Wesprzyj Kontakt

3 minuty czytania  •  13.03.2023

Marta Wcisło krytykuje nepotyzm i kolesiostwo rządzących

Udostępnij

Prowadzimy w redakcji monitoring aktywności w social-mediach polityków związanych z Lublinem. W kręgu naszego zainteresowania są nie tylko radni miejscy czy radni sejmiku wojewódzkiego. Przyglądamy się również, co oczywiste profilom prezydenta Żuka, ale również reprezentującym nas posłom i senatorom. Za jakiś czas opublikujemy sprawozdanie, ale już dziś podzielimy się najnowszym wpisem Marty Wcisło.

Na 73 posiedzeniu Sejmu Rzeczypospolitej IX kadencji pani posłanka zabrała głos, a że odnosi się do spraw bliskich mieszkańcom Lublina, pozwoliłem sobie przytoczyć zapis. Ograniczenie wypowiedzi do jednej minuty ma swoje wady, ale też potężną zaletę: trzeba skoncentrować się na przekazywanym komunikacie i maksymalnie go skrócić zawierając tam sens i kończąc puentą. Jak widać da się.

Pani Marszałek! Wysoka izbo! Drodzy obywatele!

Partia rządząca przez ostatnie 7 lat stworzyła swego rodzaju systemowe rozwiązania transferu publicznych pieniędzy do organizacji związanych z działaczami pisowskimi. Taki partyjny oscylator(1) plus. Ten proceder trawi nasz kraj jak gangrena. Spółki Skarbu Państwa stały się siedliskiem działaczy partyjnych. Biernych, wiernych, ale służalczych, którzy przekazują środki publiczne na różnego rodzaju fundacje. Między innymi przykład z mojego regionu. Lubelski Węgiel Bogdanka finansuje, między innymi, bo tego jest dużo, Instytut Fundacja Łukasiewicza (2), która wspierana jest przez europosła Czarneckiego. Która już dostała 4 miliony, między innymi z Ministerstwa Sportu. Bogdanka finansuje Salon Artystyczny (3), którym zarządza żona (4) byłego posła, byłego ministra z PiSu(5). Są inne fundacje, jak Fundacja Promyk (6), w której zasiada słynna narzeczona (7) asystenta pana Kaczyńskiego (8), która otrzymuje pieniądze z Bogdanki, z Orlenu, z PGNiG.

Mierny, wierny, ale służalczy, taki jest dzisiaj, takie powinno być hasło polityczne partii rządzącej. To jest systemowe, skrajnie nieprawidłowe, zepsute i absolutnie skandaliczne wyprowadzanie pieniędzy. Oscylator partyjny plus!

O czym w swoim minutowym wystąpieniu mówiła posłanka Wcisło? Tłumaczymy:

 1. Oscylator ekonomiczny – stworzona przez właścicieli spółki Art-B, Andrzeja Gąsiorowskiego i Bogusława Bagsika, metoda lokowania jednej sumy pieniędzy na wielu lokatach w różnych bankach jednocześnie. Przy wysokiej inflacji pozwoliła im zwielokrotnić inwestowane kwoty, kosztem banków, gdyż przepływ informacji między bankami za pomocą poczty trwał tygodniami. Wyroki zapadły, gdy twórcy oscylatora mieszkali w Izraelu, a tamtejszy wymiar sprawiedliwości nie jest skłonny realizować nakazów ekstradycji wobec swoich obywateli.
 2. Instytut Fundacja Łukasiewicza, w ujawnionym ostatnio przez media rozdaniu pieniędzy przez Ministerstwo Sportu, rzeczona fundacja otrzymała 4 mln zł. Znacznie więcej niż spore związki sportowe.
 3. Fundacja Lubelski Salon Artystyczny. Ostatnia impreza, którą animowała fundacja, odbyła się w lipcu 2021 roku. Sponsorem, oprócz Bogdanki było PGE, Ministerstwo Kultury i Narodowe Centrum Kultury.
 4. Irena Michałkiewicz, żona Krzysztofa Michałkiewicza
 5. Krzysztof Michałkiewicz, obecnie prezes PFRON
 6. Fundacja Instytut im. Kazimierza Promyka. Instytut znajduje się zwykle na listach organizacji pozarządowych najhojniej obdarowywanych przez NIW, fundację Orlenu czy KGHM.
 7. Maria Cholewińska, której zaręczyny w kopalni Bogdanka były opisywane przez media. „W wolnym czasie odwiedza kopalnie i zbiera nowe skały do swojej kolekcji”.
 8. Michał Moskal. Radny dzielnicy Żoliborz, szef partyjnej młodzieżówki, czyli Forum Młodych PiS, dyrektor prezydialny partii. Chłopak z Janowa Lubelskiego robiący karierę w stolicy, z apetytem na stanowisko posła z Lubelszczyzny.

Dla chętnych poniżej również odnośnik do zapisu video jaki Marta Wcisło udostępniła w social-mediach:

3 odpowiedzi na “Marta Wcisło krytykuje nepotyzm i kolesiostwo rządzących”

 1. kronikidewelorozwoju pisze:

  Czym różni się sponsorowanie ośrodków dezinformacji przez agencje rządu centralnego od tego w wykonaniu tzw. „samorządów”, albo od tego finansowanego przez deweloperkę?

  Występ przekupki należy traktować jako nic więcej, niż tylko kolejny przykład folkloru mającego na celu skupić uwagę „plebsu” na pozorowanym „konflikcie” międzypartyjnym po to, żeby obie „strony” mogły dalej za kulisami uprawiać wspólnie ubogacanie oligarchii, czego typowym przykładem jest „układ” lubelski.

 2. Dzisiaj z rzeczoną posłanką ma się spotkać p. Adam Łukasik, syn, siostrzeniec, bratanek i kuzyn Żołnierzy Wyklętych i Duchownych Niezłomnych.

  Zobaczymy, co pani posłanka zrobi ze sprawą Górek Czechowskich, gdzie kolejne wydane przez obecnego prezydenta naszego miasta pozwolenie na budowę narusza nie tylko krajowe i unijne zasady ochrony środowiska, ale również pamięć historyczną o tych, których mordowano strzałami w tył głowy. Wstawi się za mężczyznami, kobietami i dziećmi, którzy z dłońmi powiązanymi drutem kolczastym zwożeni byli do Górek Czechowskich, mordowani i grzebani bez możliwości spowiedzi, ostatniego namaszczenia i pożegnania z bliskimi?!

 3. Postscriptum.
  Dzisiejsze spotkanie ze społecznikami Czechowa Południowego zostało odwołane. Do wyborów jest jeszcze około 8. miesięcy, więc wszystko przed nami!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *