Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  02.02.2023

Plan Tomczyka: Motor Lublin w I lidze

Udostępnij

Taki plan przedstawił nowy prezes piłkarskiego Motoru Lublin Radzie Miasta Lublin. Póki co klub jest w połowie II ligi.

Prezes Paweł Tomczyk przedstawił Radzie Miasta Lublin podsumowanie swoich osiągnięć oraz plany na sezon 2022/2023. Jak mówi Tomczyk, zastał klub, który w 11 kolejkach zdobył tylko 7 punktów. – W kolejnych 8 kolejkach zdobyliśmy 15 punktów – podsumowuje zmianę. Tomczyk został prezesem klubu 1 października 2022 roku. – Zespół powinien osiągnąć bezpośredni awans do I ligi – zapowiada Tomczyk.

Zdaniem prezesa osiągnięcie sukcesu jest możliwe. Przed jego przyjściem klubowi groził spadek do niższej ligi. Teraz jest ciut poniżej połowy stawki. Tomczyk wskazuje, że jego celem jest stworzenie profesjonalnego klubu. Podkreśla, że jego działania sprawiły, że ci sami zawodnicy zaczęli grać dużo lepiej.

Przepis na sukces?

Tomczyk widzi go w zmianie w zarządzaniu klubem. Jak podkreśla, stawia na profesjonalny sztab trenerski. Z tego powodu w klubie pojawili się nowi fizjoterapeuci czy trenerzy-analitycy. Kontuzjowani zawodnicy są diagnozowani i otrzymują plan rehabilitacji. Stawia też na relacje w zespole. Poprawić je mają m.in. posiłki zespołowe oraz zgrupowania przedmeczowe.

Tomczyk przedstawił jak udało mu się obciąć koszty, a zarazem zwiększyć zyski. Wynegocjował lepsze warunki za strefę odnowy biologicznej, znalazł tańszego dostawcę suplementów czy rozstał się z nierokującymi zawodnikami. Jednocześnie przedłużono umowy z trzonem zespołu. Zyski mają rosnąć przez rozwój sprzedaży karnetów i pakietów biletów. Tomczyk planuje zwiększyć wpływy dla klubu z „dnia meczowego”.

Prezes podkreśla, że Motor Lublin z klubu, z którego się ucieka, stał się klubem, do którego zawodnicy chcą się dostać. Stawia na rozwój lokalnych piłkarzy. Ma temu pomóc rozwój Lubelskiej Akademii Futbolu, budowanej przez współwłaściciela Motoru Lublin Zbigniewa Jakubasa.

Odzyskać blask na jubileusz

W 2025 roku Motor Lublin będzie obchodził 75-lecie. Tomczyk planuje, że do tego czasu Motor Lublin odzyska swój blask. Ostatni raz Motor Lublin grał w I lidze w 2007 roku. Wtedy w jego składzie grał Paweł Tomczyk, dzisiejszy prezes.


Całość wypowiedzi można obejrzeć tutaj:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły