Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  29.03.2023

Radny senatorem? Ruch Marka Materka w Lublinie wystawi Marcina Nowaka

Udostępnij

Ruch Marka Materka zadeklarował, że wystawi swoich kandydatów w wyborach do Senatu. Właśnie poznaliśmy kolejnych. Kandydatem z Lublina będzie radny Marcin Nowak. Już wcześniej Ruch Marka Materka zapowiedział samodzielny start w wyborach do Sejmu.

Nowi kandydaci do Senatu z ramienia Ruchu Marka Materka zostali zaprezentowani podczas konferencji prasowej w Warszawie. Są nimi Joanna Winiarska (Kielce) i radny Marcin Nowak z Lublina.

Liczymy na poparcie wyborców dla naszych kandydatów – osób od lat związanych ze swoim środowiskiem lokalnym, samorządem i mieszkańcami, których na co dzień reprezentują – podkreśla Marek Materek, prezydent Starachowic i lider Ruchu. – Samorządowcy, którzy reprezentują nasz Ruch, cieszą się zaufaniem swoich mieszkańców. Wygrywają wybory powszechne na wójtów, burmistrzów i prezydentów, zostają radnymi i możemy ich każdego dnia rozliczać z dokonań. Z kadencji na kadencje osiągają coraz lepsze wyniki, co świadczy o tym, że należycie wykonują swoje obowiązki. Wierzymy, że przełoży się to również na sukces w wyborach parlamentarnych.

Ruch zarejestrował już partię, która niebawem zostanie zaprezentowana opinii publicznej.

Dr Marcin Nowak jest wieloletnim samorządowcem. Od 2006 roku zasiada w Radzie Miasta Lublin – jest radnym czterech kadencji. Obecnie pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Jest także pracownikiem naukowym lubelskich uczelni wyższych: w poprzednich latach Instytutu Ekonomii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Instytutu Ekonomii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, a obecnie Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji. Na uczelni prowadzi zajęcia z obszarów ekonomii, zarządzania, stosunków  międzynarodowych i administracji.

Jako członkowie Ruchu Marka Materka jesteśmy zwolennikami jednomandatowych okręgów wyborczych na każdej płaszczyźnie. Wybory do Senatu RP są takimi wyborami, a my jako samorządowcy związani ze swoimi obszarami chcemy iść za głosem lokalnej społeczności, spróbować zmieniać rzeczywistość oraz reprezentować naszych wyborców w wyższej izbie parlamentu. Samorządy są tym, co w wyniku transformacji ustrojowej udało nam się najbardziej, dlatego im więcej przedstawicieli tej grupy w parlamencie, tym lepiej dla Polski – przekonuje Nowak. – Jednocześnie nie wyrażamy zgody na to, o czym słychać w przestrzeni publicznej, by to centrala decydowała, kto ma prawo startu w wyborach, kto powinien zostać kandydatem i z jakiej listy. To lokalna społeczność wskazuje swoich reprezentantów w Sejmie oraz Senacie RP i ma prawo do szerszego wyboru.

„Jawny Lublin” informował niedawno o tym, że Marcin Nowak dołączył do ruchu Materka.

Jedna odpowiedź do “Radny senatorem? Ruch Marka Materka w Lublinie wystawi Marcina Nowaka”

  1. Brak pisze:

    Nie znam go. Jeżeli go nie kojarzę to nic nie zrobił dobrego. Jeżeli nic nie zrobił to tylko się pcha do koryta. Wszyscy politycy są tacy sami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły