Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  24.03.2023

Nie, nikt nie porywa dzieci w Lublinie

Udostępnij

Na lubelskich grupach w mediach społecznościowych pojawiają się informacje o porwaniach dzieci. Policja uspokaja: nic takiego nie ma miejsca.

Drodzy sąsiedzi, dzwoniła dzisiaj do mnie bratowa że wczoraj na parkingu pod Felicity porwano 7-mio miesięczne dziecko jej znajomej – zaczyna się wpis na facebooku. Dalej opis całej sytuacji: w momencie gdy kobieta zapinała pasami w aucie 7-letnie dziecko porwano jej 7-miesięczne dziecko. Bez obaw, dzięki brawurowej akcji policji dziecko błyskawicznie odnaleziono. Tak przynajmniej twierdzi autorka wpisu.

Z wpisu na facebooku możemy się dowiedzieć, że policja już zatrzymała 3 osoby, poszukuje kolejnych 17…

Skontaktowałem się z Kamilem Gołębiewskim z Komendy Miejskiej Policji. Nic nie wie o wczorajszym porwaniu niemowlaka. Mówi, że ostatnia taka sytuacja w Lublinie miała miejsce dawno temu. Na stronie policji także nie ma żadnej informacji o tak brawurowej akcji. Są za to informacje o zatrzymaniu motocyklisty z narkotykami.

Serio? Policja by się nie chwaliła zatrzymaniem zorganizowanej szajki porywaczy dzieci? Przecież to temat do głównego wydania wieczornych Wiadomości/Faktów/Wydarzeń! Oczami wyobraźni widzę nagranie z kamer monitoringu sprzed galerii handlowej!

Polecam, by przed udostępnieniem takiej wiadomości zastanowić się na ile jest realna. O tej sprawie nikt poza autorką nie pisał.

PS. W komentarzu pojawił się głos o podobnej sytuacji przed Auchan. Tutaj w odzyskaniu dziecka mieli pomóc gapowicze. Policja także nic o tym nie wie, a w telewizji nie obejrzymy nagrania z tej bohaterskiej akcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły