Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  10.02.2022

„Urzędnicy z Dubaju”. Reżyseria: Jarosław Stawiarski

Udostępnij

Dwa miliony złotych za warsztaty wicia kwiatów z bibuły i udział 42 oficjeli, którzy lecą do Emiratów promować Lubelszczyznę na wystawie EXPO2020. Marszałek, urzędnicy, radni i kilku przedsiębiorców wybierają się na stoisko promujące województwo w dniach 10-16 lutego.

Światowa wystawa EXPO2020 ma być okazją do pokazania tego co najlepsze w naszym regionie oraz szansą na pozyskanie nowych biznesowych kontaktów. Promocją produktów i usług uzasadnia Marszałek obecność na liście uczestników delegacji radnych, czy m. in. cukiernika, który ma dwie strony www, obie wyłącznie po polsku.

Be(e) nature

Powyższe hasło jest motywem przewodnim wystawy czasowej, za jaką odpowiedzialne na polskim stoisku jest nasze województwo. Walory turystyczne, czyli bliskość natury i brak ciężkiego przemysłu dałoby się wpisać w to hasło. Niemniej jest to opis pasujący do kilkudziesięciu innych miejsc w bliższych i dalszych okolicach Lublina, także do kilku innych regionów Polski.

W składzie, prócz silnej 11-sto osobowej grupy urzędników i radnych, znalazło się 5 przedsiębiorców. O ile dość odważnym pomysłem wydaje się chęć sprzedaży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich butelkowanej wody z Rudej Huty – choć w sumie gdzie jeśli nie na pustyni? – to zupełnie niezrozumiałą ideą jest promowanie małej manufaktury czekolady, która ma jeden sklep w Lublinie i brak strony WWW w języku angielskim. Poprosiliśmy o wskazanie osiągnięć eksportowych reprezentantów lubelskich firm. Chcieliśmy się też dowiedzieć jakie są ich cele biznesowe związane z wyjazdem. Na nasze pytanie nikt nie odpowiedział. Zapewne zajęci pakowaniem.

Ciekawym zabiegiem jest wpisanie na listę prelegentów konferencji branży spożywczej wynalazcę i producenta implantów umożliwiających zbliżeniowe płatności. Rozumiem chęć promowania polsko-brytyjskiego start-upu z silnymi lubelskimi „korzeniami”, ale nie ma to związku z żywnością, co najwyżej płaceniem za hot-dogi z Żabki.

Co pokażą?

10 osób z Uniwersytetu Medycznego oraz dyrektor największego szpitala w regionie mają promować eksportową ofertę Lubelszczyzny z zakresu medycyny, a także uczestniczyć w pokazach medycznych. Będzie to kosztować jedyne 5 tysięcy złotych od osoby (bilety i koszty zakwaterowania). Podczas warsztatów Expo 2020 zaprezentują nowoczesne narzędzie dydaktyczne jakim jest symulacja medyczna wykorzystana w nauczaniu zdalnym.

Udział w targach EXPO jest przede wszystkim szansą na wielowymiarową promocję Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na świecie. Jest to okazja na pozyskanie nowych zagranicznych partnerów współpracujących zarówno w obszarze dydaktycznym jak i naukowym, co mamy nadzieję, przełoży się na konkretną liczbę umów o współpracy dr Wojciech Brakowiecki rzecznik prasowy UM w Lublinie Udział w targach jest również szansą na zbudowanie relacji biznesowych w obszarze działań komercyjnych Uczelni dodaje.

Przedstawiciele Muzeum Wsi Lubelskiej będą prowadzić warsztaty wicia wianków i kwiatów z bibuły, a także wykonają świece z węzy pszczelej. Czteroosobowa delegacja będzie prezentować się w strojach ludowych z Krzczonowa.

Fundacja Sztukmistrze specjalnie na to wydarzenie przygotowała plenerowe widowisko/spektakl o tytule „Lubelskie Bee Collective”. Utrzymane w wizualnej stylistyce kultury sztuki ulicznej show (hip-hop, street dance, etc.) oraz kolorach: pomarańczowym, żółtym, czarnym i białym, nawiązujące do kolektywnego charakteru organizacji pszczelego ula. Akademia Robotyki z Kraśnika przeprowadzi warsztaty w strefie dla dzieci.

Jedna odpowiedź do “„Urzędnicy z Dubaju”. Reżyseria: Jarosław Stawiarski”

  1. […] O kosztach podróży oraz zaplanowanych pokazach informowaliśmy wcześniej tu. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *