Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  02.09.2021

„Niespodziewana” zmiana Komendanta Wojewódzkiego OHP

Udostępnij

Piotr Gawryszczak z powrotem jest Wojewódzkim Komendantem OHP. Miejski radny PiS stanowisko zajmował od stycznia 2016 roku (choć z OHP jest związany od ponad 13 lat) do stycznia 2021. Komendantem został zaraz po wygranych wyborach przez PiS (OHP podlega pod Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej). Zastąpił wówczas Annę Szymalę, związaną z PSL. Komendantem był do stycznia 2021.

Jak się dowiedzieliśmy, zmiana wynikała ze zmian w rządzie. Ministrem odpowiedzialnym za sprawy pracy, w tym nadzór nad OHP, w 2020 roku został szef Porozumienia, Jarosław Gowin. Już w listopadzie 2020 zmienił Komendanta Głównego OHP (został nim Grzegorz Walter, działacz partii Porozumienie). Później przyszła kolej na szczeble wojewódzkie. W ten sposób z pracą pożegnał się Gawryszczak, członek PiS.

Zastąpił go Jan Jakimiec. W 2006 roku kandydował do sejmiku z listy PSL. Od 14 lat jest członkiem Związku Zawodowego Pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Nowy komendant zaczął pracę od… zwolnienia swojego zastępcy. Jeszcze na początku tego roku był nim Przemysław Jaśkiewicz, który sprawował tę funkcję od lipca 2019 roku. Absolwent historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ma doświadczenie na polu działalności społecznej i biznesowej. Członek Rady Działalności Pożytku Publicznego, prezes Stowarzyszenia „Trzy Kropki” oraz Konfederacji Inicjatyw Pozarządowych Rzeczpospolitej. Zastąpił go Kazimierz Ostaszewski.

Po zmianie ministra karuzela rusza od nowa…

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, od 1 września br. pełniącym obowiązki Wojewódzkiego Komendanta OHP jest… Piotr Gawryszczak. Dziś odebrał mianowanie na to stanowisko. Dotychczasowy Komendant ma przebywać na zwolnieniu lekarskim. Zapewne wkrótce możemy się spodziewać zmiany również na stanowisko zastępcy.

Skąd ta zmiana? Już w sierpniu Onet donosił, że w ministerstwie przygotowano listę 50 osób do zwolnienia z pracy. Chodzi o wszystkich, którzy pracę zdobyli dzięki Gowinowi. Już w sierpniu odwołano wicekomendanta wojewódzkiego w Kielcach, a Komendantka sama zrezygnowała ze stanowiska. Wygląda na to, że teraz przyszedł czas na województwo lubelskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *