Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  13.10.2022

Radni zgłaszają propozycje do budżetu Lublina na 2023 rok

Udostępnij

Lubelscy radni składają do prezydenta Krzysztofa Żuka wnioski ze swoimi propozycjami, które chcą, aby były sfinansowane z przyszłorocznego budżetu. 8 radnych poinformowało nas o 319 inwestycjach, które chcą włączyć do budżetu. Rekordzistą w tym względzie jest radny z klubu Prawa i Sprawiedliwości Piotr Popiel, który zgłosił 157 projektów.

Swoje propozycje przesłali nam: z klubu PiS – Małgorzata Suchanowska i Piotr Popiel, z klubu prezydenta Krzysztofa Żuka – Zbigniew Jurkowski, Marcin Bubicz, Marcin Nowak, Leszek Daniewski, Monika Kwiatkowska oraz Stanisław Brzozowski (niezrzeszony).

Jedną z propozycji radnego Piotra Popiela jest zwiększenie tzw. rezerwy celowej przeznaczonej do dyspozycji lubelskich rad dzielnic do kwoty 250 tys. zł. Teraz wynosi ona 170 tys. zł. Inną propozycją tego radnego jest opracowanie strategii do walki z sinicami w Zalewie Zemborzyckim, wspólnie z Wodami Polskimi.

Z kolei Marcin Bubicz z Klubu Prezydenta Krzysztofa Żuka złożył 40 projektów. Natomiast jego klubowy kolega, radny Zbigniew Jurkowski wnioskował jedynie o remont nawierzchni i chodników ulicy Anny Walentynowicz.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Marcin Nowak złożył wnioski o dofinansowanie dwóch lubelskich klubów sportowych. Jednym z nich jest KS Lublinianka, której zadłużenie sięga teraz ok. 330 tys. złotych. Lubelski radny zaproponował zasilenie budżetu najstarszego klubu w Lublinie kwotą 400 tys. zł. Jednakże zdaniem prezydenta Krzysztofa Żuka – jak podawały media – na egzystencję tego klubu w tym sezonie trzeba wydać w sumie 800 tys. zł.

Drugą z propozycji radnego Nowaka jest dofinansowanie żużlowego Motoru, które ma wynieść 4 mln złotych.

Maksymilian Łuszcz

Poniżej prezentujemy wnioski budżetowe radnych, którzy nam je udostępnili. Pozostali nie odpowiedzieli na prośbę o przesłanie swoich wniosków do budżetu miasta na 2023 rok.

wnioski-budzetowe-radni-2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *