglądy ekonomiczne konfy są praktycznie zbieżne z tym, co wyznaje w duchu Technokrata Jakubowicki, czyli traktowanie biedoty z buta i ubogacanie Ludzi z Wypchanymi Portfelami. W tych schematach tworzenie kolejnych dewelo-hong-K0ngów na terenach zielonych przez dewelo-buraczków oraz rżnięcie drzewostanu są jak najbardziej OK.
  Brzozowski co prawda, trzeba przyznać, nieźle punktował swego czasu geszeft 700-lecia na GCz., ale jak ta postawa pasuje do filozofii leseferyzmu (’moja własność, to mam prawo robić z nią co chcem’), która jest znakiem firmowym konfy?
  Niestety, sprawa wygląda na kolejną paradę osobliwości uwikłaną w pokręconą ideologię, co będzie kolejną wodą na młyn dewelo-bandy.

 5. Bezpartyjni Samorządowcy pisze:

  Bezpartyjni Samorządowcy nie maja koalicji z żadną partią polityczną.

  Ideą Bezpartyjnych Samorządowców jest bycie neutralnymi, mającymi swoje zasady i wartości.

  Nie połączyliśmy się z Konfederacją !!!

  Mamy swóje komitety wyborcze Stowarzyszenie Bezpartyjni Samorządowcy.

  W Naszych mediach społecznościowych jasno dementujemy koalicje z partiami politycznymi.
  https://www.facebook.com/bezpartyjnisamorzadowcy

  Nie tylko w Lublinie powstały takie nazwy komitetów wyborczych:
  https://kielce.tvp.pl/76194093/bezpartyjni-samorzadowcy-dementuja-nie-sa-w-koalicji-z-konfederacja

 6. r pisze:

  A jak z miejscami pracy?

 7. Jack pisze:

  WAKE splajtował zdaje się. Po co wyskakiwać z takimi udziwnieniami jak stok narciarski?
  Co z developerami zabudowującymi wąwozy, wąskimi uliczkami w ogromnych osidlach itp.
  Komu chcecie odebrać głosy???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły