Wesprzyj Kontakt

< 1 minuty czytania  •  01.02.2023

Senator Jacek Bury zaprasza na II Kongres Rad Dzielnic

Udostępnij

Senator Jacek Bury organizuje „II Kongres Rad Dzielnic” w Lublinie. Spotkanie ma być poświęcone planom budowy spalarni śmieci w Lublinie i województwie lubelskim. Senator na swój kongres zaprasza członków rad dzielnic, ale również radnych miejskich i wojewódzkich.

Przyszli do mnie obywatele, którzy obawiają się, że Lublin zostanie spalarnią Lublina, albo wręcz Polski. (…) Powinniśmy patrzeć na opinię obywateli – wyjaśnia problem senator Jacek Bury.

Kongres rozpocznie się 8 lutego o godz. 16.30 w hotelu Ibis przy Al. Solidarności. – Będą eksperci, będą ludzie, którzy troszczą się o czyste powietrze w Lublinie, troszczą się o rozwój gospodarczy Lublina, którzy żyją tu i mieszkają. Jako obywatele, nie możemy zamykać naszych oczów na to, co robi władza. To my, obywatele, jesteśmy siłą, która daje . Warto oddać głos ludziom. Po to jest II kongres Rad Dzielnic, na który serdecznie zapraszam – zachęca senator.

W Lublinie planuje się budowę trzech spalarni śmieci. Kolejna miałaby powstać w Świdniku. O planach budowy pisaliśmy w tekście „Czy Lublin potrzebuje dwóch spalarni?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *