Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  24.05.2022

„Urzędnicy z Dubaju” reżyseria Jarosław Stawiarski – sequel

Udostępnij

Na liście podróżników na EXPO2020 prezentowanej przez Urząd Marszałkowski było mniej osób niż kupionych biletów. Różnica kryła się za tajemniczymi słowami „osoby obsługujące wyjazd”. Jako, że pojawiły się głosy, że to ukryta forma wynagrodzenia podległych urzędników Fundacja Wolności poprosiła o dane WSZYSTKICH delegatów.

Odpowiedź Urzędu Marszałkowskiego była negatywna, w części dotyczącej danych osób niepełniących funkcji publicznych i niewyrażających zgody na podanie ich danych do publicznej wiadomości.

Natomiast dzięki działaniu Fundacji Wolności uzyskaliśmy dostęp do rejestru delegacji. Na liście delegowanych na wyjazdy zagraniczne pracowników Urzędu Marszałkowskiego, są interesujące nas dane.

Publikujemy zatem PEŁNĄ listę Radnych, członków Zarządu Województwa Lubelskiego, a także pracowników Urzędu Marszałkowskiego, którzy odwiedzili ostatnio EXPO2020 w Dubaju:

Podświetliliśmy dla jasności osoby, których brak na wcześniej publikowanych listach, m. in. przez Dziennik Wschodni.

O kosztach podróży oraz zaplanowanych pokazach informowaliśmy wcześniej : Urzędnicy z Dubaju.

Z opisywanego wyżej przypadku wyraźnie widać, że kręte są drogi do jawności, ale czasem wystarczy zadać właściwe pytanie by uzyskać pożądaną odpowiedź.


To nie koniec dubajskiej telenoweli. Będzie jeszcze co najmniej jeden odcinek. Otóż zbliża się termin złożenia przez przedsiębiorców, którzy polecieli na EXPO2020, podsumowań efektów biznesowych tej wyprawy. Postaramy się opublikować i skomentować te dokumenty 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *