Wesprzyj Kontakt

3 minuty czytania  •  07.03.2023

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin dołączył do Ruchu Marka Materka

Udostępnij

Marcin Nowak, wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin, dołączył do Ruchu Marka Materka. Wkrótce ruch popularnego samorządowca z województwa świętokrzyskiego ma się przekształcić w partię polityczną. Lubelski samorządowiec może zostać jednym z liderów ugrupowania w województwie lubelskim.

Marek Materek jest od dwóch kadencji prezydentem miasta Starachowice. Przez ten czas w swoim mieście zdobył dużą popularność. W 2014 roku po raz pierwszy został wybrany prezydentem miasta (w wieku zaledwie 25 lat), pokonując kandydatów PO i PiS a w drugiej turze także kandydata SLD. W 2019 roku wygrał już w pierwszej turze, zdobywając 84% głosów.

Od pewnego czasu Materek sukcesywnie buduje własny ruch polityczny, z którym zamierza zawojować krajową scenę polityczną. Na stronie internetowej ruchu przeczytamy, że „Ruch Marka Materka to dobrowolne zrzeszenie osób, którym zależy na rozwoju społeczności lokalnych w Polsce. Idea stworzenia Ruchu wyszła od mieszkanek i mieszkańców regionu świętokrzyskiego. Podejmujemy współpracę ponad podziałami ze środowiskami samorządowymi i liderami społecznymi z całej Polski. W centrum naszej uwagi są sprawy bliskie obywatelom. Stawiamy zarówno na młodość pełną pasji, jak i doświadczenie w myśleniu i działaniu.

Do Ruchu Marka Materka dołączają kolejni działacze, nie tylko z województwa świętokrzyskiego. Nie brakuje wśród nich samorządowców, przedsiębiorców, menadżerów ale także zwykłych mieszkańców. W zeszły piątek podczas jednego z wywiadów (dla portalu Echo Dnia), Marek Materek został zapytany o kolejne nowe osoby, które dołączyły do ruchu. I tu pojawił się akcent lubelski.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin w Ruchu Marka Materka

– W ostatnim czasie także wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin, dr Marcin Nowak, wykładowca akademicki, który od lat zdobywa poparcie mieszkańców Lublina – odpowiedział Marek Materek na pytanie dziennikarza o nowe osoby, które dołączyły do jego ruchu w ostatnim czasie.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Marcin Nowak
Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Marcin Nowak. © Jawny Lublin

Te informacje potwierdza nam Marcin Nowak. – Przystąpiłem do Ruchu, gdyż uważam, że ludzie związani z samorządem są jedyną szansą na uzdrowienie polskiego życia publicznego, a prezydent Marek Materek jest osobą, która gwarantuje budowę silnego społeczeństwa obywatelskiego i lepszej, wspólnej Polski – wyjaśnia swoją decyzję o przystąpienie do ruchu miejski radny z Lublina.

Radny Marcin Nowak to wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin. Jest miejskim radnym już od trzech kadencji. W 2018 zdobył mandat radnego, startując z Komitetu Wyborczego Wyborców Krzysztof Żuk i do dziś zasiada w klubie radnych prezydenta. Na zakończenie poprzedniej kadencji otrzymał statuetką aktywnego radnego za zajęcie drugiego miejsca w Badaniu Aktywności Radnych, prowadzonym przez Fundację Wolności.

Gdy na stronie Ruchu Marka Materka klikniemy na zakładkę „Liderzy”, na centralnym miejscu pokaże nam się zdjęcie i opis sylwetki Nowaka, co może świadczyć o jego silnej pozycji w nowopowstającym ruchu politycznym.

Ze Starachowic do Warszawy

Materek zapowiada, że jego ruch zarejestruje swój komitet wyborczy i wystartuje w tegorocznych wyborach parlamentarnych.

– Zakładamy start we wszystkich okręgach na terenie Polski tak, aby uzyskać to poparcie, które będzie gwarantowało wejście do sejmu. Patrząc na ostatnie wybory, wszystkie listy które zarejestrowały listy w całym kraju, zdobyły mandaty i o to będziemy się starali – wyjaśnia Materek.

Materek uważa, że liderzy obydwu największych ugrupowań na scenie politycznej powinni odejść na emeryturę.

Trwa budowanie struktur

Choć sam Materek jak i jego ugrupowanie nie pojawia się w ogólnopolskich mediach, to jego ruch polityczny rośnie w siłę i ciężko pracuje nad budowaniem struktur w całym kraju. Wśród jego członków i sympatyków są nie tylko dziesiątki samorządowców z małych i średnich gmin, ale również dwójka radnych Rady Miasta Kielce (Joanna Winiarska i Dariusz Kisiel) a od niedawna także wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin.

W minioną sobotę w Starachowicach odbyło się kolejne spotkanie Ruchu Marka Materka, na którym wystąpili liderzy ruchu oraz zaprezentowano 23 postulaty programowe.

Wkrótce opublikujemy wywiad z Marcinem Nowakiem, którego zapytaliśmy o powody dołączenia do Ruchu Marka Materka, a także o jego plany na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *