Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  10.02.2022

„Urzędnicy z Dubaju”. Reżyseria: Jarosław Stawiarski

Udostępnij

Dwa miliony złotych za warsztaty wicia kwiatów z bibuły i udział 42 oficjeli, którzy lecą do Emiratów promować Lubelszczyznę na wystawie EXPO2020. Marszałek, urzędnicy, radni i kilku przedsiębiorców wybierają się na stoisko promujące województwo w dniach 10-16 lutego.

Światowa wystawa EXPO2020 ma być okazją do pokazania tego co najlepsze w naszym regionie oraz szansą na pozyskanie nowych biznesowych kontaktów. Promocją produktów i usług uzasadnia Marszałek obecność na liście uczestników delegacji radnych, czy m. in. cukiernika, który ma dwie strony www, obie wyłącznie po polsku.

Be(e) nature

Powyższe hasło jest motywem przewodnim wystawy czasowej, za jaką odpowiedzialne na polskim stoisku jest nasze województwo. Walory turystyczne, czyli bliskość natury i brak ciężkiego przemysłu dałoby się wpisać w to hasło. Niemniej jest to opis pasujący do kilkudziesięciu innych miejsc w bliższych i dalszych okolicach Lublina, także do kilku innych regionów Polski.

W składzie, prócz silnej 11-sto osobowej grupy urzędników i radnych, znalazło się 5 przedsiębiorców. O ile dość odważnym pomysłem wydaje się chęć sprzedaży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich butelkowanej wody z Rudej Huty – choć w sumie gdzie jeśli nie na pustyni? – to zupełnie niezrozumiałą ideą jest promowanie małej manufaktury czekolady, która ma jeden sklep w Lublinie i brak strony WWW w języku angielskim. Poprosiliśmy o wskazanie osiągnięć eksportowych reprezentantów lubelskich firm. Chcieliśmy się też dowiedzieć jakie są ich cele biznesowe związane z wyjazdem. Na nasze pytanie nikt nie odpowiedział. Zapewne zajęci pakowaniem.

Ciekawym zabiegiem jest wpisanie na listę prelegentów konferencji branży spożywczej wynalazcę i producenta implantów umożliwiających zbliżeniowe płatności. Rozumiem chęć promowania polsko-brytyjskiego start-upu z silnymi lubelskimi „korzeniami”, ale nie ma to związku z żywnością, co najwyżej płaceniem za hot-dogi z Żabki.

Co pokażą?

10 osób z Uniwersytetu Medycznego oraz dyrektor największego szpitala w regionie mają promować eksportową ofertę Lubelszczyzny z zakresu medycyny, a także uczestniczyć w pokazach medycznych. Będzie to kosztować jedyne 5 tysięcy złotych od osoby (bilety i koszty zakwaterowania). Podczas warsztatów Expo 2020 zaprezentują nowoczesne narzędzie dydaktyczne jakim jest symulacja medyczna wykorzystana w nauczaniu zdalnym.

Udział w targach EXPO jest przede wszystkim szansą na wielowymiarową promocję Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na świecie. Jest to okazja na pozyskanie nowych zagranicznych partnerów współpracujących zarówno w obszarze dydaktycznym jak i naukowym, co mamy nadzieję, przełoży się na konkretną liczbę umów o współpracy dr Wojciech Brakowiecki rzecznik prasowy UM w Lublinie Udział w targach jest również szansą na zbudowanie relacji biznesowych w obszarze działań komercyjnych Uczelni dodaje.

Przedstawiciele Muzeum Wsi Lubelskiej będą prowadzić warsztaty wicia wianków i kwiatów z bibuły, a także wykonają świece z węzy pszczelej. Czteroosobowa delegacja będzie prezentować się w strojach ludowych z Krzczonowa.

Fundacja Sztukmistrze specjalnie na to wydarzenie przygotowała plenerowe widowisko/spektakl o tytule „Lubelskie Bee Collective”. Utrzymane w wizualnej stylistyce kultury sztuki ulicznej show (hip-hop, street dance, etc.) oraz kolorach: pomarańczowym, żółtym, czarnym i białym, nawiązujące do kolektywnego charakteru organizacji pszczelego ula. Akademia Robotyki z Kraśnika przeprowadzi warsztaty w strefie dla dzieci.

Jedna odpowiedź do “„Urzędnicy z Dubaju”. Reżyseria: Jarosław Stawiarski”

  1. […] O kosztach podróży oraz zaplanowanych pokazach informowaliśmy wcześniej tu. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

4 minuty czytania

14.02.2024

Rusza rozbudowa ul. Wallenroda. Prace rozpoczną się od wycinki

Dziś ruszają prace przy rozbudowie ul. Wallenroda. Drogowcy zaczną od…

7 minuty czytania

09.02.2024

Centrum Nauki – tym razem na dworcu PKS. Ile razy słyszeliśmy takie obietnice?

Prezydent Lublina, pytany o przyszłość terenu po dworcu na Podzamczu,…

9 minuty czytania

06.02.2024

Stowarzyszenie jest nowe, ale „prezes tu mieszka”. Kto i dlaczego wygrał miejski konkurs

Stowarzyszenie powstaje we wrześniu 2023. Trzy miesiące później wygrywa konkurs…

6 minuty czytania

20.01.2024

Przebudowa ul. Samsonowicza czyli rzeź 236 drzew. Pod chodniki, ścieżki i parkingi

Miasto szuka firmy, która przebuduje 2,3 km ulicy Samsonowicza i…

5 minuty czytania

08.01.2024

Superszybki konkurs tylko dla swoich. „W tej sytuacji było to konieczne”

100 tysięcy na stole i tylko kilkanaście godzin za złożenie…

4 minuty czytania

30.12.2023

ESK 2029. Kto zainwestował ten przeszedł do finału konkursu

Budżety miast-finalistów na przygotowanie wstępnej aplikacji konkursowej wahały się od…

4 minuty czytania

29.12.2023

Porażki Palikota i sukcesy arcybiskupa. Mobbing w szkołach i nierówna walka o głosy wyborców. Najważniejsze nasze teksty w 2023

Po raz pierwszy ktoś opisał biznesowe posunięcia lubelskiej kurii. Sprawdziliśmy,…

7 minuty czytania

14.12.2023

To nie jest budżet marzeń prezydenta Żuka. Ale jego radni i tak go poparli

Radni po kilku godzinnej dyskusji uchwalili budżet na 2024 rok.…