Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  10.02.2023

Krótka historia o tym, jak pozyskać od miasta Lublin grant na blisko 100 tysięcy zł. Byle szybko i byle jak.

Udostępnij

Urząd Miasta Lublin zaprosił do składania ofert w konkursie na Opracowanie, realizację, promocję i ewaluację programu grantowego dla młodych ludzi (z przedziału wiekowego 10-30 lat) pod nazwą „Miejski Aktywator Młodzieżowy”.

Na fejsie: termin do jutra

Ogłoszenie w Biuletynie Informacji Publicznej urzędu ukazało się w piątek 3 lutego, na stronie Lublin.eu 6 lutego, a wczoraj na profilu facebookowym skierowanym do organizacji pozarządowych: https://www.facebook.com/obywatelskilbn. Czas składania ofert do dzisiaj – piątku 10 lutego.

Szczęśliwcy mieli tydzień, by przygotować całą koncepcję funkcjonowania operatora grantów: opis i harmonogram planowanych działań oraz zestawienie kosztów. Inni – sporo mniej czasu.

Opis zamówienia: ogólny i lakoniczny

Urząd oczekuje od oferentów doświadczenia i wpisania się w bardzo szczegółowe oraz szerokie wymagania.

By złożyć ofertę, trzeba mieć doświadczenie w realizacji programów grantowych, koordynacji projektów, prowadzeniu spotkań warsztatowych, wydarzeń, aktywności i działań animacyjnych na rzecz młodzieży. Będzie to ocenione na podstawie ostatnich 5 lat. Czy działania mają obejmować każde z tych działań, czy wystarczy jedno – nie wiadomo. W ciągu kilku dni trzeba jednak przygotować wykaz i kserokopie dokumentów poświadczających doświadczenie.

Wykonawca zlecenia będzie zobowiązany do opracowania programu mikrograntów, całej otoczki promocyjno-reklamowej wraz z identyfikacją wizualną, przeprowadzenia szkoleń i warsztatów, naboru wniosków, a potem ich ewaluacji. Te działania mają być skierowane do nieformalnych grup (minimum 3 osoby) młodzieżowych (w wieku 10-30 lat) i efektem ma być co najmniej 20 mikrograntów.

Zamawiający nie wskazuje ile ma być szkoleń czy warsztatów. Wystarczy jeden webinar czy może do każdego trzeba podejść indywidualnie? Nie określono ile mają wynieść mikrogranty. Przy tak ogólnych kryteriach przydałaby się choćby informacja, czy zamawiający zamierza na nie przeznaczyć 10 000 zł, 100 000 zł czy może 1 000 000 zł.

Jakość i cena: domyśl się

Pikanterii całemu przedsięwzięciu dodaje sposób oceny i punktowania złożonych ofert. Kryteria oceny to w połowie cena za całość oferty, a w połowie jakość oferty. Jak obliczyć cenę oferty, skoro nie wiadomo nawet czy zamawiający oczekuje przeznaczenia na mikrogrant 500 zł czy 5 000 zł? To znaczna część kosztów, która wpływa na ostateczną cenę oferty.

Jak urzędnicy ocenią jakość oferty? Zbadają trzy kryteria: celowość planowanych działań, różnorodność przyjętych form pracy z młodzieżą oraz zaplanowane rezultaty realizacji zamówienia. O tym, jaki jest cel konkursu, czy jakich rezultatów oczekują urzędnicy, w zaproszeniu nie ma ani słowa. Kto domyśli się lepiej – wygra!

Skąd ten pośpiech?

Trudno zrozumieć pośpiech, z jakim konkurs jest realizowany. Trudno taki nakład pracy wykonać w tydzień. Nominację na Europejską Stolicę Młodzieży Lublin uzyskał ponad dwa lata temu – czasu na odpowiednie przygotowania było sporo!

Dziwi, że konkurs realizowany jest w trybie pozaprzetargowym. Operator innego lubelskiego projektu mikrograntowego uzyskał dofinansowanie w otwartym konkursie ofert dla organizacji pozarządowych. Oznacza to wielokrotnie dłuższy czas na przygotowanie oferty, lepszą dostępność informacji o możliwości aplikowania czy ostatecznie – większą przejrzystość wydatków.

Jedna odpowiedź do “Krótka historia o tym, jak pozyskać od miasta Lublin grant na blisko 100 tysięcy zł. Byle szybko i byle jak.”

  1. Delt pisze:

    A może odpowiednie wnioski są już napisane?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

4 minuty czytania

09.07.2024

Gigantyczna strata MPK Lublin. Tak źle w historii spółki jeszcze nie było

35,2 mln zł straty netto Portu Lotniczego Lublin to w…

5 minuty czytania

08.07.2024

Porządnie dorobić w komisji „antyalkoholowej”. Kto dostał powołanie, a komu już podziękowano

430 zł za każde posiedzenie nawet gdy obrady trwają tylko…

6 minuty czytania

03.07.2024

Szalet w Trybunale Koronnym zamiast zasikanych bram. Miasto głuche na prośby mieszkańców

Bramy i podwórza kamienic, a także mniej uczęszczane staromiejskie uliczki…

6 minuty czytania

28.06.2024

Port Lotniczy Lublin ciągnie w dół. Bez pieniędzy z samorządów dawno by upadł

Skumulowana strata netto Portu Lotniczego Lublin dobija do 220 mln…

6 minuty czytania

27.06.2024

W kręgu blachy i paproci. Noc Świętojańska vs. noc dekarska w skansenie

Wicie wianków, śpiewy i ognisko. Tak od lat Muzeum Wsi…

8 minuty czytania

26.06.2024

Ratusz widzi tu stadion i loże dla VIP-ów, a specjaliści chronione gatunki

Inwentaryzacja wykazała duże zróżnicowanie gatunkowe oraz stosunkowo wysoką wartość przyrodniczą…

4 minuty czytania

21.06.2024

Od 900 zł do 2100 zł. Albo wcale. Wojewoda jednak ujawnia, ile płaci swoim pełnomocnikom

Lubelski Urząd Wojewódzki zdecydował się podać kwoty wynagrodzenia, jakie otrzymują…

7 minuty czytania

11.06.2024

Dyrektor Teatru Osterwy złoży rezygnację. „W mieście funkcjonują dziwne układy”

Czarne chmury, które na początku lutego zebrały się nad dyrektorem…