Wesprzyj Kontakt

< 1 minuty czytania  •  18.11.2022

Skwer w rejonie ul. Zana będzie nosił imię byłej posłanki socjaldemokracji Izabelli Sierakowskiej

Udostępnij

W czwartek miejscy radni zagłosowali za przyjęciem projektu uchwały w sprawie nazwania skweru w rejonie ul. Zana imieniem posłanki Izabelli Sierakowskiej. Pod złożonym projektem podpisali się radni z Klubu Prezydenta Krzysztofa Żuka.

Za przyjęciem uchwały zagłosowało 18 radnych, a 12 było przeciw. Wejdzie ona w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.

Izabella Sierakowska zmarła w 2021 roku. Była m.in. działaczką związków zawodowych, prezesem Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Lublinie i przewodniczącą Komisji Obrony Narodowej. W Sejmie zasiadała przez sześć kadencji.

– Na jej dyżur poselski przychodziły tłumy. Iza miała swoje biuro na pierwszym piętrze, nie widziałem krótszej kolejki niż ta, która zaczynała się zawsze na parterze. To były lata 90., trudne czasy transformacji, Izabela Sierakowska przyjmowała każdego, nikomu nie odmawiała pomocy. Osoby, które do niej przychodziły, nie miały na leki, na zakupy. Iza wyjmowała swój portfel i wspomagała swoimi pieniędzmi tych ludzi. To mówi wiele o osobie Izabelli. Nie pytała ona o status materialny, nie pytała o poglądy polityczne, dla niej ważny był człowiek (…) Ona w swoich wystąpieniach politycznych zawsze podkreślała swój związek z Lublinem, była ona swoistym ambasadorem naszego miasta mówił na obradach sesji Rady Miasta, radny Dariusz Sadowski z Klubu Prezydenta Krzysztofa Żuka.

Pośmiertnie Izabella Sierakowska została odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły