Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  24.08.2023

Nowy rozkład komunikacji miejskiej w Lublinie. Kto się spodziewał rewolucji, ten się przeliczył

Udostępnij

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przedstawił rozkład jazdy na rok szkolny. Modyfikacji nie jest wiele.

Pasażerowie, którzy oczekiwali, że po wakacjach rozkład jazdy autobusów i trolejbusów w Lublinie będzie lepszy od obowiązującego przed okresem letniego wypoczynku, czeka rozczarowanie. ZTM w Lublinie przedstawił właśnie rozpiskę, która wejdzie w życie 4 września. Wielkich zmian w stosunku do poprzedniego roku szkolnego nie ma.

Rozkład jazdy został zaprojektowany na podstawie godzin kursowania obowiązujących do 23 czerwca br., przy czym w dni powszednie zwiększeniu ulegnie liczba kursów linii nr 21, 36 i 55. Natomiast linie nr 54 i 154 ponownie będą kursować również w weekend – informuje Monika Fisz, rzeczniczka prasowa ZTM w Lublinie.

Co do linii numer 5 (jedzie spod Bramy Krakowskiej do Świdnika i Mełgwi), to w dni powszednie będzie obowiązywał zmodyfikowany rozkład, uzgodniony z władzami Świdnika.

Oznacza to, że z Lublina będzie 13 kursów i 11 ze Świdnika. Najwcześniejszy kurs z tego drugiego miasta zaplanowano na godzinę 5.22. Jeżeli ktoś będzie wracał „piątką” z Lublina, to ostatni autobus będzie miał o godz. 18.02.

– W soboty i dni świąteczne zmieni się obsługa zalewu Zemborzyckiego – wybrane kursy linii nr 15 będą dojeżdżały do przystanku Dąbrowa – dodaje Fisz. I uzupełnia, że od września zostanie przywrócone kursowanie linii nr 912.

Linie nocne N1, N2 i N3 mają kursować dwa razy w tygodniu. Z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę z częstotliwością co 60 minut.

Nowe przystanki

Na komunikacyjnej mapie Lublina zostaną naniesione nowe przystanki. To Granata 01 i 02 (przy ul. Zemborzyckiej) – dla linii nr 38 oraz Gęsia II 01 (przy ul. Jana Pawła II) dla linii nr 12, 14, 26, 45, 46, 85, 150, 161 i N2.

Zmieni się także nazwa przystanku WSSP, który teraz będzie się nazywał Akademia W. Pola.

Nowy rozkład jazdy jest już dostępny na stronie ztm.lublin.eu.

Fot. ZTM Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *