Wesprzyj Kontakt

< 1 minuty czytania  •  07.10.2021

Wsparcie z budżetu miasta Lublin dla migrantów

Udostępnij

Prezydent Lublin Krzysztof Żuk przedstawił Radzie Miasta projekt zmian w tegorocznym budżecie. Wśród nich jest przekazanie pieniędzy dla gminy Michałowo na dofinansowanie pomocy dla migrantów. Czy radni poprą propozycję prezydenta?

– Niepewność, strach, przerażenie małego dziecka. Wobec takich sytuacji nikt nie może być obojętny, dlatego zwracam się do Radnych, by na najbliżej sesji Rady Miasta Lublin wyrazili zgodę na przekazanie 50 tys. zł z budżetu Lublina na wsparcie Punktu Pomocy Osobom Potrzebującym, który przygraniczna Gmina Michałowo zorganizowała w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. W tej tragicznej sytuacji, jaka rozgrywa się na naszej granicy z Białorusią działania władz gminy Michałowo są godne najwyższej pochwały – napisał prezydent Żuk na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Prezydent proponuje przekazać z budżetu miasta 50 tys. zł. na pomoc finansową dla gminy Michałowo. Środki mają być przeznaczone na na dofinansowanie pomocy dla migrantów w ramach działalności Punktu Pomocy Osobom Potrzebującym. Gmina Michałowo leży na terenie woj. podlaskiego, w powiecie białostockim. Władze gminy niedawno zorganizowały ośrodek wsparcia dla migrantów koczujących na terenie granicznym.

Głosowanie w tej sprawie odbędzie się na najbliższej sesji Rady Miasta, w dniu 21 października.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *